دولت جدید ایتالیا کاملاً طرفدار ناتو و اتحادیه اروپا خواهد بود – خبرگزاری مهر ایران و جهانجورجیا ملونی که انتظار می‌رود نخست‌وزیر بعدی ایتالیا شود، روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای از شرکای ائتلاف راست‌گرای خود انتقاد کرد و گفت دولت جدید او طرفدار ناتو است و به طور کامل بخشی از اروپا خواهد بود.

اظهارات نخست وزیر آینده ایتالیا پس از آن بیان می شود که سیلویو برلوسکونی، متحد محافظه کار وی در یک فایل صوتی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ابراز همدردی کرد و افزود:ولودیمیر زلینسکیرئیس جمهور اوکراین را به آغاز جنگ متهم کرد.

با این حال، ملونی برخلاف برلوسکونی در بیانیه‌ای تند گفت که هر حزبی که با سیاست خارجی او مخالف است، نباید به دولت او بپیوندد که هفته آینده روی کار خواهد آمد. وی گفت: ایتالیا با حضور دولت ما هرگز به حلقه ضعیف غرب تبدیل نمی شود.

ملونی از زمان حمله روسیه به اوکراین در ماه فوریه به شدت از اوکراین دفاع کرده و از تحریم های غرب علیه مسکو حمایت کرده است. او همچنین گفت: یک چیز من هستم، هستم و همیشه روشن خواهد بود. من قصد دارم دولتی با سیاست خارجی روشن و شفاف رهبری کنم. هر کس با این سنگ بنا موافق نباشد نمی تواند بخشی از دولت آینده باشد.»

برلوسکونی ۸۶ ساله دوست دیرینه پوتین است و در آخرین فایل صوتی خود که روز سه شنبه منتشر شد، به قانونگذاران حزبش گفت:فورزا ایتالیا می گوید با رئیس جمهور روسیه در تماس بوده و نامه ها و هدایایی شیرین رد و بدل کرده است.

همچنین در مورد دیگری که این خبرگزاری روز چهارشنبه گزارش داد لاپرس همانطور که منتشر شد، برلوسکونی گفت که اوکراین توافقنامه صلح ۲۰۱۴ را امضا خواهد کرد که به جنگ جدایی طلبانه روسیه در منطقه پایان می دهد. دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین برنامه ریزی شده بود، لغو شده است. برلوسکونی با تکرار اتهامات پوتین علیه اوکراین گفت زلینسکی وقتی در سال ۲۰۱۹ به قدرت رسید، اوضاع را بدتر کرد.

برلوسکونی همچنین گفت که پوتین با فشار داخلی مواجه است و می‌خواهد به اوکراین حمله کند تا دولت جدیدی متشکل از افراد شایسته با عقل سلیم را روی کار بیاورد.

مواضع ملونی در قبال ناتو و اتحادیه اروپا اعلام شده است قبلا خارجی ها خط مشی وی در گزارشی درباره وی گفت: با وجود اینکه ملونی و حزب برادران ایتالیا سیاست ضد پوتینی خود را اعلام کرده اند، او قبلاً از دوستان کرملین بوده و همچنان با دوستان اروپایی پوتین مانند “ویکتور” در ارتباط است. اوربان“، رابطه نزدیکی با نخست وزیر مجارستان دارد. و در سال ۲۰۱۵، او دولت ایتالیا را “بی فایده و بی فایده” خواند. فروتنانهکه اتحادیه اروپا پس از الحاق کریمه به روسیه با آن موافقت کرد، آن را به حالت تعلیق درآورد.

همچنین “افتخار و احترام تاورومحققی در مؤسسه مطالعات سیاسی بین‌المللی ایتالیا گفت که روسیه ایتالیا را به عنوان «یکی از دوستانه‌ترین کشورها در یک گروه غیردوستانه رو به رشد» می‌بیند که عمدتاً به دلیل تمایل ایتالیا برای ایفای نقش «دلال» و تجارت با تأمین‌کنندگان بزرگ انرژی است. .