رئیس جمهور عراق: ما از تشکیل کشور فلسطین با پایتختی بیت المقدس حمایت می کنیم


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، عبداللطیف راشد رئیس جمهور عراق شامگاه سه شنبه در دیدار با الجزایر بر حمایت این کشور از تشکیل کشور فلسطین تاکید کرد.

شبکه خبری الفرات به نقل از رئیس جمهور عراق گزارش داد که بغداد مخالف تجاوزات رژیم صهیونیستی به فلسطین است و از تشکیل کشور فلسطین به پایتختی بیت المقدس حمایت می کند و در نشستی که در شهر قدس برگزار می شود به این موضوع خواهیم پرداخت. الجزایر .

وی افزود: انتخابات زودهنگام پارلمانی در عراق برگزار نخواهد شد و بحران سیاسی در این کشور پایان یافته است.

کانال تلگرامی صابرین نیوز نیز به نقل از رئیس جمهور عراق اعلام کرد که عراق میانجیگری جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی را انجام می دهد و جلساتی در این زمینه در حال انجام است اما نتیجه در دستان وی است.

رئیس جمهور عراق جمعه گذشته با تاکید بر ضرورت تقویت وحدت ملی در عراق خاطرنشان کرد که تشکیل دولت جدید گامی اساسی برای عبور از بحران است.

رشید با تاکید بر اینکه “تشکیل دولت جدید گامی اساسی برای غلبه بر بحران است”، بر ضرورت “کسب حمایت برای برآورده کردن خواسته ها و خواسته های مردم عراق” تاکید کرد.

رئیس جمهور عراق افزود: در شرایط کنونی تقویت وحدت ملی، غلبه بر مشکلات و ایجاد ثبات در کشور و تلاش برای حفظ امنیت شهروندان ضروری است.

نمایندگان پارلمان عراق در نشست اخیر به دولت «محمد شیعه السودانی» رای اعتماد دادند. در این دیدار رشید رئیس نمایندگی سازمان ملل در عراق، جانین پلاسکارت، رئیس شورای عالی قضایی، فیک زیدان و دیگر مقامات بلندپایه عراق حضور داشتند.

علاوه بر حمایت کشورهای عربی، هیات های نمایندگی سازمان ملل در بغداد و دولت های آمریکا، آلمان و انگلیس نیز از صدور رای اعتماد به دولت «محمد شیعه السودانی» استقبال و تبریک گفتند. تشکیل دولت جدید.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید