رژیم لاغری سریع

راهکارهای افزایش همکاری علوم پزشکی شیراز و پاکستان بررسی شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، در نشستی مشترک بین رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و وزیر بهداشت و رفاه اجتماعی ایالت سِند پاکستان، در خصوص راهکارهای افزایش همکاری‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ایالت سِند پاکستان تبادل نظر شد.

دکتر سید وحید حسینی در این نشست با تاکید بر گسترش همکاری‌های بین دو کشور گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای آموزش دانشجویان کشور پاکستان در مقطع عمومی و تخصصی، آمادگی لازم دارد.

او ادامه داد: این دیدار می‌تواند سرآغاز همکاری‌های بیشتر پاکستان و شیراز در زمینه علمی، پزشکی و فناوری باشد.

دکتر حسینی با اشاره به توانمندی‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز به ویژه در زمینه نیروی انسانی متخصص، آمادگی دانشگاه را برای اعزام پزشک و پیراپزشک در زمینه ارائه خدمات پزشکی به کشور پاکستان اعلام کرد.

سرپرست معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز هدف از بازدید «عذرا پچیهو» وزیر بهداشت و رفاه اجتماعی ایالت سِند پاکستان را آشنایی با توانمندی‌های مجموعه سلامت فارس در زمینه فناوری، تولید محصولات پزشکی و زیرساخت‌های پزشکی عنوان کرد.

دکتر سید حسن سراج محورهای این نشست را تبادل نظر در خصوص توسعه توریسم درمانی، جذب دانشجویان خارجی و تجاری سازی محصولات تولیدی دانشگاه برشمرد.

او ادامه داد: روز گذشته نیز وزیر بهداشت و رفاه اجتماعی ایالت سِند پاکستان و هیأت همراه برای آشنایی با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های توریسم درمانی در شیراز، از بیمارستان پیوند اعضای ابوعلی سینا بازدید کرده و از نزدیک در جریان ارائه خدمات درمانی قرار گرفت.

سرپرست معاونت بین الملل دانشگاه با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۲۰۰ دانشجوی خارجی شهریه پرداز از کشورهای مختلف مانند هند، پاکستان، یمن، عراق و لبنان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز مشغول تحصیل هستند، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های این معاونت تلاش برای جذب بیشتر دانشجویان خارجی به میزان دست کم سالانه ۸۰ دانشجو است.

دکتر سراج با تاکید بر تلاش برای تجاری سازی محصولات تولیدی دانشگاه در مراکز رشد و دانشکده علوم و فناوری‌های نوین پزشکی گفت: در این بازی چهار محصول تولیدی دانشگاه و شرکت‌های مستقر در مراکز رشد، مورد اسقبال وزیر بهداشت و رفاه اجتماعی ایالت سِند پاکستان قرار گرفت که پیگیری برای امضای تفاهم نامه جهت صادرات محصولات در دستور کار قرار می‌گیرد.

او ادامه داد: وزیر بهداشت و رفاه اجتماعی ایالت سِند پاکستان و هیأت همراه از سوی بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) به ایران دعوت شدند و یکی از وظایف این بنیاد، تحکیم ارتباطات علمی و فناوری ایران با کشورهای دیگر است.

در ادامه این نشست از بخش‌های مختلف برج پژوهشی محمدرسول الله (ص) مانند واحد باکتری شناسی، آزمایشگاه قارچ شناسی، ایمونولوژی و مرکز تحقیقات پیوند و ترمیم اعضا بازدید شد، همچنین از نمایشگاه محصولات چند شرکت دانش بنیان مستقر در مراکز رشد دانشگاه و محصولات تجاری شده دانشکده علوم و فناوری‌های نوین مستقر در برج پژوهشی محمدرسول الله (ص) نیز بازدید شد.