ده غذایی که سگ شما هرگز نباید بخورد

به عنوان صاحب سگ، همه ما بهترین ها را برای سگ خود می خواهیم. با جدیدترین گزارش ها در مورد رژیم غذایی مناسب برای سگ شما، آنها باید کربوهیدرات، سبزیجات و غیره داشته باشند، صاحبان سگ های بیشتری بدون اینکه متوجه شوند غذاهای خاصی وجود دارد که سگ هرگز نباید داشته باشد، ضایعات سفره سگ خود را می دهند. قبل از اینکه غذای باقی مانده خود را در کاسه سگ خود قرار دهید، حتما ده غذایی که نباید بخورند را بخوانید.

۱. شکلات – برای سگ ها، شکلات به عنوان یک محرک عمل می کند، ضربان قلب سگ شما را تند یا نامنظم می کند و منجر به تشنج و حتی ایست قلبی می شود. علاوه بر این، به عنوان یک ادرار آور شدید عمل می کند و باعث تکرر ادرار، استفراغ و/یا اسهال می شود. اگر حتی شک دارید که سگتان شکلات مصرف کرده است، فورا او را به بیمارستان حیوانات ببرید.

۲. انگور و کشمش – انگور و کشمش کلیه ها و دستگاه گوارش سگ شما را خراب می کند. بدتر از آن این است که مقدار انگور مورد نیاز برای ایجاد مشکل می تواند در بین سگ ها بسیار متفاوت باشد. علائم شامل تکرر ادرار، استفراغ و اسهال است.

۳. پیاز – پیاز باعث تجزیه گلبول های قرمز سگ می شود که سلول های او را از اکسیژن بسیار مورد نیاز محروم می کند. اگر عادت دارید به سگ خود غذا بدهید، مطمئن شوید که غذا با پیاز تهیه نشده است، زیرا اثرات آن می تواند در یک دوره زمانی انباشته شود. علائم می تواند بسیار متفاوت باشد، از استفراغ و اسهال تا از دست دادن اشتها، تب یا خستگی.

۴. آجیل ماکادمیا – در حالی که ترکیب شیمیایی دقیق آن هنوز ناشناخته است، حتی مقدار کمی از آجیل ماکادمیا می تواند باعث تب، ضربان قلب نامنظم، تشنج یا فلج خفیف شود.

۵. نوشیدنی های الکلی – فیزیولوژی سگ ها برای کنترل مصرف الکل مجهز نیست. آنها به شدت مستعد مسمومیت با الکل هستند و حتی مقادیر کم آنها می تواند منجر به مشکلات دلار یا حتی مرگ شود.

۶. خمیر نان – چون نرم است، سگ ها اغلب خمیر را بدون جویدن می بلعند. هنگامی که خمیر به شکم سگ شما برخورد می کند، گرمای بدن او باعث می شود که خمیر داخل شکم او بالا بیاید. این عمل افزایشی می تواند باعث نفخ یا استفراغ شود. برای ترکیب بیشتر، افزایش فعالیت الکل را به عنوان یک محصول جانبی ایجاد می کند و سگ شما ممکن است علائم ذکر شده در پاراگراف قبلی را تجربه کند.

۷. نوشیدنی های کافئین دار – مشابه اثرات شکلات، کافئین یک محرک است و می تواند بر ضربان قلب سگ شما تأثیر منفی بگذارد و باعث تشنج یا قلب شود.

۸. آووکادو- آووکادو برای بسیاری از حیوانات سمی است. ماده شیمیایی مهاجم به قلب، ریه و سایر بافت های ضروری آسیب می رساند. توجه داشته باشید از آنجایی که ماده اصلی گواکامول آووکادو است، هر گونه غوطه وری را به خوبی از دسترس سگ خود دور نگه دارید.

۹. میوه های بدون هسته – (هلو، گلابی، گیلاس و زردآلو) هسته این میوه ها حاوی مقادیر کمی سیانید است که می تواند برای سگ های کوچکتر کشنده باشد. همچنین، اگر گودال به طور کامل بلعیده شود، ممکن است در مجرای روده قرار گیرد، جایی که انسداد باید با جراحی برداشته شود.

۱۰. ماهی خام – ماهی خام، به ویژه ماهی قزل آلا، می تواند حاوی انگل باشد، معمولاً لارو فلوک. سگ ماهی را مصرف می کند و لاروها در دستگاه گوارش سگ شما بیرون می آیند و خود را به دیواره روده او می چسبانند. علائم ممکن است تا یک هفته طول بکشد تا نشان داده شوند و معمولاً شبیه سایر بیماری‌های سگ مانند دیستمپر یا پاروویروس هستند. خطر در اینجا تشخیص اشتباه توسط دامپزشک است که منجر به درمان نامناسب یا بی اثر می شود. اگر تصمیم گرفتید به ماهی سگ خود غذا بدهید، مطمئن شوید که آن را کاملاً بپزید تا جانداران بدی که ممکن است در داخل آن پنهان شده اند را از بین ببرید.

این اطلاعات حیاتی برای مراقبت از سگ شما است. اگر می‌خواهید سگتان رژیم غذایی مناسبی داشته باشد، قبل از اضافه کردن پیاز و ادویه‌های اضافی، مقدار کمی از آنچه را درست می‌کنید مصرف کنید و برای او بشقاب کوچکش درست کنید و با غذای سگش اضافه کنید.

به یاد داشته باشید که یک سگ خوب یک سگ شاد و سالم است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر