رسانه ها و تاثیر بر تصویر بدن زنان

اکنون آشکار شده است که رسانه ها روند بسیار ناسالم رژیم غذایی افراطی و سایر عادات بد غذایی را برای زنان تبلیغ و ترویج می کنند. اکثر منابع رسانه ای تصاویری از زنان رها شده لاغر را روی جلد خود قرار می دهند. با انجام این کار بر ضمیر ناخودآگاه توده ها تأثیر می گذارند. و زنان همچنان پول خود را صرف تلاش برای رسیدن به این نگاه دست نیافتنی می کنند که دائماً در تبلیغات رسانه ای می بینند.

برای تلاش و حل این مشکل اجازه دهید به سوالات بعدی پاسخ دهیم.

  1. تصویر بدن چیست؟
  2. اکنون ما متوجه چه نوع روندهایی در صنعت رسانه هستیم؟
  3. چگونه رسانه ها بر درک ما از تصویر بدن تأثیر می گذارند؟
  4. دلایل پشت این موضوع چه می تواند باشد؟
  5. پیامدهای این نوع روند چیست؟
  6. چند پیشنهاد واقعی برای بهبود تصویر بدن خود چیست؟

تصویر بدن شما نحوه درک، فکر و احساس شما درباره بدنتان است. این ممکن است اصلاً تأثیری بر ظاهر واقعی شما نداشته باشد. به عنوان مثال، در کشورهای غربی رایج است که زنان فکر کنند بزرگتر و بزرگتر از آنچه هستند هستند. از هر پنج زن فقط یک نفر از وزن بدن خود راضی است. تقریبا نیمی از زنان با وزن طبیعی اندازه و شکل خود را بیش از حد تخمین می زنند. تصویر تحریف شده بدن می تواند منجر به رفتارهای خود ویرانگر مانند رژیم غذایی یا اختلالات خوردن شود. تقریباً از هر ۱۰ زن جوان استرالیایی ۹ نفر حداقل یک بار در زندگی خود رژیم گرفته اند.

بنابراین، روند اساسی در صنعت رسانه در حال حاضر این است که بدن زنان باریک، حتی لاغر و غیر طبیعی را به عنوان زیبا معرفی کند.

زنان در هر سنی، به ویژه زنان جوان، به مجلات، تلویزیون، فیلم ها و سایر محصولات رسانه ای پر از تصاویری که بدن زنان لاغر را نشان می دهند نگاه می کنند. و اینها توسط ضمیر ناخودآگاه زنان جوان به عنوان یک الگو برای پیروی و آرزوی شبیه شدن درک می شود. دستیابی به این ظاهر لاغر به طور طبیعی به دست نمی آید. این امر به ناچار منجر به انجام نوعی رژیم غذایی، ورزش بیش از حد یا رفتارهای غذایی غیرعادی می شود.

بیست سال پیش، وزن مدل های متوسط ​​۸ درصد کمتر از زنان معمولی بود- اما مدل های امروزی ۲۳ درصد وزن کمتری داشتند. تبلیغ کنندگان معتقدند که مدل های لاغر محصولات را می فروشند. هنگامی که مجله استرالیایی New Woman اخیراً تصویری از یک مدل لباس سنگین را روی جلد خود قرار داد، یک کامیون نامه از خوانندگان سپاسگزار دریافت کرد که این حرکت را تحسین می کردند. اما تبلیغ کنندگان آن شکایت کردند و مجله به مدل های نازک استخوانی خود بازگشت.

دلیل این همه چی میتونه باشه؟ چرا این روند مد در حال حاضر رخ داده است؟

چرا استانداردهای زیبایی بر زنان تحمیل می شود که اکثریت آنها به طور طبیعی بزرگتر از هر یک از مدل ها هستند؟

دلیل این امر به گفته برخی از تحلیلگران، یک دلیل اقتصادی است. با ارائه ظاهری ایده آل که دستیابی و حفظ آن دشوار است، صنایع محصولات آرایشی و بهداشتی و رژیمی از رشد و سود اطمینان حاصل می کنند. تخمین زده می شود که صنعت رژیم غذایی به تنهایی ۱۰۰ میلیارد دلار در سال ارزش دارد. این پول زیادی است و مطمئناً ارزش آن را دارد که به پرورش زنان رهایی یافته به عنوان یک هنجار ادامه دهند.

و پیامدهای این روند بسیار زیاد است. از یک طرف، زنانی که نسبت به بدن خود ناامن هستند، بیشتر به خرید محصولات زیبایی، لباس های نو، قرص های لاغری یا سایر لوازم رژیم غذایی می پردازند.

از سوی دیگر، تحقیقات نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض تصاویری از بدن زنان لاغر، جوان، با افسردگی، از دست دادن عزت نفس و ایجاد عادات غذایی ناسالم در زنان و دختران مرتبط است.

سطح اختلالات خوردن مانند بی اشتهایی و پرخوری عصبی هر ساله به سرعت در حال افزایش است. تخمین زده می شود که حدود ۵ درصد از زنان و ۱ درصد از مردان در طول زندگی خود دارای اختلالات خوردن مانند بی اشتهایی یا پرخوری عصبی یا پرخوری هستند.

و حدود ۱۵ درصد از تمام زنان جوان به طور قابل توجهی نگرش ها و رفتارهای غذایی را تحریف کرده اند که می تواند در آینده نزدیک به بی اشتهایی یا پرخوری عصبی منجر شود.

بنابراین، چند پیشنهاد واقعی برای بهبود تصویر بدن خود بدون توسل به عادات غذایی ناسالم چیست؟

اولین مورد این است که هدف خود را از کاهش وزن به بهبود سلامت خود تغییر دهید. دوم، تمرکز بیشتر بر زیبایی های درونی مانند بهبود عزت نفس، اعتماد به نفس و نقاط قوت درونی شخصیت خود است.

با مطالعه درباره مسائل مربوط به تصویر بدن و کتاب های خودسازی مطلع شوید. و اگر احساس می‌کنید مستعد این نوع برداشت‌های نادرست هستید، مدتی از مجلات زنانه و تبلیغات رسانه‌های جمعی فاصله بگیرید.

به طور خلاصه، رسانه ها به طور قابل توجهی بر تصویر بدن زنان تأثیر می گذارند و می توانند بر سلامت جسمی و روانی زنان تأثیر منفی بگذارند. و تنها راه برای جلوگیری از تأثیرات منفی رسانه ها این است که به زنان بیاموزیم که خود را بر اساس استانداردهای صنعت زیبایی قضاوت نکنند و یاد بگیرند که خود را با دختران پوشش مقایسه نکنند. و همچنین ترویج یک سبک زندگی سالم با تاکید بر زیبایی درونی مانند افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس بسیار مهم است. نه به این که یک مدل چوبی بودن.

http://www.eatingdisorder-cure.com

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر