رتبه اول هرمزگان در شاخص های فقر و فلاکت، در فقر آموزشی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد عبادی جاده عصر جمعه در دیدار با وزیر آموزش و پرورش در دفتر ستاد اقامه نماز در بندرعباس اظهار داشت: کشور ما در حال حاضر در حال انفجار اطلاعات و آموزش است و مسئول این حملات است.

وی گفت: معلمان باید بتوانند این مرحله از جنگ نرم را مدیریت کنند و با حملات گسترده مقابله کنند.

نماینده ولی فقیه هرمزگان گفت: معتقدیم محیط، آموزش و خانواده در شکل گیری شخصیت جوانان ما نقش اساسی دارد.

حجت الاسلام عبادی زاده با اشاره به ضرورت تحول بنیادین در نظام آموزشی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: نقش خانواده ها در کنار معلم و مربی بسیار مهم است و نباید آنها را مکمل یکدیگر دانست.

وی با تاکید بر ضرورت تحول در آموزش و پرورش در استان هرمزگان گفت: تغییر باید متناسب با شرایط جهانی و شرایط جامعه باشد و تلاش شود تا در عرصه های مختلف از جمله آموزش، تربیت و مهارت تحول ایجاد شود. ” متوجه انقلاب اسلامی خواهد شد.

نماینده ولی فقیه استان هرمزگان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش زمینه ساز شکل گیری علما و متدینین است، بنابراین می توان گفت نقش مهمی در انسان سازی جامعه دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه استان هرمزگان با اشاره به اینکه هرمزگان استان بزرگی است، تصریح کرد: گستره جغرافیایی هرمزگان باعث شده است که آموزش و پرورش در برخی مناطق در حوزه زیرساختی نتواند آن چیزی که انتظار می رود را ارائه کند. خدمات. باید در این زمینه برنامه ریزی کرد.

وی گفت: ارتقای نماینده اداره کل آموزش و پرورش در بخش لیرداف شهرستان جوسک باید در دستور کار قرار گیرد چرا که بسیاری را با چالش مواجه کرده است.

حجت الاسلام عبادی زاده گفت: گاهی در فراخوان های استخدامی مردمی و کشوری مردم هرمزگان به دلیل عقب ماندگی تاریخی در حوزه آموزش نمی توانند با استان ها رقابت کنند. این امر باعث شده تا اعزام معلمان به نقاط مختلف هرمزگان با چالش هایی همچون اسکان، ناهماهنگی با آب و هوا و … مواجه شود. اگر سهمیه منطقه ای خاص در استان هرمزگان توسط ساکنان بومی منطقه در نظر گرفته شود، نیروی انسانی پایدار تربیت می شود.

نماینده ولی فقیه استان هرمزگان گفت: استان هرمزگان با وجود پتانسیل اقتصادی منحصربفرد رتبه اول فقر را در کشور دارد که بخشی از آن در فقر فرهنگی و آموزشی است. دولت باید توجه ویژه ای برای پرکردن این خلأ داشته باشد.

حجت الاسلام عبادی زاده افزود: برای پرکردن شکاف توسعه بین هرمزگان و سایر استان ها باید عدالت در توزیع منابع در نظر گرفته شود تا روند توسعه در همه استان ها به یکباره متعادل شود.