راه های درمان اختلالات خوردن در نوجوانان

یکی از اولین کارهایی که در جستجوی درمان اختلالات خوردن برای نوجوانان باید انجام دهید این است که به خودتان اعتراف کنید که ممکن است نوجوان شما از یک اختلال خوردن رنج ببرد. ممکن است فکر کنید که فردی با ذهن باز هستید، اما پذیرفتن این که نوجوان شما دچار اختلال خوردن است، حتی برای یک فرد آزاداندیش می تواند بسیار سخت باشد.

این به این دلیل است که والدین اغلب به این نتیجه می رسند که اختلال خوردن فرزندشان همه تقصیر آنهاست، و در حالی که ممکن است آنها در این امر نقش داشته باشند (از طریق توصیه های خوب در مورد وزن کودک، بی توجهی یا حتی سوء استفاده)، اما موارد دیگری نیز وجود دارد. دلایلی که ممکن است کودکی به اختلالات غذایی مبتلا شود که خارج از کنترل شما هستند.

دلیل مهم بودن همه اینها این است که اگر می خواهید به بهبودی فرزندتان کمک کنید، باید بدانید که چگونه در ایجاد این اختلال نقش داشته اید. مشارکت والدین در بهبودی در کمک به کودکی که از اختلال خوردن رنج می‌برد، مؤثر است. هنگامی که مشکوک شدید که فرزندتان علائم اختلال خوردن – بی اشتهایی عصبی، پرخوری عصبی، یا پرخوری را به عنوان مثال نشان داده است – باید فوراً از نوجوان خود کمک حرفه ای بگیرید.

درمان اختلالات خوردن در نوجوانان بسته به مکان متفاوت است. اگر در یک شهر بزرگ زندگی می‌کنید، احتمالاً کلینیک‌های بزرگ و برنامه‌های بستری برای تسهیل تغییرات مثبت برای نوجوان شما وجود دارد. در برخی موارد، شما می خواهید که کودک در یک مرکز درمانی مسکونی زندگی کند که در آن بتوان پیشرفت او را به صورت ۲۴ ساعته تحت نظر داشت، اما این می تواند زندگی اجتماعی، زندگی خانوادگی و زندگی تحصیلی کودک را مختل کند، بنابراین احتمالاً باید چنین باشد. آخرین راه حل در غیر این صورت، کودک می تواند به سادگی به دنبال فعالیت های منظم باشد.

در یک شهر کوچکتر، گزینه های کمتری وجود دارد زیرا درمانگران دارای مجوزی که می توانند به نوجوان شما کمک کنند، به معنای واقعی کلمه کمتر و دورتر خواهند بود. اگر از یک درمانگر برای کمک در خانه خود استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که مراقبت‌هایی را که کودک واقعاً به آن نیاز دارد، فدا نمی‌کنید تا او را از رفتن به یک مرکز درمانی محروم کنید. درمان اختلالات خوردن در نوجوانان باید متناسب با هر نوجوانی باشد، بنابراین آنچه برای یکی لازم است ممکن است برای دیگری بیش از حد باشد. به همین دلیل است که به مشاوره حرفه ای نیاز دارید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید چه چیزی برای فرزند نوجوان خود لازم است.

در حالی که هیچ توصیه جهانی برای درمان در نوجوانان وجود ندارد، معمولاً یک نوجوان در یک گزینه درمانی سرپایی با بازدیدهای منظم پزشکی و سلامت روان شروع می کند. در صورت لزوم، نوجوان پس از آن به درمان فشرده‌تری می‌پردازد، اما نکته کلیدی این است که او را مجبور به کاری نکنید، بدون اینکه به تدریج مشخص کنید که چگونه به کمک‌های کمتر تهاجمی پاسخ می‌دهند. در نهایت، درمان اختلالات خوردن در نوجوانان باید تا حد امکان غیرتهاجمی باشد.

همچنین فراموش نکنید که نقش شما به عنوان والدین چقدر در روند درمان مهم است. اگر نقشی در علت دارید، باید در راه حل نیز سهم داشته باشید. امیدواریم با درمان اختلالات خوردن در نوجوانان بهتر آشنا شده باشید و اگر نوجوان شما علائم اختلال خوردن را نشان می دهد باید فوراً از متخصص کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر