راهکارهایی برای اجرای سریع شبکه ۵G


یکی از فناوری‌هایی که برای امکان استفاده همزمان از فناوری‌های ارتباطی نسل چهارم و پنجم در طیف موجود ایجاد شده است، امکان پیاده‌سازی سریع ۵G را با صرفه‌جویی میلیون‌ها دلار در شبکه‌های نسل چهارم موجود فراهم می‌کند.

به گزارش ایسنا، از آنجایی که خبر نسل پنجم اینترنت در اقصی نقاط جهان منتشر شده و کاربران زیادی منتظر اجرای آن هستند، کشورهای مختلف در تلاش هستند تا این نسل جدید اینترنت را با همکاری بزرگترین اینترنت راه اندازی کنند. اپراتورها و غول های فناوری جهان. اساساً فناوری ارتباطات در حال پیشرفت است و روز به روز نسل آنها به عنوان ۴G، ۵G، ۶G و غیره پیشرفته تر می شود. چنین چیزی از تعداد آنها مشهود است و پتانسیل و پتانسیل این نسل از اینترنت در حال افزایش است.

نسل به معنای افزایش اعداد است و دلیل افزایش تعداد و به اصطلاح بیشتر شدن آنها این است که هر فناوری ایجاد شده دارای پیشرفت هایی است که خود را از فناوری های قبلی متمایز می کند و رشد می کند. برای مثال، اتفاقی که با ۵G می‌افتد، ۱۰۰ برابر سریع‌تر از ۴G است و این مشکل یکی از فرصت‌هایی است که مردم و کسب‌وکارها در آینده به آن نیاز دارند و فرصت‌های شغلی جدیدی را تعریف می‌کند و نیازهای فناوری را برآورده می‌کند. برای پاسخگو بودن آماده شوید.

اما نکته اصلی این است که انتظار می‌رود اینترنت ۴G در سطح جهان حداقل برای یک دهه دیگر به همین منوال ادامه یابد، اما با کمک اشتراک‌گذاری طیف پویا (DSS)، این دهه احتمالاً طولانی‌تر خواهد بود. در واقع طول عمر اینترنت ۴G را ایجاد می کند. (DSS) یک فناوری و آنتن جدید است که امکان استفاده موازی از ۴G و ۵G را در باند فرکانسی یکسان فراهم می کند و در واقع این فناوری خواسته های این نسل از ارتباطات را به صورت پویا در زمان واقعی ارائه می دهد.

در همین رابطه مجید هدایتی، کارشناس حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت وگو با ایسنا، گفت: اشتراک گذاری داینامیک طیف دستاوردی مثال زدنی در حوزه فناوری است؛ فناوری آنتنی جدیدی است که قابلیت استفاده همزمان از LTE را دارد. و ۵G در همان باند فرکانسی.این فناوری به تعیین تقاضای نسل چهارم و پنجم به صورت بلادرنگ کمک می کند؛ پهنای باند موجود شبکه به بخش های جداگانه تقسیم شده و استانداردهای ارتباط تلفن همراه مربوطه را به صورت پویا تخصیص می دهد.

وی افزود: پیچیدگی آشکاری در نحوه عملکرد این فناوری وجود دارد، اما به زبان ساده، دارایی های فرکانس بین شبکه های ۴G و ۵G را به صورت پویا مدیریت می کند و در نتیجه کاربران هر دو شبکه را در خود جای داده و استفاده از منابع را بهینه می کند. با توجه به مراحل اولیه توسعه شبکه نسل پنجم، DSS منابع باقیمانده را با تخصیص منابع مورد نیاز این نسل برای اعضای نسل چهارم حفظ می کند. پیاده سازی DSS به درخواست های ۵G اجازه می دهد تا از همان باند فرکانسی ۴G استفاده کنند و نیازی به تخصیص طیف جدید ندارد.

به گفته وی، این تغییر و تبادل توسط SSB ها که بلوک های سیگنال همگام سازی هستند و محدوده مانور آنها در کانال فرکانس از قبل توسط شبکه LTE تعریف شده است، انجام می شود تا همگام سازی در محدوده زمانی و فرکانسی حفظ شود. روند جداسازی و تخصیص فنی از بعد داخلی DSS نیز به گونه ای است که دستگاه های نسل پنجم اول با دو رادیو LTE و ۵G فعال می شوند. بخش LTE از همان اصول پیروی می کند و رفتاری مشابه با این نسل از دستگاه ها دارد، با بخش رادیویی ۵G شروع به اسکن باندهای فرکانسی هدف برای فعال کردن اشتراک گذاری می کند. طی این فرآیند، SSB ارسال شده در زیر قاب LTE قرار می گیرد و در نهایت کانال فرکانس برای ارتباط بر اساس این نسل باز می شود.

این متخصصان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه توضیح دادند: با این حال، اگر بخواهیم این فناوری را از دید کاربر تحلیل کنیم، کاربران تلفن همراه می گویند که با استفاده از این فناوری، یک گوشی هوشمند مجهز به نسل پنجم با مرور شعاع آنتن DSS، باید از فرکانس این نسل استفاده کنم، اجازه داده می شود و مشتری که با گوشی نسل چهارم خود در محدوده سیگنال همان آنتن DSS گشت و گذار می کند، سیگنال های ۴G را دریافت می کند. واضح است که در این سناریو، نمونه ای از رفتار آنتن، سرویس دهی به دو شبکه تلفن همراه است.

به گفته وی، DSS به شبکه‌های سلولی اجازه می‌دهد تا خدمات ۵G را بدون ارتقاء فیزیکی رادیوها ارائه کنند و در نتیجه به تسریع استقرار ۵G کمک می‌کند.

هدایتی گفت که اپراتورها دیگر نیازی به ارسال تکنسین های خود به هر دکل سلولی برای تعویض رادیو ندارند و بسیاری از ارتقاءهای مورد نیاز DSS را می توان از راه دور و از طریق یک سری به روز رسانی نرم افزار انجام داد و میلیون ها دلار صرفه جویی کرد. کورد: همانطور که گفته شد، هر دو فناوری دارای طیف یکسانی خواهند بود، بنابراین هر فناوری بر اساس کانال کنترل و سیگنال مرجع خود کار خواهد کرد که باعث کاهش ظرفیت موجود برای ترافیک داده های نسل ۴ و ۵ ارتباط خواهد شد. البته از آنجایی که سهم ترافیک نسل پنجم کمتر از نسل چهارم است، می توان از DSS استفاده کرد و در واقع فرصت تقویت زیرساخت های ارتباطی و تجهیز فناوری نسل جدید را به صورت مرحله ای خریداری کرد.

این کارشناس حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پیاده سازی این فناوری و استفاده از این تکنیک تخصیص هوشمند فرکانس می تواند عوارض فنی زیادی را به همراه داشته باشد که در نهایت باعث تداخل LTE در شبکه یا ایجاد مشکل برای پیکربندی می شود. از زیر فریم

وی افزود: نمونه های موفقی از استقرار این فناوری توسط سامسونگ در آمریکا از طریق شبکه دسترسی رادیویی نسل ۵ مجازی و همچنین دویچه تلکام وجود دارد که هدف آن استفاده از ظرفیت موجود بدون تغییرات گسترده در آنتن های شبکه بود. ، برای بهینه سازی شبکه های موجود. باید بیشتر از قبل ارائه شود.

به گفته هدایتی، اپراتورهای تلفن همراه در حال سرمایه‌گذاری روی تکنیک‌های «اشتراک‌گذاری طیف پویا» برای پر کردن شکاف بین فناوری‌های ۴G و ۵G هستند که به گسترش فناوری‌های نسل پنجم سرعت می‌بخشد و طول عمر شبکه‌های نسل چهارم را افزایش می‌دهد. همچنین، از دیگر مزایای این فناوری، ۵G از دارایی‌های طیف بیشتری که در DSS تعریف شده است استفاده می‌کند و در نتیجه سرعت بیشتری را برای کاربران نسل ۴G به دلیل ازدحام یا ترافیک شبکه کاهش می‌دهد.

این کارشناس حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان گفت: انتظار می رود اپراتورهای تلفن همراه در سراسر جهان با برنامه ریزی دقیق از قابلیت های این فناوری برای انتقال روان به نسل پنجم استفاده کنند. توامن خدمات شبکه را قادر می سازد تا خدمات جدیدی را به کاربران ارائه دهد. .