رژیم لاغری سریع

دلایل محبوبیت غذاهای هندی در سراسر جهان

مقدمه و تاریخچه:

غذاها و ادویه های هندی از زمان های بسیار قدیم در سراسر جهان پخش شده است. رومی ها از سال ۷۷ بعد از میلاد ادویه جات را از هند وارد می کردند. تاجران عرب قبل از آغاز دوره مشترک ادویه جات از هند وارد می کردند. در قرون وسطی، غذاهای هندی و ادویه جات ترشی جات در سراسر جهان بسیار محبوب شدند. تمام پادشاهی های بزرگ آسیا و اروپا در میانسالی در تجارت ادویه با هند فعال بودند. در آن زمان نبردهای زیادی به خصوص بین قدرت های اروپایی انگلستان، فرانسه، پرتغال، هلند و اسپانیا برای دسترسی به مسیر ادویه به هند درگرفت. ادویه ها و چاشنی های هندی یکی از دلایل اصلی بازدید انگلیسی ها از هند قبل از استعمار هند بود. حتی کریستف کلمب به دنبال یک مسیر دریایی به هند (برای از سرگیری تجارت ادویه اروپا با هند پس از سقوط قسطنطنیه) بود که به طور تصادفی آمریکا را در سال ۱۴۹۲ کشف کرد.

دلایل محبوبیت غذاهای هندی:

دستور العمل های هندی به طور سنتی به دلیل سبک پخت ساده خود شناخته می شوند که در آن ارزش غذایی غذا حفظ می شود و طعم آن با استفاده از ادویه ها و ماسالا افزایش می یابد. مفهوم ترشی و سالاد نیز از هند سرچشمه گرفته است. آنها با غذای اصلی سرو می شدند و به عنوان پیش غذا برای تحریک جوانه های چشایی سرو می شدند.

بخش‌های مختلف هند سنت‌ها و فرهنگ‌های محلی خود را داشتند. غذاها و دستور العمل ها در مناطق مختلف نیز بسیار متنوع بود. در شمال هند، گندم غذای اصلی بود، در حالی که در مناطق جنوبی و شرقی هند، برنج غذای اصلی است. عادات غذایی نیز بسته به شرایط آب و هوایی، موقعیت جغرافیایی و محصولات عمده آن منطقه متفاوت است. به عنوان مثال، در مناطق ساحلی هند، دستور العمل های غذاهای دریایی و ماهی رایج تر است، در حالی که در هند مرکزی، غذاهای گیاهی رایج تر است. با این حال، به ندرت شرایطی وجود دارد که غذاهای محبوب هر بخشی از هند برای منطقه دیگری از هند کاملاً جدید باشد. این به دلیل فرهنگ غذایی در هند است که در آن مردم به خصوص در فصول جشن، غذا را با همسایگان و دوستان خود مبادله می کنند. این در هر بخش از هند رایج است و به گسترش محبوبیت غذاهای مختلف منطقه ای در سایر مناطق هند کمک کرده است.

جشنواره ها و غذاهای تهیه شده در طول جشنواره ها نیز اهمیت خاص خود را دارند. به عنوان مثال در ماهاراشترا، Makar Sankranti در ماه ژانویه مشاهده می شود. در این جشن باجرا روتیس (نان ارزن مرواریدی) و شیرینی‌های تهیه شده با سنجد و کنجد (خال) سرو می‌شود، زیرا خوردن این اقلام در زمستان برای حفظ دمای بدن بسیار مفید است. این جشنواره ها به ایجاد شرایطی کمک می کند که هیچ کس احساس کند مجبور به خوردن غذای سالم با توجه به شرایط آب و هوایی نیست، بلکه از انجام این کار با فعالیت های جشن لذت می برد. محبوبیت جشنواره های هندی در سراسر جهان به محبوبیت غذاهای هندی نیز کمک کرده است.

علم پزشکی هند به نام آیورودا به دلیل روش ساده و طبیعی درمانش شناخته شده است. اساس آیورودا غذاها و گیاهان سالم هندی است. یوگا نیز در هند باستان سرچشمه گرفته است. غذا و آشپزی هندی به طور سنتی از فلسفه یوگا آشپزی و غذا خوردن گرفته شده است. بنابراین، با محبوبیت آیورودا، یوگا و غیره، مردم در سراسر جهان به مزایای سلامتی غذاهای هندی پی برده اند.

در عصر مدرن، مهاجران هندی در سراسر جهان به محبوبیت غذاهای هندی کمک کرده اند. اگرچه غذاهای هندی از قرون وسطی در بریتانیا و بسیاری از نقاط دیگر اروپا و خاورمیانه رایج بوده است، اما عمدتاً به دلیل اسکان هندی‌ها در خارج از کشور است که باعث محبوبیت آنها در آمریکای شمالی و سایر نقاط جهان شده است. . جای تعجب نیست که کشورهایی مانند ایالات متحده، بریتانیا، کانادا و استرالیا رستوران ها و هتل های زیادی دارند که فقط غذاهای هندی سرو می کنند.

با رشد تصاعدی تلویزیون کابلی در چند دهه گذشته، عرضه غذا در کانال های تلویزیونی در سراسر جهان ظاهر شده است. دستور العمل های هندی بخشی از دستور العمل های مختلفی است که در این نمایش ها آموزش داده می شود. از این رو تلویزیون کابلی نیز نقش مهمی در افزایش محبوبیت غذاهای هندی داشته است.

نتیجه:

غذاهای هندی به دلیل تنوع، ارزش غذایی و طعم عالی آن شناخته شده است. اکثر دستور العمل ها از چندین ادویه استفاده می کنند که طعم را افزایش می دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر