درک علائم گردش خون ضعیف

مشکلات گردش خون در یک روز شروع نمی شود. به عبارت دیگر، می‌توانید قلب را یک عضو بسیار صبور بنامید، که ممکن است سال‌ها مورد سوء استفاده قرار گیرد و وقتی دیگر نتواند آن را تحمل کند، تا علائم اولیه بروز می‌کند.

در ابتدا، باید به خاطر داشته باشیم که گردش خون ضعیف نتیجه برخی از انتخاب‌های سبک زندگی است که برای سلامتی ما مضر است. همراه با این عوامل عواملی مانند رژیم غذایی نامتعادل و عدم ورزش بدنی هستند. همه این عوامل منجر به رسوب چربی بر روی دیواره شریان ها می شود که وقتی سخت شوند پلاک نامیده می شوند. این پلاک‌ها سپس مانع عبور خون به قلب و یا از آن می‌شوند.

تشکیل پلاک ها زمان زیادی می برد. به همین دلیل است که مشکلات گردش خون افراد مسن را بیشتر از کودکان تحت تأثیر قرار می دهد. عادات غذایی ما همچنین به تجمع ناسالم کلسترول می‌افزاید که ممکن است ویسکوزیته خون را افزایش دهد، که مجدداً باعث ایجاد ناهنجاری در جریان صاف شریان‌ها و سیاهرگ‌ها می‌شود.

از آنجایی که سیستم گردش خون کل بدن ما را پوشش می دهد، مشکلات نیز می توانند به روش های متعددی ظاهر شوند. برای مثال،

مغز – مغز ما ۲۰ درصد از خون گردش شده در بدن ما را دریافت می کند. با افت جریان، مغز ما عملکردی کمتر از حد مطلوب دارد و در نتیجه احساس بی حالی، از دست دادن حافظه، عدم شفافیت ذهنی و غیره می شود. سردردهای مکرر بدون دلیل و حملات ناگهانی سرگیجه نیز به عنوان علائم گردش خون ضعیف در مغز دیده می شود.

قلب – هنگامی که گردش خون ضعیف بر قلب تأثیر می گذارد، علائم آن درد قفسه سینه، فشار خون بالا و افزایش سطح کلسترول است. دشواری در انجام هر کار معمولی مانند بالا رفتن از پله ها، راه رفتن کششی می تواند شما را بسیار خسته و تنگ کند.

کبد. هنگامی که از بی اشتهایی رنج می برید یا کاهش وزن ناگهانی را تجربه می کنید و پوست شما فاقد براق به نظر می رسد، کاملاً ممکن است که کبد شما در حال “کسل” شدن باشد و اینها علائم اولیه گردش خون ضعیف در کبد هستند.

کلیه ها – این عضو به غیر از دفع مواد زائد و آب اضافی از بدن، نقش مهمی در تنظیم و نظارت بر فشار خون ما دارد. هنگامی که گردش خون ضعیف بر کلیه ها تأثیر می گذارد، متوجه تورم دست ها، پاها و مچ پا، افزایش فشار خون، تغییر ضربان قلب می شویم و همیشه احساس خستگی می کنیم.

اندام – گردش خون ضعیف می تواند تأثیرات جدی بر بازوها و پاهای ما داشته باشد. می‌توانیم بی‌حسی ناگهانی دست‌ها، پاها و انگشتان خود را تجربه کنیم یا از گرفتگی عضلات پا رنج ببریم. علائم مشکلات جدی گردش خون می تواند وریدهای واریسی یا وضعیتی به نام سیانوز باشد – زمانی که بخشی از پوست ما به دلیل کمبود اکسیژن کافی به بافت های مربوطه آبی یا سیاه می شود.

میل جنسی – گردش خون ضعیف می تواند بر اندام های تناسلی ما نیز تأثیر بگذارد. علائم آن فقدان میل جنسی و خستگی است. علائم همچنین شامل کمبود سرزندگی نیز می شود. مشکلات جدی گردش خون نیز می تواند فرد را ناتوان کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر