رقابت یک صف ویژه برای نمک پاشی بر زخم مردم و ایجاد علوفه برای جریان اعتدال گرا/ حمله مشترک اصلاح طلبان و سیا به کارنامه رئیس جمهور.


گروه ویژه فارس: خط ویژه رصد روزانه روزنامه های داخلی و فعالیت های رسانه ای رسانه های انقلابی است. در این مشاهده قصد داریم به تحلیل خطوط موازی برخی رسانه های داخلی و ضدانقلاب بپردازیم.

*******

حمله مشترک اصلاح طلبان و سیا به سوابق REC

در این روزها و در آستانه یک سالگی دولت ریاست جمهوری، برخی رسانه های اصلاح طلب از جمله بی بی سی فارسی، صدای آمریکا، رادیو فردا (ارگان رسانه ای سازمان اطلاعات آمریکا) و دیگر رسانه های اپوزیسیون به کارنامه دولت حمله کردند. . یک رویکرد هماهنگ

این دو طیف در هجمه رسانه ای علیه کارنامه یک ساله دولت سیزدهم، به طور مشترک چند پیشنهاد را دنبال کردند. سانسور مهمترین بخشنامه میراث دولت روحانی است. اصلاح طلبان در دولت روحانی حداقل ۴ سال از آواربرداری صحبت می کردند و البته این ادعا تا ماه های پایانی دولت دوم روحانی نیز ادامه داشت.

یکی دیگر از پیشنهادهای رایج این دو طیف، سانسور پیامدهای جنگ اوکراین است. در حال حاضر رسانه های معاند کشور و برخی رسانه های اصلاح طلب از یک سو نقش آمریکا و اروپا را در آغاز جنگ اوکراین سانسور می کنند و از سوی دیگر هوشمندانه با استراتژی دولت سیزدهم برخورد می کنند. پیامدهای اقتصادی جنگ در اوکراین – از جمله موضوع غلات و دانه های روغنی و … نیز سانسور شده است. در همان زمان، همین طیف با حمله به روسیه به عنوان تنها مقصر جنگ اوکراین، تمام مشکلات اقتصادی کنونی انگلیس، آلمان، فرانسه و آمریکا را به گردن جنگ اوکراین انداخت.

سومین پیشنهاد در این مقوله این است که در یک سال گذشته وضعیت از همه نظر بدتر شده و اتفاق مثبتی نیفتاده است و اگر اتفاق مثبتی هم افتاده نتیجه عملکرد خوب دولت قبل بوده است.

هدف اصلی این تولید رسانه ای ناامید کردن مردم و ایجاد بن بست در بهبود وضعیت کشور است. در همین حال، حساب‌های بی‌بی‌سی، صدای آمریکا، رادیو فردا و سایر رسانه‌های وابسته به سیا، موساد و ام‌آی۶ کاملاً روشن است. اما سوال اینجاست که چرا برخی از رسانه های کشور حامی بودجه خزانه داری بلندگوهای دشمن را کوک می کنند؟!

مسابقه نمک پاشیدن به زخم مردم و تهیه غذا برای نهر ماندا

متأسفانه برخی رسانه‌ها به جریان اصلاحات اعتبار می‌دهند و هر بار که حادثه‌ای تلخ رخ می‌دهد نمک به زخم مردم می‌پاشند و به رسانه‌های مخالف در عملیات روانی خود علیه ملت ایران علوفه می‌دهند.

بنابراین این طیف امنیت روانی جامعه را هدف قرار داده و به نوعی خواسته یا ناخواسته به عنوان یک رسانه نیابتی، اهداف شوم دشمن را به مرحله اجرا می رساند.

به عنوان مثال روزنامه شرق ابتدا با انتشار عکس سرب صفحه اول گزارش میدانی از سیل امامزاده داوود مدعی شد که بوی تعفن کل منطقه را پر کرده و ۲۰۰ جسد زیر آوار مانده است. در دوره بعد، ما و رسانه ها با شور و شوق این گزارش سیاه را بازنشر کردند و از درد مردم خوشحال شدند.

با انتشار گسترده این خبر و پایان یافتن ماهیگیری سیاسی رسانه های ضدایرانی، روزنامه مذکور یادآور شد که آنها ۱۰ برابر این رقم را اعلام کردند و ما اعلام کردیم ۲۰ نفر در زیر آوار کشته شده اند و آن را صرفا غلط املایی توجیه کردیم. ۲۰۰ مرده او تمام ماجرا را خلاصه می کند و به قول معروف داستان را پول ما می کند.

و فردای آن روز روزنامه اعتماد در میان دیگر رسانه های مرتبط با جریان اصلاحات – دقیقاً با همان بازوی فرماندهی رسانه های مخالف، گزارش میدانی از آثار سیل منتشر کرد و این تیتر را در صفحه اول منتشر کرد. که “تنها اجساد برخی از مفقودین پیدا شده است.” و پاهایشان را پیدا کردند.» و باز هم رسانه های مخالف فید جدیدی دارند!

سوالات؛ چرا برخی از روزنامه نگاران و رسانه های اصلاح طلب خود را «همپیمان داخلی» جلوه می دهند و برای رسانه های ضد ایرانی خوراک درست می کنند؟!

استقبال رسانه های حامی منافقین از موضع روزنامه جمهوری اسلامی

ایران اینترنشنال، رسانه ضدایرانی که با پخش زنده نشست گروهک تروریستی دروغین بیش از پیش چهره خود را برملا کرد، امروز برای پانزدهمین بار از نقش آفرینی روزنامه جموری اسلامی استقبال کرد.

این رسانه سعودی انگلیسی در مطلبی نوشت: روزنامه جمهوری اسلامی به وزارت امور خارجه نوشت، چین از سفر نانسی پلوسی به تایوان خشمگین است اما خودش را کنترل خواهد کرد اما سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با عجله در این مورد موضع گیری کنید: با کوبیدن گندم، از درگیری لفظی چین و آمریکا چیزی عایدتان نمی شود.

چرا اصرار بر اجرای توصیه های مقامات اسرائیلی دارید؟!

روزنامه هم میهن – ارگان رسانه ای نزدیک به حزب کارکاگران – در مطلبی با عنوان “ایران آماده است” نوشت: یکی از محورهای اصلی حملات پیاپی تندروها به روحانی و ظریف، توافق برجام است… جالب است که برجام بیش از اندازه مورد حمله قرار گرفته است.» آنها به این باور رسیدند که برجام «کاملاً بد» است و اگر آنها در جریان موضوع بودند، یا توافقی بهتر از برجام را بر آمریکایی‌ها تحمیل می‌کردند. وگرنه بدون برجام کشور را بهتر مدیریت خواهند کرد.

این مقاله ادامه می‌دهد: «دولت اکنون متوجه شده است که توافق برجام برای تقویت سرمایه‌گذاری، تقویت سیاست خارجی و کنترل تورم ضروری است. بنابراین تمایل دولت ایران برای دستیابی به توافق قطعی است.»

مقامات ارشد دولت سیزدهم از ابتدای فعالیت خود بارها اعلام کرده اند که امور کشور به ویژه اقتصاد و سطح معیشت مردم را با برجام مرتبط نمی دانند. اقداماتی مانند واکسیناسیون کرونا، سوآپ گاز با ترکمنستان و آذربایجان، شانگهای، تغییر یارانه ها و غیره نشان داد که دولت متعهد به اجرای این رویکرد است و می تواند به نتایج خوبی در این زمینه دست یابد.

این در حالی است که رسانه های اصلاح طلب بر زنده نگه داشتن پروژه مخرب و ضدایرانی «شرطی کردن اقتصاد» و معرفی برجام به عنوان تنها راه برون رفت از مشکلات اصرار دارند.

این خط رسانه ای با توصیه یکی از مقامات موساد به خبرنگاران غربی در مورد ماجرای برجام مطابقت دارد. در این توصیه نامه، برجام باید به گونه ای تنظیم شود که افکار عمومی در ایران به این نتیجه برسد که حل مشکلات اقتصادی تنها در گرو احیای برجام است.

انتهای پیام/.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید