رژیم لاغری سریع

دومین مرکز درمان معتادان متجاهر با ظرفیت ۵۰۰ نفر در شیراز راه‌اندازی می‌شود


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، سیدموسی حسینی امروز در بازدید از پروژه ساخت و راه اندازی دومین مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان موضوع ماده ۱۶ قانون شیراز به همراه معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه فجر فارس، با اعلام این خبر بیان کرد: راه اندازی این مرکز پس از دستور ویژه استاندار فارس به منظور ساماندهی معتادان متجاهر از بهمن سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار گرفت و ضمن پرداخت اعتباری بیش از ۵۰ میلیارد ریال از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر هم اکنون با تلاش و همت سپاه فجر استان در حال تکمیل است.

وی افزود: از افتتاح چنین مراکزی خوشحال نیستیم چرا که این مراکز به دنبال رشد اعتیاد ایجاد می‌شوند، با این ‌وجود به دلیل تغییر اقلیم فرهنگی و اجتماعی جامعه ناچار به این کار هستیم و رشد آسیب‌ها، باعث پیش‌بینی چنین ساختارهایی شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس در ادامه گفت: این مرکز در فضایی بیش از ۳۰ هزار مترمربع شامل محل اسکان، محیط های ویژه درمان و مشاوره، کلاس های آموزش فنی و حرفه ای، ورزشی، فرهنگی و اشتغال و توانمندسازی معتادان است.

حسینی با اشاره به اینکه ظرفیت این مرکز حدود ۵۰۰ نفر است، اظهار کرد: این مرکز امکانات مناسبی برای نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان متجاهر و کارتن خواب را فراهم می آورد.

این مسئول ضمن قدردانی از مسئولین سپاه فجر استان در ایجاد و راه‌اندازی این مرکز، افزود: مسئله شناسایی و درمان به‌موقع فرد معتاد از اهمیت زیادی برخوردار است و نجات یک فرد در واقع نجات یک جامعه است.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، بیش از ۱۳۰۰ نفر معتاد متجاهر و کارتن‌خواب ساماندهی و به مراکز پیش‌بینی‌شده برای نگهداری و درمان ارجاع شده‌اند.

انتهای پیام/س
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید