دو هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به کارآفرینان داده شد


به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، احمد محمدزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اولویت حل مشکلات اشتغالزایی و بیکاری است، گفت: هم اکنون طرح های مهم عمرانی، تولیدی، خدماتی و سرمایه گذاری در حال اجراست. مناطق مختلف استان بوشهر آموزش مهارتی بر اساس این شایستگی ها مهم است.

استاندار بوشهر با اشاره به ساخت ۱۸ مجتمع پتروشیمی در استان افزود: این مجتمع ها که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسند بر اساس مزیت هایی که دارند به نیروهای متخصص و ماهر نیاز دارند و ۲۲ واحد دیگر پتروشیمی در اینجا مستقر هستند. مدار تولید و بهره برداری..

وی افزود: طرح احداث واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر یکی از پتانسیل های سرمایه گذاری، ساخت، تولید و اشتغال زایی است.

محمدی زاده از آغاز ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در شهرها و روستاهای استان بوشهر در قالب طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: تا دو هفته دیگر عملیات ساخت ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی دیگر در دشتستان آغاز می شود.

استاندار بوشهر گفت: در ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان بوشهر بیش از ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است که تامین نیروی انسانی لازم برای این پروژه ها از مزیت های آن است.

احمد محمدی زاده ابراز کرد: تاکنون دو هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی در حوزه مشاغل خانگی، اشتغال کوچک و روستایی تخصیص داده شده است. این مبلغ وام حداقل به ۱۰ هزار نفر پرداخت می شود و نیازمند آموزش مهارتی جامعه هدف مشخص شده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه هم اکنون طرح های مهمی در حوزه های کشاورزی، شیلات، صید دریایی و ساحلی و پرورش میگو در استان بوشهر در حال اجراست، از کاشت درخت در سواحل و بیابان های استان خبر داد. از دیگر برنامه های استان و بر اساس آن احداث ۱۲ مجتمع رفاهی بین راهی است که در آینده نزدیک افتتاح می شود و واحدهای خدماتی تحت حمایت دولت در حال راه اندازی هستند و این پروژه ها اشتغال زایی زیادی دارد.

محمدی با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی امسال ۳۰ هزار فرصت شغلی در استان بوشهر فراهم می شود و سهم هر یک از دستگاه ها در ایجاد اشتغال تعیین و ابلاغ شده است، گفت: بر اساس ظرفیت فوق، امسال سال قابل توجهی خواهد بود. توسعه. نیاز به ایجاد اشتغال در استان بوشهر وجود دارد که نیازمند توسعه آموزش های مهارتی در بین جوانان و جویندگان کار است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید