دوره ورزش و روش سم زدایی استروئیدهای علوم ورزشی پس از مصرف استروئیدها و مکمل ها.


در این مقاله چه می خوانید

هدف اصلی از پاکسازی طبیعی بدن از استروئیدها یا مکمل ها حذف سموم و مواد زائد تجمع یافته در بدن در اثر استفاده از داروهای غیرقانونی یا مجموعه ای از داروها است. این پاکسازی را می توان در طی یک فرآیند سم زدایی انجام داد.

کبد شما همه داروها را به عنوان ترکیبات سمی پردازش می کند که باید بعداً از بدن خارج شوند. اگر بقیه این داروها از بدن خارج نشوند ، کبد سمی می شود. خوشبختانه راه های طبیعی وجود دارد که می توانید از سم زدایی برای کمک به سم زدایی بدن خود پس از مصرف استروئید یا مکمل استفاده کنید. در این مقاله ، شما را با روشهای طبیعی و مفید برای سم زدایی بدن پس از مصرف استروئیدها و پاکسازی کبد پس از دوره مکمل های بدنسازی آشنا می کنیم.

روشهای طبیعی سم زدایی بدن پس از مصرف استروئیدها.

پای اول

هر روز 9 تا 12 لیوان آب بنوشید. نوشیدن آب کافی به کلیه ها و کبد کمک می کند تا بتوانند بقیه داروها را بهتر از بدن خارج کنند. نوشیدن مقدار زیادی آب همچنین باعث تعریق و خنک شدن بدن در دمای بالا می شود.

مرحله دوم

هر روز یک ساعت تمرینات قلبی و تنفسی مانند ایروبیک ، شنا و دویدن انجام دهید. ورزش ، کلیه ها ، کبد و سایر اندام های حیاتی را تقویت و تحریک می کند ، علاوه بر این که داروهای باقی مانده را از طریق عرق از بین می برد.

پای کمی

روزانه 60 تا 90 گرم جلبک دریایی تازه بخورید. آلژینات سدیم یک ماده فعال در جلبک ها است که به بقایای دارو در دستگاه گوارش شما می چسبد و از جذب مجدد آنها در بدن جلوگیری می کند.

مرحله چهارم

هر روز یک قرص خمیر دندان شیرین همراه غذا میل کنید. ماده فعال این گل اینولین است که جریان صفرا را افزایش می دهد و به کبد شما کمک می کند تا بقیه دارو را از اندام های داخلی شما خارج کند.


نکته مطالعه: سم زدایی بدن و کبد با 30 ماده مغذی طبیعی


مرحله پنجم

هر روز یک فنجان چای تازه زنجبیل بنوشید تا بدن خود را از داروها پاک کنید. زنجبیل ماده فعال زنجبیل است که باعث افزایش تعریق می شود و بقیه دارو را از طریق پوست خارج می کند. یک زنجبیل تازه را بریده و در یک فنجان بریزید و آب جوش به آن اضافه کنید. برای شیرین کردن این چای می توانید از عسل استفاده کنید.

سم زدایی یک یا دو بار در سال برای سلامت عمومی و طول عمر مفید است. ما ابتدا در مورد راه هایی که می توانید هر روز برای پاکسازی بدن خود انجام دهید صحبت می کنیم.

در اینجا چند دستورالعمل ساده وجود دارد:

چگونه بدن خود را بعد از مصرف استروئیدها و مکمل ها سم زدایی کنیم؟

۱ دو قاشق غذاخوری سرکه سیب ، سرکه سیب خالص و

۲ یک هشتم تا نیم قاشق چای خوری جوش شیرین به خنثی کردن سرکه ای که می خورید کمک می کند تا به مینای دندان شما آسیب نرساند ، اما همچنان می توانید از مزایای منحصر به فرد سرکه سیب لذت ببرید.

همچنین اگر سرکه ابتدا خنثی شود ، می تواند بهتر جذب بدن شود. اگر خاصیت اسیدی سرکه شما را آزار می دهد (رفلاکس و …) می توانید از جوش شیرین بیشتری استفاده کنید. با هشتم قاشق چایخوری جوش شیرین شروع کنید و میزان تحمل بدن خود را آزمایش کنید. برای اکثر مردم ، یک چهارم قاشق چایخوری جوش شیرین ایده آل است. به یاد داشته باشید که جوش شیرین حاوی سدیم است و شما باید در روزهای اول آب بیشتری بنوشید تا بدن شما بتواند با این نمک اضافی سازگار شود.

۳. یک چهارم یا نصف آب یک لیمو تازه.

۴ یک قاشق غذاخوری عسل ارگانیک

تقریباً 120 تا 180 میلی لیتر آب به این مواد اضافه کنید و 2 تا 4 بار در روز بنوشید. اگر می توانید این ترکیب را با معده خالی بنوشید عالی است. برای تهیه چیزی شبیه چای با این ترکیب می توانید از آب جوش استفاده کنید.

اگر می خواهید طعم بهتری داشته باشد می توانید از مواد زیر استفاده کنید

۱ بیست قطره عصاره زنجبیل

۲ نصف قاشق چایخوری فلفل قرمز (فلفل قرمز). برای آزمایش میزان تحمل بدن خود با مقدار بسیار کمی شروع کنید. فلفل قرمز می تواند بافت های دستگاه گوارش را بازسازی کرده و آسیب آنها را التیام بخشد.

علاوه بر این ، اگر از آن با غذاهای دیگر استفاده شود ، اثر بخشی آن را افزایش داده و بافت قلب و عروق را ترمیم می کند. تحقیقات علمی نشان داده است که فلفل قرمز می تواند از حملات قلبی جلوگیری کند و برخلاف تصور رایج باعث ایجاد زخم معده نمی شود ، بلکه آنها را درمان می کند!

فلفل قرمز یک کالری طبیعی است که می تواند دمای بدن را افزایش داده ، متابولیسم را افزایش داده و در نهایت چربی سوزی را تسریع کند. با افزایش جریان خون ، فلفل قرمز باعث افزایش جریان مایع لنفاوی در عروق لنفاوی می شود که نتایج زیر را به دنبال دارد: کاهش سلولیت در زنان ، سم زدایی بدن ، سلامت عمومی ، چربی سوزی و کنترل وزن.

۳. یک قاشق چایخوری زردچوبه. زردچوبه به بازسازی میکروبیوتا یا فلور روده کمک می کند و همچنین می تواند به پاکسازی پوست کسانی که از جوش و آکنه رنج می برند کمک کند. زردچوبه برای جلوگیری از رشد موهای زائد صورت در زنان مفید است.


نکته مطالعه: قرص دیانابول و عوارض و مزایای آنها چیست؟


سایر گیاهان و مکمل هایی که به سم زدایی بدن کمک می کنند.

چگونه بدن خود را بعد از مصرف استروئیدها و مکمل ها سم زدایی کنیم؟

۱ گیاه خار ماریا. کبد مهمترین اندام بدن برای سم زدایی است. مریم گلی به کبد کمک می کند تا سم زدایی کرده و به درستی عمل کند.

۲ Dehydroepiandrosterone (DHEA) ، همچنین به عنوان یک هورمون ضد پیری شناخته می شود. افرادی که به کافئین عادت دارند ، کسانی که عاشق چربی سوزی هستند و کسانی که به طور منظم مکمل های غذایی مصرف می کنند ، اغلب می گویند مواردی از این قبیل دیگر برای آنها کارساز نیست.

دلیل آن چیزی است که احتمالاً به زبان زیر به زبان زیر بیان شده است: بدن به آن عادت کرده است. این همان چیزی است که در اصطلاح پزشکی “خستگی آدرنال” نامیده می شود. غدد فوق کلیوی یا غده فوق کلیه شما غدد کوچکی هستند که در هر کلیه قرار دارند.

این غدد نقش مهمی در ترشح هورمون ها دارند. استرس زیاد ، کم خوابی و دریافت محرک زیاد از عوامل اصلی فشار بالای آدرنال هستند. وقتی غدد فوق کلیوی تحت فشار زیادی قرار می گیرند ، نمی توانند خوب کار کنند. DHEA به این غدد کمک می کند تا بار اضافی را از بین ببرند. البته این مکمل باید زیر نظر پزشک مصرف شود. کاهش استرس ، خواب کافی و محدود کردن مصرف کافئین می تواند به موثرتر شدن این مکمل کمک کند.

۳. آلوئه ورا. ژل آلوئه ورا یکی از بهترین پاک کننده های دستگاه گوارش است.

۴ روغن بیور. البته ، نباید از آن به طور مکرر استفاده کنید زیرا می تواند انقباضات و فعالیت های روده کوچک را علاوه بر روده بزرگ افزایش دهد ، بنابراین تمام قسمت های روده را تمیز می کند.

۵ پوسته یا پسیلیوم پوسته و سایر مکمل های فیبر. شما باید سیستم گوارش خود را تمیز کنید و فیبر می تواند این کار را سریعتر انجام دهد.

۶ آنزیم های گوارشی می توانید این مکمل ها را در داروخانه تهیه کنید.

۷ خربزه درختی یا پاپایا. پاپایا بهترین آنزیم گوارشی طبیعی است که می توانید بخورید. نصف پاپایا ، نصف آناناس ، مقداری یخ و آب را با هم ترکیب کرده و بنوشید.

۸ روغن ماهی. روغن کبد ماهی برای سم زدایی عالی است.

نکات مهمی که باید برای دوره پاکسازی سم زدایی به خاطر بسپارید

۱ مقدار زیادی آب بنوشید زیرا سیستم بدن شما را به خوبی شستشو می دهد.

۲ قند ، شیرین کننده ها و کافئین را محدود کنید. شما باید هرگونه مواد سمی و بی فایده را حذف یا حداقل به شدت محدود کنید.

۳. مصرف لبنیات را به حداقل برسانید زیرا با فرآیند سم زدایی ارتباط ندارد.

۴ مصرف گوشت را محدود کنید زیرا گوشت به سرعت هضم نمی شود و به مدت طولانی در معده می ماند.

۵ فیبر ، فیبر و دوباره فیبر! وقتی بدن سم زدایی می کند ، رادیکال های آزاد و سموم از کبد ، کلیه ها و سیستم لنفاوی وارد جریان خون می شوند و باید حذف شوند. مصرف فیبر رژیمی یا مکمل فیبر بخشی جدایی ناپذیر از برنامه سم زدایی است.


نکته مطالعه: فیبر چیست و چگونه مصرف آن می تواند چربی شکم را کاهش دهد؟


۶ با برس خشک شکم خود را مسواک زده یا ماساژ دهید. ماساژ با حرکات دایره ای (15 بار در جهت عقربه های ساعت و 15 بار خلاف جهت عقربه های ساعت) ، به عنوان اولین کاری که صبح بعد از بیدار شدن انجام می دهید ، به دفع مدفوع و اجابت مزاج کمک می کند.

۷ تا جایی که می توانید از غذاهای پخته ، به ویژه سبزیجات خام ، غذای خام بخورید. نگران قند موجود در میوه نباشید ، از خوردن میوه چربی جمع نمی کنید. آجیل و دانه ها ، لوبیا و حبوبات ، جوانه ها و ماهی منابع عالی پروتئین هستند.

می توانید از پروتئین خود در برنامه سم زدایی خود استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید که پروتئین آن شیرین کننده دارد ، مگر اینکه نسخه بدون شکر را تهیه کرده و در مصرف آن زیاده روی نکنید.

تکنیک های سم زدایی غیر غذایی

۱ حمام روغن درخت چای یا استفاده از صابون های نعناع باعث اکسیژن رسانی به خون می شود. هرچه اکسیژن بیشتری در جریان خون داشته باشید ، جریان خون بیشتر ، سیستم لنفاوی بیشتر و سم زدایی موثرتر خواهد بود.

۲ روغن نارگیل یا لوسیون بدن شیر نارگیل همچنین به سم زدایی کمک می کند.

۳. تکنیک دوش کنتراست یکی از بهترین تکنیک ها برای افزایش جریان لنفاوی ، سم زدایی و حتی پیشگیری از سرطان (به ویژه سرطان پستان لنفاوی) است. در دوش کنتراست ، ابتدا دوش آب ولرم می گیرید که عروق را گشاد کرده و جریان خون را افزایش می دهد و سپس ناگهان دوش آب سرد می گیرید که باعث تنگ شدن عروق و کاهش ناگهانی جریان خون می شود.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منابع: livestrong + isteroids


دیدگاهتان را بنویسید