رژیم لاغری سریع

دستگاه ام.آر.آی بیمارستان طالقانی کرمانشاه به بهره‌برداری رسید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، تورج شیرزادیان عصر پنجشنبه در آئین افتتاح بخش ام. آر. آی بیمارستان طالقانی کرمانشاه که با حضور استاندار و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: امروز بخش MRI ۱.۵ تسلا بیمارستان طالقانی شهر کرمانشاه به بهره برداری خواهد رسید که برای خرید، نصب و راه‌اندازی آن ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به وجود دستگاه‌های مشابه در بیمارستان‌های کرمانشاه، افزود: این دستگاه MRI دارای کیفیت و پردازش تصویربرداری بهتر و سخت افزار و نرم افزار بروزتری نسبت به دستگاه‌های موجود بوده و تنها دستگاه ام. آر. آی سه کاناله کشور است.

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: هم اکنون بیمارستان امام حسین (ع)، فارابی نیز به دستگاه ام. آر. آی مجهز هستند و این دستگاه سومین دستگاه ام. آر. آی در بیمارستان‌های کرمانشاه است و یک دستگاه ام. آر. آی دیگر نیز برای بیمارستان اسلام آبادغرب خریداری و برای نصب تحویل شده است.

شیرزادیان بیان کرد: بیمارستان امام رضا (ع) نیز دارای یک دستگاه ام. آر. آی سه تسلا بوده که برای درمان بیماران سکته حاد مغزی استفاده می‌شود و از این نوع دستگاه ام. آر. آی تنها چهار دستگاه در کشور موجود است.

وی ادامه داد: تجهیز بیمارستان‌ها به دستگاه ام. آر. آی بر اساس جمعیت شهر، شرایط بیمارستان و وجود نیروی انسانی متخصص صورت می‌گیرد.

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: همچنین تعداد دستگاه‌های سی تی اسکن نیز در استان کرمانشاه در چهار سال گذشته با اقدامات صورت گرفته ۲.۵ برابر شده و بجز شهرستان گیلانغرب تمامی شهرستان‌های استان کرمانشاه دارای دستگاه سی تی اسکن هستند.