ردپای کربن در مقابل ردپای اکولوژیکی

محبوبیت اصطلاح ردپای کربن در چند سال گذشته در درجه اول به دلیل افزایش آگاهی نسبت به تغییرات آب و هوا بوده است. ردپای کربن شامل گازهای گلخانه ای خالص است که توسط یک نهاد، فرد، سازمان یا کشور منتشر می شود. ماشین حساب های کربن شخصی، ردپای کربن را به عنوان دی اکسید کربن خالص قابل انتساب به یک فرد در یک دوره یک ساله تعریف می کنند. از آنجایی که گازهای گلخانه ای بسیار متفاوتی وجود دارد، گاز(های) خاص باید به تن یا کیلوگرم دی اکسید کربن معادل تبدیل شود.

اغلب، اصطلاح ردپای کربن با اصطلاح دیگری به نام ردپای اکولوژیکی اشتباه گرفته می شود. ردپای کربن تنها گازهای گلخانه ای خالص منتشر شده را در نظر می گیرد، در حالی که ردپای اکولوژیکی بسیار فراگیرتر است. ردپای اکولوژیکی محاسبه زمین و آب مولد مورد نیاز یک فرد است، هم از نظر کاربری و هم برای جذب زباله هایی که فرد تولید می کند. ردپای کربن به تن یا کیلوگرم معادل دی اکسید کربن مشخص می شود. ردپای اکولوژیکی بر حسب هکتار جهانی بیان می شود.

ردپای زیست محیطی به چهار دسته مصرف تقسیم می شود: کربن، کالاها و خدمات، مسکن و غذا. مقوله کربن شامل حمل و نقل و مصرف انرژی خانگی است. یک ردپای اکولوژیکی همچنین می تواند توسط انواع اکوسیستم یا زیست بوم تجزیه شود. این شامل زمین های جنگلی، مرتع، زمین های زراعی و شیلات دریایی است. علاوه بر دسته بندی مصرف، زباله ها نیز باید در نظر گرفته شوند. دانشمندان میانگین سرانه ردپای اکولوژیکی را تقریباً ۲۳.۵ هکتار جهانی محاسبه کرده اند. بر اساس منابع تجدیدپذیر، تنها ۱۵.۷ هکتار جهانی در دسترس است، به این معنی که ما مجموعاً ظرفیت اکولوژیکی زمین را تقریباً ۵۰ درصد فراتر می‌گذاریم.

راه های مختلفی برای کاهش ردپای کربن و ردپای زیست محیطی افراد وجود دارد. یک راه مهم اما بحث برانگیز تغییر از رژیم غذایی گوشتی به رژیم گیاهخواری است. بر اساس یک مطالعه اخیر، مشخص شد که رژیم گیاهخواری نسبت به رژیم غذایی گوشتی سازگارتر با محیط زیست است. برای هر نفر تقریباً ۰.۱۸ هکتار جهانی نیاز دارد در حالی که رژیم گوشتی (پرچرب) تقریباً پنج برابر یا ۰.۸۵ هکتار جهانی برای هر نفر در سال نیاز دارد. عوامل زیادی در رژیم غذایی گوشت وجود دارد، از جمله جنگل زدایی و انرژی مورد نیاز برای پردازش/حمل و نقل. و نفخ گاو را فراموش نکنید. دانشمندان تخمین زده اند که چرخه زندگی مصرف گوشت ۱۸ درصد از انتشار گازهای گلخانه ای در سراسر جهان را تشکیل می دهد. انتشار بیشتر باعث تأثیر بیشتر بر آب و هوا می شود.

یکی دیگر از روش های کاهش ردپای زیست محیطی، خرید مواد غذایی تازه محلی از بازارهای کشاورزان و ترجیحاً تولید شده به صورت ارگانیک است. حذف هزینه های حمل و نقل و تبرید تا حد امکان مهم است. غذاهای ارگانیک اثرات زیست محیطی آفت کش ها (از جمله حمل و نقل و بسته بندی) را از بین می برند. بازارهای کشاورزان معمولاً مواد بسته بندی کمتری را در خود جای می دهند و مواد غذایی تازه و بدون نیاز به یخچال یا برق هستند. در اطراف سازگارتر با محیط زیست است.

هنگام خرید یک خانه جدید، ابتکارات سبز زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. از جهت گیری خانه به سمت خورشید برای گرمایش در زمستان و سرمایش در تابستان استفاده کنید. باغ‌های روی پشت‌بام و چمن‌های بدون خاک روی دیوارهای بیرونی را در نظر بگیرید که در سالن نمایشگاه المپیک پکن به نمایش گذاشته شد. گرمایش خورشیدی غیرفعال، وسایل کارآمد آب، مصالح ساختمانی پایدار و سایر ویژگی‌های طراحی سبز باید در صورت امکان گنجانده شوند.

تخمین زده می‌شود که خانوارها تنها با استفاده محافظه‌کارانه‌تر از آب می‌توانند ردپای آب خود را تا ۶۰ درصد کاهش دهند. برای کاهش بیشتر ردپای کربن بیش از آنچه قبلاً پیشنهاد شده است، سعی کنید عادات رانندگی خود را تغییر دهید. از شتاب/کاهش بیش از حد خودداری کنید، در صورت امکان با چراغ های خاموش رانندگی کنید، کولر گازی را خاموش کنید. و فراموش نکنید که در هر فرصتی از حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر