دستورالعمل های موثر کاهش وزن

غذا خوردن دقیق فقط مربوط به این نیست که چه غذایی باید بخورید، بلکه به دفعات صرف غذا نیز مربوط می شود. اگر اهمیت دفعات وعده های غذایی را درک نکنید، کاهش وزن در واقع می تواند یک ماموریت بزرگ باشد. این عادت غذایی است که افزایش وزن را تعیین می کند.

فقط یک هفته یا یک ماه به دفعات وعده های غذایی خود توجه کنید و متوجه خواهید شد که چرا کاهش وزن قبلاً هرگز به این آسانی نبوده است.

این امر مخصوصاً زمانی صدق می‌کند که سعی می‌کنید از هر راهی برای کاهش وزن استفاده کنید، اما چشمان خود را روی دفعات وعده‌های غذایی بسته‌اید، به این دلیل که افراد کمی را می‌شناسید که ۲ تا ۳ وعده غذایی در روز می‌خورند و زندگی می‌کنند، و همچنان وزن ایده‌آل بدن خود را حفظ می‌کنند. . شما هم با دیگران مقایسه کرده اید و نمی توانید باور کنید که چگونه برخی از افرادی که به نظر می رسد هیچ گونه برنامه منظمی را دنبال نمی کنند نیز از اضافه وزن رنج نمی برند و دلیل آن به دلیل ساختار ژنتیکی آنها است، ناراحت کننده است، اما واقعیت دارد. همه افراد مجبور نیستند برای کنترل وزن آنقدر سخت کار کنند.

اهمیت دفعات وعده های غذایی

قبل از اینکه دفعات غذا خوردن ما را به عنوان یک اطلاعات نادرست دیگر نادیده بگیرید، اجازه دهید دلایل مهمی را بیان کنیم که چرا طولانی کردن وعده های غذایی برای کاهش وزن سریع ضروری است:

وعده های غذایی کوچک اما مکرر متابولیسم ما را بالا می برد. کالری می سوزد و غذا هضم، جذب و استفاده می شود. تغذیه مکرر ولگردی و گرسنگی را خنثی می کند و در نتیجه مصرف کالری را کنترل می کند. دفعات وعده های غذایی منطقی درست است زیرا حدود ۳ ساعت طول می کشد تا یک وعده غذایی جذب شود و بدن بعد از آن برای دریافت کالری بیشتر آماده می شود. وقتی سه تا چهار وعده غذایی را اضافه می کنیم، احتمالاً یک روز بیشتر می خوریم تا اشتهای خود را ارضا کنیم. در این صورت، کالری بیشتری نسبت به اجباری مصرف می کنیم و کالری مازاد پس از مصرف مقدار مورد نیاز، به چربی بدن تبدیل می شود. خوردن وعده های غذایی جزئی و مکرر از مصرف کالری اضافی جلوگیری می کند و از ذخیره چربی بدن جلوگیری می کند.

فرکانس وعده غذایی و هدایت کالری عالی

بدنساز و فرد ادراکی سلامت در سراسر جهان اذعان داشت که ۵ تا ۶ مهمانی در روز یک فرکانس عالی برای ۱۶ ساعت بیداری با ۸ ساعت چرت زدن است. حدود ۳ ساعت طول می کشد تا غذا جذب شود و بنابراین فاصله اجباری ۲.۵ تا ۳ ساعت بین وعده های غذایی است.

در یک کارخانه، برای حداکثر بازپرداخت کاهش وزن بدون عوارض جانبی، ناهار مردان به حدود ۲۴۰۰ کالری و زنان به حدود ۱۶۰۰ کالری در روز نیاز دارند. مردان به ۶۰۰ تا ۸۰۰ کالری اضافی نسبت به زنان نیاز دارند.

محدودیت کالری قطعی بسته به قد، وزن و فعالیت بدنی فرد در نوسان است. در محدوده فوق، حداکثر کالری مورد نیاز برای مردان حدود ۵۵۰۰ کالری و برای زنان ۴۰۰۰ کالری برای کاهش وزن موفقیت آمیز است.

در اینجا نمونه ای از نمودار کالری برای دفعات پنج وعده غذایی در روز با مصرف کل ۱۶۰۰ کالری برای زنان و ۲۴۰۰ کالری برای مردان آورده شده است:

وعده غذایی ۱: ۴۰۰ کالری (زنان)

وعده غذایی ۱: ۵۳۰ کالری (مردان)

وعده غذایی ۲: ۳۲۵ کالری (زنان)

وعده غذایی ۲: ۴۸۵ کالری (مردان)

وعده غذایی ۳: ۳۲۵ کالری (زنان)

وعده غذایی ۳: ۴۸۵ کالری (مردان)

وعده غذایی ۴: ۳۰۰ کالری (زنان)

وعده غذایی ۴: ۴۷۰ کالری (مردان)

وعده غذایی ۵: ۲۵۰ کالری (زنان)

وعده غذایی ۵: ۴۳۰ کالری (مردان)

بیشترین کالری را با صبحانه و کمترین مقدار را با آخرین وعده غذایی قبل از خواب مصرف کنید. شما باید آخرین وعده غذایی خود را حداقل ۲ ساعت قبل از خواب مصرف کنید زیرا متابولیسم شما در طول خواب کند عمل می کند. در کنار نکات ذکر شده در بالا، نوشیدن آب فراوان در روز به کاهش وزن کمک شایانی می کند.

اگر این نکات را رعایت کنید، در زمان کمتری وزن خود را کاهش خواهید داد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر