در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی یزدانی: گزیده ای از دستاوردهای فنی جهاد دانشگاهی در غرفه ویژه شرکت های دانش بنیان نمایشگاه ایفارم به نمایش گذاشته شد.


مدیرکل دفتر ویژه زراعت و منابع طبیعی جهاد دونگی گفت: با تجهیز گلخانه ها به سیستم های هوشمند می توان تمامی عوامل محیطی و اقلیمی را در گلخانه ها کنترل کرد. در همین راستا محققان جوان و با استعداد دانشگاه زنجان با «طراحی و ساخت سامانه هوشمند بی سیم برای کنترل نور، دما و رطوبت در گلخانه» توانستند این هوش را به کار گیرند.

به گزارش نماینده حوزه نمایشگاهی پایگاه خبری پول بانک، مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی (IFARM) امروز دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ پیش از ظهر با حضور «میزبان نمایشگاه» محمدجواد عسگری، مدیر عامل شرکت رویدادهای پارساز حامد ایرانی، رئیس هیئت مدیره زراعت کمیسیون شورای اسلامی، محمدمهدی برومندی، باغبانی معاون وزیر جهاد کشاورزی، دیگر معاونان وزارت جهاد کشاورزی، اعضای اتاق بازرگانی تهران، اعضای شورای شهر تهران، جمعی از تولیدکنندگان و کارشناسان حوزه کشاورزی و اصحاب رسانه در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب افتتاح شدند.

خالی

بر اساس این گزارش، در پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی کشاورزی «آی فارم» که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب تهران افتتاح شد، گزیده ای از دستاوردهای فنی جهاددانشگاهی در حوزه های کشاورزی و منابع طبیعی به نمایش گذاشته شد. پاویون ویژه شرکت های دانش بنیان.

خالی

داراب یزدانی، مدیرکل دفتر ویژه کشاورزی و منابع طبیعی جهاد آموزشی.

مدیرکل دفتر ویژه کشاورزی و منابع طبیعی جهاد آموزشی داراب یزدانی درباره دستاوردهای جهاد دانشگاهی در این نمایشگاه بیان کرد: دستاورد اصلی نمایشگاه تولید ۱۰ پروژه فنی جهاد دانشگاهی بود. ، که در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد.

خالی

۱۰ پروژه فنی جهاد دانشگاهی:

«تولید جنین منجمد ممتاز برای پرورش گاوهای شیری و گوشتی» یکی از طرح های ارائه شده در این نمایشگاه است که مبتنی بر استفاده از فناوری های نوین تولیدمثلی با هدف کاهش هزینه ها و افزایش راندمان تولید است.

سالانه دو هزار جنین در این آزمایشگاه تولید می شود. از این رو پژوهشکده ابن سینا جهاد دانشگاهی با اجرای این طرح موفق شده است با تولد گوساله های ممتاز از گاوهای غیر ممتاز، ضمیمه جدیدی در صنعت دامپروری ایجاد کند.

“طراحی، ساخت و نصب تورهای قفس پرورش ماهی در دریا” که بخشی از برنامه ششم توسعه و یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی کشاورزی و شیلات کشور است، طرح دیگری به نمایش گذاشته می شود. اهمیت اجرای طرح فوق این است که عمده تجهیزات وارداتی است، اما با تلاش و کسب دانش فنی توسط محققان جهاددانشگاهی و تجاری سازی تورهای قفس پرورش ماهی، تولید آن در کشور بومی شده است.

یکی دیگر از طرح های مورد اشاره مدیرکل دفتر ویژه کشاورزی و منابع طبیعی جهاددانشگاهی، «طرح فنی کسب دانش فنی تولید ۴ نوع سبزی و بذر هیبریدی صیفی» بود.

کسب دانش تولید بذر هیبریدی صیفی جات و سبزیجات به ویژه گوجه فرنگی، خیار و فلفل گلخانه ای می تواند ضمن ایجاد استقلال و امنیت غذایی مردم کشور، هزینه های واردات را چند صد میلیون دلار کاهش دهد. در این راستا، فناوری‌های تولید چهار نوع سبزیجات و بذر هیبرید صیفی در مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وابسته به جهاد دانشگاهی به دست آمد.

با توجه به اهمیت تولید داروهای گیاهی و آفت کش ها به عنوان جایگزین داروهای شیمیایی مورد استفاده در پروژه «تولید داروهای طبیعی جایگزین آنتی بیوتیک در صنعت طیور» و «تولید و تولید سموم گیاهی برای کنترل آفات گلخانه ای گیاهی و صیفی». صنعت طیور و سموم شیمیایی مورد استفاده برای مبارزه با آفات محصولات کشاورزی با همکاری موسسه تحقیقات گیاهان دارویی، مرکز ملی منابع زیستی و ژنتیکی و جهاد آموزشی استان کهگیلویه و بویراحمد مورد استفاده قرار گرفت. ۵ داروی با منشاء گیاهی برای کنترل آفات صیفی جات و سبزیجات گلخانه ای و همچنین کنترل عفونت های گوارشی، اختلالات تنفسی، محرک های رشد و ضد کوکسیدیوز در صنعت مرغ گوشتی و مرغ تخمگذار استفاده می شود.

خالی

همچنین «کارخانه تولید و تکثیر بچه ماهی باس در قفس و تولید غذای آبزیان» نیز با هدف قطع وابستگی کشور و کسب ارز موثر راه اندازی می شود.

با توجه به گسترش روزافزون سالن های ورزشی در کشور و معرفی مکمل های ورزشی تقلبی، جهاد دانشگاه را بر آن داشت تا در راستای «تولید مکمل های ورزشی پرمصرف بر اساس نیازهای تغذیه ای ورزشکاران» گام بردارد.

«تولید پروبیوتیک های پرکاربرد در صنایع مختلف» از دیگر فناوری هایی است که می توان به آن اشاره کرد. پروبیوتیک ها باکتری های مفیدی هستند که به عنوان راهی برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش و سیستم ایمنی بدن مورد توجه جهانی قرار گرفته اند.

«تولید مکمل غذایی اسب» که گاهاً این مکمل ها تقلبی هستند و هزینه های زیادی برای ورود آنها به کشور تحمیل می شود، دستاورد پژوهشکده رویان جهاد دانشگاهی است که نیازهای داخلی در این زمینه را برطرف کرده است.

دکتر. یزدانی با بیان اینکه با تجهیز گلخانه ها به سیستم های هوشمند می توان تمامی عوامل محیطی و اقلیمی را در گلخانه ها کنترل کرد و گفت: در این راستا محققان جوان و مستعد دانشگاه زنجان با توسعه سیستم بی سیم هوشمند کنترل نور، دما و رطوبت در گلخانه ها را به منظور کنترل نور، دما و رطوبت در گلخانه ها طراحی کردند. دستیابی به این هوشمندی طراحی و ایجاد.

وی همچنین به طرح های «تولید واکسن آبزیان» و «تکثیر جلبک اسپیرولینا» اشاره کرد و گفت: حمایت از توسعه و فرآوری ریزجلبک ها در کشور مورد توجه قرار گرفته و گام مهمی برای تامین امنیت غذایی کشور است.

مدیرکل دفتر ویژه کشاورزی و منابع طبیعی جهاددانشگاهی افزود: در حوزه فناوری گیاهان دارویی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی هم در حوزه پزشکی و هم در حوزه کشاورزی به عنوان مرجع مطرح است. این نمایشگاه همچنین دستاوردهای پژوهشکده کشور، جهاد دانشگاهی در این زمینه را به نمایش می گذارد.

خالی

دکتر. یزدانی با اشاره به دستاوردها و تجهیزات به نمایش درآمده در این نمایشگاه گفت: استفاده از انرژی خورشیدی در کشاورزی و استفاده از فناوری اطلاعات در طراحی سامانه های هوشمند کشاورزی همچنان باقی مانده است و دانشگاه برای نوآوری در این زمینه تلاش خواهد کرد. آینده.
خالی

این گزارش می افزاید: ۱۱۰ شرکت داخلی آخرین دستاوردها و خدمات خود را در بخش هایی مانند باغبانی، ساختمان و گلخانه، ماشین آلات، ابزارآلات، تجهیزات و پهپادهای کشاورزی، سیستم های آبیاری مدرن، نهاده ها (کود، آفت کش و بذر)، گل به اشتراک می گذارند. ، گیاهان زینتی و محصولات کشاورزی بیش از ۱۵ هزار متر مربع در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

مشاوره، برنامه ریزی و هماهنگی با سفارتخانه ها و کنسولگری های ایران به ویژه عراق، قطر، عمان، امارات، کویت، روسیه، هلند، آلمان، ترکیه، چین، افغانستان و کشورهای اوراسیا برای دعوت از مقامات عالی رتبه. برگزاری میزهای ویژه و جلسات B2B بین هیئت های تجاری، بازدید از مقامات، هیئت های تجاری و شرکت کنندگان در نمایشگاه، برگزاری تورهای نمایشگاهی، بازدید از مجتمع های بزرگ صنعتی و برگزاری کارگاه ها و استارت آپ های آموزشی، از برنامه های این رویداد بین المللی است.

خالی

برای اولین بار در برپایی نمایشگاه کشاورزی به شرکت های دانش بنیان فضایی کاملا مجزا در این رویداد داده شده است.

همچنین این نمایشگاه با رویکرد صادرات محور برای تقویت و ارتقای تولید تولیدکنندگان داخلی و معرفی توانمندی های ساخت داخل در سطح بین المللی برگزار شد.

خالی

پنجمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی (IFARM) با همکاری انجمن ملی گلخانه داران کشور و وزارت جهاد کشاورزی، وزارت امور خارجه، خانه اصناف کشاورزی ایران (IFARM) نظام مهندسی کشاورزی، کمیته صادرات منابع طبیعی، محصولات و صنایع کشاورزی استان تهران اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، صندوق تحول نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری تشکیل شده است.

دعوت از هیئت های تجاری کشورهای مختلف برای بازدید از نمایشگاه، توجه ویژه به کشت گلخانه ای و اهمیت این نوع کشت در کشاورزی پایدار، حفظ محیط زیست و به حداقل رساندن آسیب به منابع آبی و زیرساخت های آب زیرزمینی با هدف بحران کم آبی. در شهر آفتاب تهران جهت ایجاد نمایشگاه مرجع صنعت کشاورزی، برگزاری سمینارهای ویژه، رونمایی از استارت آپ های صنعت کشاورزی و محصولات جدید این صنعت و همچنین ارائه آموزش و اطلاع رسانی از آخرین فناوری های صنعت کشاورزی. . از جمله اهداف اصلی برگزاری پنجمین نمایشگاه کشاورزی IFARM است.

خالی

شرکت برگزار کننده رویداد پارسه:

شرکت بارساز ایونت پارس به عنوان یکی از برترین برگزارکنندگان رویدادهای بین المللی، هر ساله بیش از ده نمایشگاه بین المللی و ویژه را با هدف صادرات به کشور برگزار می کند.

این شرکت با استفاده از روش ها و تکنیک های جدید در فرآیند مدیریت و برپایی نمایشگاه های ویژه، بستری کاملا حرفه ای را در اختیار شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان قرار می دهد. تمرکز اصلی این شرکت بر روی کل زنجیره رویدادهای صنایع غذایی است، یعنی از زمین های زراعی تا محصول نهایی. ، نمایشگاه ویژه کشاورزی، دام و طیور، صنایع غذایی، چاپ و بسته بندی.

همچنین با هدف گسترش حضور بازدیدکنندگان متخصص و شرکت کنندگان خارجی در نمایشگاه های داخلی، با برگزارکنندگان معتبر جهانی از جمله نمایشگاه دوسلدورف آلمان و انجمن کشاورزی آلمان همکاری داشته اند.

خالی

مجموعه نمایشگاهی بین المللی آفتاب:

مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب مهمترین پروژه نمایشگاهی و جدیدترین مرکز نمایشگاهی ایران است که مرکز تجارت بین المللی ایرانیان به شمار می رود. نمایشگاه چاپ و بسته بندی در شهر آفتاب ادامه دارد. این مکان نمادی از آغاز دوران جدیدی از تجارت ایرانی در سطح بین المللی و مکانی عالی برای حضور تجاری و رونق افراد و شرکت ها می باشد.

خالی

شایان ذکر است حامد ایرانی، مدیرعامل شرکت برساز ایوحاد پارس (برگزارکننده نمایشگاه) پنجمین نمایشگاه بین المللی IFARM با محوریت کشاورزی و باغبانی را در روزهای دوشنبه ۲۱ تا ۲۴ شهریور ۱۳۹۱ (۱۲ تا ۱۵ شهریور ۱۳۹۱ و ۱۳۹۱) برگزار می کند. از ساعت ۱۰ الی ۱۷ در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب میزبان کارشناسان، فعالان و علاقه مندان حوزه کشاورزی و باغداری خواهد بود.

خالی

آدرس نمایشگاه بین المللی آفتاب:

تهران – بزرگراه خلیج فارس – روبروی حرم مطهر امام خمینی (ره).

لیست شرکت کنندگان و نقشه راهنمای سالن نمایشگاه و مکان هر غرفه در زیر آمده است:

خالی

خبرنگار: کوروش مربا

خالی

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای