"ده تعهد برای تناسب اندام ذهنی" نوشته ویکی برکوس – نقد کتاب

ده تعهد برای تناسب اندام ذهنی

ب ویکی برکوس، MD، PhD


انتشارات رابرت دی رید (۲۰۰۵)

شابک ۱۹۳۱۷۴۱۶۱۷

“ده تعهد به تناسب اندام ذهنی” یک کتاب کوچک قدرتمند است. این امر به ویژه برای ما مهم است زیرا در زمانی هستیم که مردم بیشتر بر آمادگی جسمانی تمرکز دارند تا آمادگی عاطفی. به ما می آموزد که خود را در اولویت قرار دهیم، مسئولیت احساسات خود را بپذیریم، اولویت ها را تعیین کنیم و با خود صادق باشیم. ما یاد می گیریم که آگاهی خود را از رفتارهای رایج و عواقب حفظ آنها افزایش دهیم. به این منظور نوشته شده است که “… به خوانندگان این امکان را می دهد که شهامت بررسی آمادگی ذهنی خود را داشته باشند، بیاموزند که چگونه رفتارهایی را که منطقی هستند شناسایی و حفظ کنند و رفتارهایی را که معنی ندارند را کنار بگذارند.”

اولین قدمی که باید برداریم تا در مسیر رسیدن به تناسب ذهنی قرار بگیریم این است که متعهد شویم که خودمان را در اولویت قرار دهیم، نیازهایمان را شناسایی کنیم و متوجه شویم که اهمیت داریم. گام دوم شامل مسئولیت پذیری در قبال احساساتمان است. اگر یاد بگیریم در حین ظهور با آنها برخورد کنیم، می توانیم از رفتارهای اعتیادآور منفی جلوگیری کنیم.

همچنین تعیین اولویت ها و تعیین اهداف کوتاه مدت برای دستیابی به این تعهدات مهم است. با تعیین اولویت‌ها به زندگی‌مان حس هدفمندی می‌دهیم. داشتن روابط سالم نیز مهم است. اینها شامل تقسیم احترام و تعیین مرزهای سالم است. ما همچنین باید روی رشد معنوی کار کنیم. این امر مستلزم آگاهی از جایی است که در آن لحظه هستیم، نه فقط به دنبال یک قدرت برتر.

دکتر. برکوس “ده تعهد به تناسب اندام ذهنی” را به طور مختصر و بدون حرف مزخرف نوشت. او ابزارهایی را ارائه می دهد که شما برای تعهد به دستیابی به تناسب ذهنی نیاز دارید. او همه چیز را به گونه ای توضیح می دهد که به راحتی قابل درک باشد و شفقت در آن آمیخته شده است. او تمریناتی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید معنی و بینش بیشتری را برای مراحل درگیر به دست آورید. خیلی خوشحالم که قبل از شروع سال نو این کتاب را خواندم. امیدوارم اکنون این تغییرات را به عنوان بخشی از تصمیم سال نو خود در زندگی خود بگنجانم. اگر به دنبال ایجاد تغییرات مثبت در زندگی خود هستید، “ده تعهد برای تناسب اندام ذهنی” هر آنچه را که برای ایجاد این تغییرات نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر