رشد ۳۵۶۱ واحدی شاخص بورس تهران / ۱۰۰۰ میلیارد تومان سپرده گذاری در صندوق تثبیت بازار


به گزارش خبرنگار مالی خبرگزاری فارس، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در پی اعلام بسته حمایتی سازمان بورس از بازار سرمایه روند صعودی داشت. بر گونهدر پایان معاملات، شاخص کل با ۳۵۶۱ واحد افزایش به رقم ۱۲۴۴۶۲۸ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیارهای هم وزن با ۳۲۱۷ واحد کاهش به رقم ۳۵۸ هزار و ۱۴۲ واحد رسید. ارزش بازار بورس تهران از ۴ میلیون و ۶۱۸ هزار میلیارد تومان گذشت.

معامله گران ۶.۴ میلیارد سهم را در ۲۶۶ هزار نوبت به ارزش ۳ میلیون و ۷۸۸ هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت بازار سهام ۰.۲۹ درصد افزایش یافتند اما هر دو شاخص هم وزن ۰.۸۹ درصد کاهش یافتند.

شاخص آزاد شناور ۰.۳۳ درصد رشد کرد و شاخص بازار اول بورس ۰.۶۱ درصد رشد کرد اما شاخص بازار دوم بورس ۰.۸ درصد عقب نشینی کرد.

امروز نمادهای پالایش نفت بندرعباس، ملی مس، فولاد مبارکه، پالایش نفت اصفهان، پتروشیمی خلیج فارس، گلغر و سرمایه گذاری غدیر تاثیر صعودی بر شاخص بورس داشته اند.

اینجا OTC شاخص کل ایران امروز با افت ۶۹ واحدی به ۱۷ هزار و ۱۴۰ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم OTC به ۹۳۳ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش پایه بازار OTC ۳۲۳ هزار میلیارد تومان بود.

معامله گران امروز بیش از ۲.۷ میلیارد سهم تقدم و اوراق مالی را در قالب ۱۵۳ هزار نوبت به ارزش ۱۰ هزار و ۳۶۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروزه نماد پلیمری آریاسول بیشترین تاثیر را در شاخص دارد OTC و نشانه های سنگ آهن خانه زمینمینو صنعتی، بهمن دیزل، برق دماوند، هلدینگ میراث فرهنگی گردشگری و بیمه اتکایی ایران به ترتیب بیشترین افت شاخص را داشتند. OTC بود

به گزارش فارس، سازمان بورس امروز بسته حمایتی بورس را اعلام کرد. یکی از این موارد، انتشار اوراق قرضه تبعی است که به عنوان بیمه سهام برای معامله گران واقعی عمل می کند. همچنین تصمیم گرفته است بازگشت ثبات در بازارهای پذیره نویسی اوراق قرضه و عرضه اولیه را متوقف کند همچنین بخش فروش را محدود کنید بازاریابتا اطلاع ثانوی و زمان معاملات بازار OTC به روال قبل بازگشته و هزار میلیارد تومان برای حمایت از بازار در صندوق تثبیت بازار واریز کرده است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید