راه اندازی ۲ خط بازیافت در سایت زباله لاکان رشت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه مجمع نمایندگان گیلان و موضوعات مطرح شده در آن، گفت: مدیریت پسماند، تامین آب شرب ۷۱۱ روستا با یک میلیارد و ۸۰۰ میلیارد تومان است. در این نشست اعتبار، سواحل، تامین آب کشاورزی و تنظیم بازار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در این دیدار موضوعات مربوط به برق و مصرف در بخش صنعت و تامین انرژی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت، گفت: تلاش می شود با همکاری و هماهنگی مشکلات مردم استان گیلان حل شود.

استاندار گیلان دو خط بازیافت زباله را در محل ادامه داد لاکان وی در ادامه افزود: طی چند روز آینده شش لیتر در ثانیه شیرابه فرآوری می شود. لاکان به عنوان منبع آلودگی رودخانه ها زرجوب و گوهررود در واقع تا اوت خواهد آمد.

عباسی با اشاره به بیانیه مشترک با قرارگاه سازندگی خاتم‌الامبیا (ص)پ) وی برای ساماندهی فاضلاب شهر ملت گفت: احیای رودخانه ها زرجوب و گوهررود و انجلی برای تالاب بسیار مهم است.

استاندار گیلان با بیان اینکه دولت و مجلس برای پاسخگویی به مطالبات مردم با یکدیگر همکاری می کنند، گفت: پیش بینی می شود اعتبارات و مصالح مورد نیاز برای پروژه های باقیمانده آزادراه و راه آهن در سال جاری به بهره برداری برسد.

وی در ادامه گفت: برای بهره برداری عملیاتی از پروژه راه آهن رشت – آستارا و استقرار کشتی ها رورو و کامیون ها از بندر کاسپین تا بندر آستاراخانباکو و آکتائو تلاش های زیادی انجام شد.