دور جدید مذاکرات چه زمانی برگزار می شود؟ – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، در دیدار وزرای خارجه ایران و عراق به مناسبت اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک.

به گزارش ایسنا، امیر عبداللهیان با بیان اینکه با توجه به برخی مواضع مداخله جویانه مقامات آمریکایی در این دیدار و در روزهای اخیر، اعتراض مسالمت آمیز حق هر ملتی است، گفت: اما رویکرد مداخله جویانه آمریکا در امور ایران و منطقه است. مشمول. وی از اغتشاشگران و جریان هایی که به دنبال سوء استفاده از احساسات ناب مردم ایران برای طرح ناامنی و ترور در ایران هستند، به شدت انتقاد کرد و این در تضاد کامل با پیام های مکرر دیپلماتیک کاخ سفید است. ایران ثبات و امنیت در منطقه را با توجه به ضرورت و استقرار این توافق ارزیابی کرد.

وزرای امور خارجه ایران و عراق همچنین در دیدار شامگاه شنبه در نیویورک، راهپیمایی اربین حسینی، روابط و توافقنامه همکاری های دوجانبه، مسائل منطقه ای از جمله تحولات یمن، اوکراین، آخرین نتایج مذاکرات ایران و عربستان را بررسی کردند. بغداد نیز در مورد لغو تحریم ها مذاکره کرد

آمادگی عراق برای مذاکره

فواد حسین با اشاره به روند مثبت مذاکرات ایران و عربستان از آمادگی کشورش برای میزبانی دور جدید مذاکرات در بغداد خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: عراق به تلاش های خود در این زمینه ادامه می دهد و از ایران و عربستان سعودی برای بازگشت به روابط عادی و بازگشایی سفارتخانه ها دعوت کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن قدردانی از استقبال و پذیرایی خوب دولت و ملت عراق از اربن حسینی (ع) از روابط راهبردی فیما در زمینه های مختلف همکاری ابراز خرسندی کرد و افزود: ظرفیت های زیادی وجود دارد. در روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق و بخش‌های دولتی و خصوصی هر دو کشور می‌توانند با اتخاذ برنامه‌های عملیاتی مؤثرتر، توانمندی‌های موجود را مؤثرتر کنند.