در جهش تولید مسکن موفق نشدیم/دولت رقابت برای گرفتن اجاره بیشتر را متوقف کرد


علیرضا شهباجی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در نهاوند اظهار داشت: مجلس با تصویب طرح افزایش مالیات بر تولید مسکن و خانه های خالی گام های مثبتی برای رفع معضل مسکن برداشته است. تحویل افراد بی خانمان.

وی با اشاره به اینکه در اجرای این طرح موفق نبوده‌اند، افزود: اگرچه گفته می‌شد در سال‌های آینده تولید بیشتری برای جبران کمبود در حوزه مسکن ارائه می‌شود، اما به نظر نمی‌رسد این وعده محقق شود. به خصوص در استان همدان.

نماینده مردم نهاوند در شورای اسلامی با بیان اینکه برای حل معضل مسکن نیاز به اقدام جهادی و همه جانبه است، افزود: مجلس آمادگی دارد در هر زمینه ای که دولت نیاز به کمک داشته باشد کمک کند.

وی به تاثیر افزایش وام مسکن و افزایش اجاره بهای خانه اشاره کرد و افزود: متاسفانه شرایط به گونه ای است که مالکان برای دریافت اجاره بهای بیشتر از مستاجران به رقابت پرداخته اند که به آنها فشار می آورد. در مورد گروه های آسیب پذیر، و دولت باید به این موضوع رسیدگی کند

شهباجی گفت: مبلغی که بانک ها به عنوان کمک سپرده مسکن به مستاجران داده اند نتوانسته مشکلات فعلی را طبق هدف حل کند.

وی تاکید کرد: برای حل معضل مسکن باید با جدیت بیشتری حرکت کرد و از بروکراسی اداری دور شد تا بتوانیم مشکلات موجود را به حداقل برسانیم و به مطالبات مردم پاسخ دهیم.

انتهای پیام/ ۳۱۴۰ / م
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید