رفاه راهی برای زندگی است

خوشبختی زمانی است که در درون خود احساس خوبی داشته باشیم: از آنچه که هستیم، با آنچه که داریم خوشحال باشیم و به طور کلی دیدگاهی خوش بینانه به زندگی داشته باشیم. برای از بین بردن نگرانی‌هایمان، گاهی اوقات سراغ فعالیت‌هایی می‌رویم که احساس خوبی به ما می‌دهند – خوردن شکلات/بستنی/چیپس، خرده‌فروشی، صحبت با دوستان و تماشای برنامه‌های تلویزیونی. مواقعی وجود دارد که همه این دفع کننده های استرس کار نمی کنند. ما احساس ناراحتی می کنیم، نمی دانیم در مرحله بعد چه کنیم. مواقع دیگری نیز وجود دارد که نگرانی های ما به زودی پس از مدت کوتاهی برمی گردد.

حفظ نگرش مثبت به زندگی با پیشروی در زندگی بسیار مهم است. اگر به آنها وابسته شویم، کاری که برای تداوم انگیزه خود انجام می دهیم، می تواند بر سلامت عمومی ما تأثیر بگذارد. میان وعده، خرید، تماشای فیلم همه فعالیت‌های سالمی هستند که گهگاه انجام شوند. همه چیز در مورد تعادل است.

زمانی که کمد لباس ما پر از لباس است، به خرید ادامه دهید یا زمانی که با مشکلات وزنی روبرو هستیم، تنقلات مصرف می کنیم، نشان دهنده وابستگی ناسالم است. انواع دیگری از وابستگی وجود دارد. به هم ریختگی مثال دیگری است – نگهداری اشیا در صورتی که در آینده نزدیک به آن نیاز داشته باشیم. بعد از ۱-۲ سال، این چیزها بدون اینکه یک بار استفاده شده باشند، در اطراف دروغ می گویند. گاهی اوقات فایده‌ای ندارد که به خود بگوییم که باید شلوغ شویم، از خرید کردن یا خوردن تنقلات دست بکشیم. همه ما آرزو می کنیم که به همین سادگی باشد!

درک انگیزه خود برای ادامه خرید در حالی که کیف شما تنگ است یا نیازی به خرید نیست. این اولین قدم برای بازگرداندن استقلال شخصی شماست. دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد. عادات غذایی گاهی اوقات فرهنگی هستند. در برخی جوامع، همه چیز حول محور غذا می چرخد ​​- گردهمایی های خانوادگی، جشن ها. در گذشته، این جوامع به دلیل جنگ، خشکسالی و مشکلات مالی با کمبود مواد غذایی مواجه بودند. اکنون که غذا به راحتی در دسترس است، تلاش و زمان زیادی صرف وعده های غذایی می شود. تغییر عادات غذایی ما ممکن است مستلزم بررسی هنجارها یا باورهای فرهنگی ما در رابطه با غذا باشد.

خرده فروشی می تواند تقویت کننده خوبی برای اعتماد به نفس ما باشد. برند فیزیکی ما بخش مهمی از شخصیت ما است. با این حال، ارزش خود ما را تعریف نمی کند و به مقابله با چالش هایی که زندگی برای ما به ارمغان می آورد کمکی نمی کند. ما با اعمال، نقاط قوت، ضعف و آنچه به عنوان ارزش های اصلی خود انتخاب می کنیم، تعریف می شویم. جبران از دست دادن اعتماد به نفس با خرید یک راه حل موقتی است. چیزی که می تواند اعتماد به نفس ما را به طور پایدار افزایش دهد مواجهه با چالش ها، نگاه کردن به آنها از منظری متفاوت و رها کردن احساس “گیرکردن” است.

رفاه در مورد ایجاد انعطاف پذیری درونی و تدبیر برای مقابله با چالش های روزانه ما است. هر پاسخی در درون ما نهفته است. با پنهان شدن در پشت سبک زندگی پرمشغله، ظاهر خوب ما چالش های روزانه ما را حل نمی کند. مهارت های مقابله با زندگی با انجام دادن آموخته می شود. هیچ راه دیگری برای به دست آوردن آنها وجود ندارد. خواندن کتاب های مثبت اندیشی یا انداختن تقصیر به گردن دیگران یا تعلل در مورد آنها فقط باعث بدتر شدن آنها می شود. پرداختن به آنها با آزمایش گزینه های مختلف، به کارگیری تمام تکنیک های بالقوه ای که در مورد آنها خوانده اید، قدرت درونی شما را تقویت می کند و خلاقیت شما را پرورش می دهد.

تغییر عادات زمان بر است. پس به این فکر کنید که از امروز چه کاری می توانید انجام دهید تا قدرت شخصی و استقلال خود را به دست آورید. هر بار یک قدم بردارید و دستیابی به بردهای سریع تضمین می کند که آنها به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی شما تبدیل می شوند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر