رئیسی: روحیه دلاوری جوانان فلسطینی و یمنی امتداد راه انقلاب اسلامی است.


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور روز یکشنبه در دیدار جمعی از خانواده های معظم شهدا با تسلیت ایام سعادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) جنایات انجام شده را محکوم کرد. صهیونیست ها علیه مردم غزه. این منطقه به برکت خون شهداست. صهیونیست ها افراد آسیب پذیر غزه و اعضای جهاد اسلامی را به قتل می رسانند و جهاد اسلامی نیز انتقام می گیرد.

رئیس جمهور با یادآوری جنایات متعدد صهیونیست ها علیه مردم غزه، تاکید کرد: مردم فلسطین امروز را با گذشته خود مقایسه کنید، فلسطینی ها در گذشته به میزهایی مانند کمپ دیوید، شرم الشیخ و صلح اسلو نگاه می کردند. عهد، اما امروز با ظلم و ستم صهیونیست ها مبارزه می کنند. و ابتکار عمل به دست جوانان فلسطینی افتاده است. این روحیه مقاومت به برکت خون شهدای جنگ تحمیلی و مدافعان معبد است.

رئیسی از دیدار با خانواده شهدا ابراز خرسندی کرد و گفت: هیچ چیز برای من خوشایندتر از گذراندن وقت با خانواده شهدا نیست زیرا شما اهل حرم انقلاب اسلامی هستید و عزیزان خود را فدای این انقلاب نکردید. نوین اسلامی نه تنها برای ساختن ایران آباد بلکه برای تحقق تمدن قدرتمندتر شد.

وی ضمن گرامیداشت تاسوعای حسینی به مرور وقایع تاریخی آن روز پرداخت و به دو واقعه «حصر لشکر امام حسین (ع)» و «رد اعتبار از سوی ابوالفضل العباس» اشاره کرد و گفت: در پی ولایت حضرت عباس(ع) است، ایستادن، نه گفتن به دشمن، مقاومت و امیدبخشی به ملت همه در سیره شهدا از جمله شهدا و ایثارگران دفاع مقدس بود.

رئیس جمهور در نبرد جانانه شهدای پاسدار معبد با تحرکات تروریستی در منطقه، این عاشورا را مصداق فداکاری در راه فرهنگ دانست و تصریح کرد: این شهدا واقعاً با شرارت دشمن جنگیدند. ما با ایستادگی اجازه ندادیم داعش به حیثیت مردم تعدی کند و با از بین بردن این جریان تروریستی امنیت را نه تنها برای کشورمان بلکه برای منطقه به ارمغان آوردیم.

رئیسی به نقش شهدای مدافع حرم در برقراری امنیت مراسم بزرگ عربین اشاره کرد و گفت: هیچ مراسمی در روی زمین به با شکوه عرب حسینی نیست.

رئیس جمهور در آخرین بخش از سخنان خود با تاکید بر اینکه خانواده های شهدا عزیزان خود را از دست دادند تا ارزش ها، دین و قرآن زنده بماند، گفت: خانواده های شهدا رنج عزیزان خود را متحمل شدند. مثل حضرت زینب کبری (س) و حتی امروز. زینبی هدف دارد. این پرچم تحویل داده شده به خانواده های سربازان شهید باید بالا نگه داشته شود و نباید اجازه داد این پرچم به اهتزاز درآید.

مادر شهید خالقی پور، مادر شهید حمید اسدالهی، همسر شهید چگینی، همسر شهید محسن فرامرجی، همسر شهید مسعود عسگری، مادر شهید محمد حسین پیش از سخنرانی رئیس جمهور. محمد خانی و همسر شهید جواد تیموری نیز به نمایندگی از خانواده شهدای جوان سخنرانی کردند. وی شخصیت، دغدغه ها و مشکلات خود را با آیت الله رئیسی در میان گذاشت.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید