رفتار مسئولین زندان نسبت به همه بسیار ظالمانه و تحقیرآمیز بود/ نگذاشتند تماسی داشته باشم/ برق زندانیان را وصل کردند/ مسئول جمهوری اسلامی از من در برابر شکنجه بدنی محافظت کرد.


حاجی اصفهانی آزاد شده از زندان عربستان به تشریح ۸۰ روز حبس خود در یکی از زندان های عربستان پرداخت و گفت: رفتار مسئولان زندان بسیار ظالمانه، تحقیرآمیز و حیوانی بود و غذای آنها از نظر کمی و کیفی بسیار ضعیف بود. .

به گزارش تسنیم، خلیل درمانند یکی از جوانان ساکن منطقه دره اصفهان در خصوص سفر به سرزمین مکه گفت: خداوند را شاکرم که این نعمت بزرگ را به من عطا کرد و مرا برای سفر بیت الله پذیرفت. الحرام. شاید زیباترین روزها و ساعات زندگی من در این سفر رقم خورد و اوج زیبایی و معرفت و همه شادی ها برای زائران در روز عرفه که در روز جمعه بود فرا رسید.

وی افزود: خداوند به من اجازه داده که با مادرم به این سفر بروم که بر زیبایی این سفر افزوده است و هم در دوران زندان و هم اکنون خدا را شاکرم.

از عکس حاج قاسم می ترسند!

درماند با اشاره به لحظه دستگیری خود گفت: شامگاه عید غدیر در حالی که موبایل یکی از دوستانم را با عکس حاج قاسم در دست داشتم و داشتم از او می گرفتم توسط پلیس حرم در حوالی کعبه دستگیر شدم. تصویر با موبایل خودم قبل از آن با رهبر معظم انقلاب چنین عکسی گرفته بودم.

وی افزود: بدون اینکه اجازه بدهند وسایل شخصی و حتی دمپایی ام را ببرم به طرز بسیار بدی مرا به زندان حرم نزدیک شعب ابی طالب بردند.

این زائر تازه برگشته در تشریح علت نگهداری عکس حاج قاسم گفت: ما مدعی هستیم که هر چه داریم متعلق به شهداست و خواستم در شب عید ولایت به یاد حضرت آقا و حاج قاسم باشم و دیدار کنم. از طرف آنها به آنها

وی افزود: در طول سفر به درخواست دوستان از موبایلم خیلی کم استفاده کردم اما جمعه شب از شهدای پاسدار حرم و حاج قاسم در کنار کعبه عکس گرفتم و مشکلی نبود. نمی دانم پلیس آن شب روی حرکت من حساس شد و من را دستگیر کرد.

درماند با اشاره به دلیل حساسیت پلیس عربستان به عکس حاج قاسم، تصریح کرد: آنچه مسلم است از عکس حاج قاسم می ترسند و از این روند می ترسند و با دیدن عکس بدنشان می لرزد. شهید سلیمانی و همین باعث دستگیری من شد.

وی با بیان اینکه من ۱۱ روز در زندان حرم بودم و در این مدت ایرانیان زیادی را به آنجا آوردند، گفت: آنچه مشخص است این است که عربستان نسبت به جوانان و جوانان ایرانی که شبیه حزب الله هستند حساسیت زیادی پیدا کرده است. و اگر مذهبی باشند به هر بهانه ای دستگیرشان می کند.

حاجی ادامه داد: زمانی که در زندان حرم بودم حدود ۱۰ جوان ایرانی را به آنجا آوردند. یکی به بهانه انداختن شال ایرانی روی دوش، یکی به بهانه عکس گرفتن در کنار کعبه و چند نفر دیگر نیز به دلیل عکس گرفتن با تصویر حاج قاسم دستگیر شدند. این افراد حدود چهار یا پنج روز در بازداشت بودند و سپس آزاد شدند، اما نوبت من بود که مدت بیشتری را در زندان عربستان بگذرانم.

وی در توضیح علت حساسیت سعودی ها نسبت به جوانان ایرانی گفت: ایران در حال حاضر تنها کشوری است که در مقابل ابرقدرت ها ایستاده است و عربستان جیره بندی آمریکاست. ایران در منطقه و طبیعتاً هر حرکتی که بوی جمهوری اسلامی بدهد آنها را می ترساند و می ترسند که این حرکت برای آنها جریان ایجاد کند و خطرناک باشد.

دورموند ادامه داد: این افتخار ماست که با بدترین مردم دنیا دشمن هستیم و آنها از ما می ترسند.

من انتظار رفتار انسانی از عربستان را نداشتم

وی در خصوص اتفاقاتی که در دوران بازداشتش افتاد، گفت: در مدتی که در زندان حرم بودم، سه بار مورد بازجویی قرار گرفتم و با مترجم به دادگاه رفتم. پس از ۱۱ روز از زندان حرم به زندان جده منتقل شدم. در آنجا دوباره بازجویی شدم و سپس به زندان دو در سه متری منتقل شدم.

حاجی اصفهانی ادامه داد: ۴۰ شب را در خلوت گذراندم و در آن اتاق کوچک در شرایط بسیار سختی قرار گرفتم. سپس به یک غرفه اجتماعی منتقل شدم که در آن افراد از هفت ملیت مختلف حضور داشتند: مصری، لبنانی، اندونزیایی، تاجیک و پاکستانی. کمتر از یک ماه آنجا بودم و بعد آزاد شدم.

وی با بیان اینکه چند روزی است در دست دشمن بودم و انتظار رفتار انسانی از این افراد نداشتم، افزود: رفتار مسئولان زندان بسیار ظالمانه، تحقیرآمیز و حیوانی بود و غذای آنها بسیار بود. فقیر.” از نظر کیفیت و کمیت. آنها زندانیان را شکنجه روحی می‌دادند و اصلاً جواب نمی‌دادند و اجازه نمی‌دادند با من تماسی داشته باشم.

دردمند گفت: نزدیک به ۸۰ روز بود که از خانواده و کشورم بی خبر بودم و از آنها خواستم با ارسال پیام صوتی ۱۰ ثانیه ای از گوشی خود به خانواده ام اطلاع دهند که زنده هستم اما اجازه این کار را به من ندادند. . البته از دشمنان انتظار بیشتری نداشته باشید.

اقتدار جمهوری اسلامی مرا از شکنجه بدنی مصون داشت

وی با اشاره به ترس آل سعود از اقتدار ایران گفت: چیزی که آنها را در این مدت از شکنجه بدنی من باز داشت ترس از اقتدار جمهوری اسلامی بود چرا که برای گرفتن اعترافات دیگر زندانیان را شکنجه و با برق گرفتگی می کردند اما به فضل الهی و دعای مردمی که جرأت کردند مرا لمس کرد

این حاجی تازه بازگشته ادامه داد: به دلیل درگیری های سیاسی و مذهبی ایران و دولت عربستان، خودم را برای هر کاری آماده کرده بودم، اما به اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه اعتقاد داشتم و می دانستم که دلیلی برای این کار وجود ندارد. هیچ جسارتی نداشتند و یک زندانی ایرانی در عربستان سعودی با شهروندان کشورهای دیگر بسیار متفاوت است و این واضح است.

وی در خصوص تماس و ملاقات با مقامات ایرانی در زمان بازداشت گفت: زمانی که در زندان حرم بودم با یکی از نمایندگان سازمان حج و زیارت ملاقات کردم اما در زمان انتقال به زندان جده در آنجا نبودم. سلول انفرادی یا چادر اجتماعی. من هیچ تماس و ملاقاتی با مقامات ایرانی نداشتم.

من قدردان دعای مردم هستم

درماند با بیان اینکه این حادثه تجربه ای جدید و فرصتی برای تأمل در زندگی است، گفت: خدا را شکر می کنم که توفیق انجام حج را به من عطا کرد و این حادثه فرصتی شد تا کمی در اعمال و رفتار گذشته خود تأمل کنم. بر اساس آیه قرآن: هر مصیبتی که به ما می رسد به خاطر اعمال خود ماست. فرصت خوبی بود تا به اشتباهات گذشته خود فکر کنم و زندگی ام را بررسی کنم و ببینم چه اشتباهی منجر به این حادثه شده است.

وی تصریح کرد: معتقدم آنچه در آن روزها و روزگار من را نجات داد و نجات داد، جدا از پیگیری مجدانه مسئولان، دعای مردم بود. وقتی نجات یافتم و به اصفهان برگشتم، متوجه شدم که مردم محل سکونت و دیارمان با لشکرکشی ها و دعای خیرشان چقدر به من لطف داشتند و این مرا از چنگال دشمنان نجات داد. .

حاجی اصفهانی گفت: هنوز نمی توانم از لطف خدا و مردمی که نگران بودند و برای آزادی من دعا کردند تشکر کنم.

من تمام جانم را برای حفظ قدرت ایران فدا کرده ام

وی با خواندن شعر «اگر فدای چشم مستی دلم شکست» خطاب به رهبر معظم انقلاب گفت: وقتی در زندان بودم حاضر بودم تمام عمرم را در آنجا بگذرانم، اما به حق لطمه نزنم. و قداست نظام مقدس جمهوری اسلامی، خدا را شکر می کنم.» معتقدم این اتفاق نیفتاد.

درماند گفت: در زندان عربستان تجربه جدیدی از آزادی، امنیت و دانستن قدر خاک این کشور داشتم و دشمنی عربستان و وهابیت برایم روشن شد و آن راه را طی کردم. انقلاب و شهادت با ایمان بیشتر.

رسانه های سعودی به دلیل حمایت از جنبش در این کشور باید مورد بازخواست قرار گیرند

وی با بیان اینکه «اگر روزی عربستان از ما حمایت کرد باید شک کنیم»، گفت: جریان حاکم در عربستان یکی از بدترین افراد است و وقتی رسانه های وابسته به این جریان از جریانی حمایت می کنند، ظاهر آن است. سوال برانگیز است. عربستان سعودی که در فضای اجتماعی و سیاسی با شهروندان خود با این خشونت رفتار می کند، چگونه از جریانات عاطفی کاذب در کشور خود دفاع می کند؟ این چیزی است که باید در مورد آن فکر کرد.

این حاجی آزاد شده از یکی از زندان های عربستان خاطرنشان کرد: پیام من به بسیاری از عزیزانی که از هیجان و غفلت رنج می برند این است که قدردان آزادی و امنیت به دست آمده در ایران به برکت خون شهدا باشیم و اگر فقط ۲۴ ساعت یکی باشد راه های ما در راه است. دست شما دشمنان این نظام چیزی برای ما باقی نمی گذارند.

وی افزود: برخی قدر نعمت آزادی و امنیت را که در فضای سیاسی و اجتماعی کشور وجود دارد را نمی دانند و بخشی از آن به دلیل بی توجهی مسئولان به تفسیر گفتمان انقلاب اسلامی است. اگر مردم ما به درستی خدمت و روشنگری شوند، همان طور که در ۴۰ سال گذشته پشت سر نظام و انقلاب ایستاده اند.

دردمند گفت: از مامورانی که برای آزادی من زحمت کشیدند و در دعای خیرشان به من پیوستند سپاسگزارم و از کسانی که نگرانشان بوده ام طلب آمرزش می کنم.