دیدار وزیر امور خارجه امارات با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تایمز اسرائیل، عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات گفت:انجام شده گانتزوزیر جنگ رژیم صهیونیستی از آن بازدید کرد.

این دیدار در حالی برگزار شد که وزیر امور خارجه امارات از هفته گذشته در سرزمین های اشغالی فلسطین حضور داشت.

این دیدار در محل اقامت سفیر امارات در منطقه برگزار شد هرتزلیا اینجا واقع شده است همیشه آویو انجام شده و طبق دفتر گانتزدو طرف در مورد همکاری امنیتی و همچنین حفظ ثبات منطقه و تقویت تشکیلات خودگردان فلسطین گفتگو کردند.

همچنین در این دیدار «محمد الخواجه» سفیر امارات همیشه آویو نیز حضور داشتند.

بن زاید از هفته گذشته به مناسبت دومین سالگرد پیمان ابراهیم در سرزمین های اشغالی فلسطین حضور داشته است.

هفته گذشته رسانه های عبری اعلام کردند که «عبدالله بن زاید» وزیر امور خارجه امارات متحده عربی که برای اولین بار به سرزمین های اشغالی فلسطین سفر کرده بود، با «اسحاق» دیدار کرد. هرتزوگسران رژیم صهیونیستی بازدید کردند. بر اساس این گزارش، دو طرف در دفتر رئیس رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی دیدار و گفتگو کردند. در این راستا رئیس رژیم صهیونیستی دکتر بار وی گفت: امروز با آغوش باز از شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات استقبال می کنیم. ما خوشحالیم که سفر شما را دو سال پس از امضای معاهده تاریخی «ابراهام» جشن می گیریم.

همچنین بن زاید در مراسم دومین سالگرد امضای توافق سازش موسوم به توافقنامه «ابراهیم» میان امارات و رژیم صهیونیستی شرکت خواهد کرد.

امضای توافق عادی سازی بین امارات و رژیم صهیونیستی با میانجی گری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در سپتامبر ۲۰۲۰ انجام شد. پس از این توافق، کشورهای بحرین، مغرب و سودان نیز به این روند پیوستند.