درمان گیاهی دیابت گربه و سگ

گیاهان طبیعی با گذشت زمان برای مدیریت سطح قند خون در انسان بدون استفاده از انسولین مورد استفاده قرار گرفته‌اند. اخیراً دیابت گربه و سگ به دلیل عدم ورزش همراه با عادات غذایی نادرست به یک مشکل تبدیل شده است. در اینجا لیست من از چهار گیاه درمانی است که می توانید برای کمک به دوست دیابتی پشمالوی خود استفاده کنید.

دیابت گربه و سگ در حیوانات خانگی آمریکای شمالی رایج است و اکثر صاحبان حیوانات خانگی به درمان های طبیعی برای حیوانات خانگی مبتلا به دیابت تبدیل می شوند. استفاده از درمان های طبیعی دیابت برای دیابت گربه و سگ به صاحبان حیوانات خانگی مبتلا به دیابت اجازه می دهد تا به طور طبیعی سطح گلوکز خون را کاهش دهند، مقاومت به انسولین را معکوس کنند، تولید طبیعی انسولین را تحریک کنند و از تزریق های دردناک اجتناب کنند – همه اینها بدون هیچ گونه عواقب جانبی است.

درمان موفقیت آمیز دیابت سگ در چهار گیاه اولیه نهفته است که اثرات مفید آنها امتحان خود را پس داده است: ریشه زردچوبه، Gymnema sylvestre، خربزه تلخ، و دانه های شنبلیله. هر گیاهی که در چای یا به عنوان یک عصاره گیاهی طبیعی خیسانده می شود، خواص خاص خود را برای درمان دیابت گربه یا سگ و حفظ سلامت حیوان و در عین حال متعادل کردن قند خون دارد.

ریشه زردچوبه یکی از گیاهان اصلی مورد استفاده برای درمان دیابت سگ، بخشی از خانواده ادویه زنجبیل است. این سبزی دارای طعم کمی تلخ است اما همچنین طعم فلفلی تند با بوی خردل دارد. زعفران هندی یا کورکوما لونگا نیز شناخته می شود و بومی مناطق گرمسیری جنوب آسیا است.

ریشه زردچوبه نقش مهمی در مبارزه با مقاومت به انسولین، التهاب و کاهش وزن دارد. ماده فعال زردچوبه کورکومین است که هزاران سال در هند استفاده می شود. زردچوبه به عنوان یک مسکن عمومی برای کمک به هضم غذا، یک آنتی بیوتیک، یک ضد عفونی کننده طبیعی استفاده می شود و برای سال ها به دلیل خواص ضد التهابی آن شناخته شده است. علاوه بر دیابت سگ، مشکلات سلامتی متعددی وجود دارد که به زردچوبه پاسخ خوبی می دهد. این شامل

بیماری آلزایمر

آرتروز

سرطان روده بزرگ

فیبروز سیستیک

چاقی ناشی از التهاب

مقاومت به انسولین

مشکلات زندگی

ملانوما

سرطان پانکراس

روماتیسم

دیابت نوع ۲

ژیمنما سیلوستر بخشی از داروی گیاهی آیورودا است که به “نابودکننده قند” لقب داده می شود. جویدن برگ های آن طعم قند را در غذاهایی که وارد دهان می شوند کاهش می دهد. این گیاه از جنگل های استوایی مرکز و غرب هند، استرالیا و مناطق گرمسیری آفریقا سرچشمه می گیرد و نزدیک به دو هزار سال است که به عنوان یک درمان طبیعی دیابت استفاده می شود. اخیراً Gymnema sylvestre وارد ایالات متحده و اروپا شده است. مطالعات بالینی نشان می‌دهد که Gymnema یک درمان موثر دیابت سگ است که باعث کاهش سطح قند خون در سگ‌ها در طول زمان می‌شود.

خربزه تلخ

در سال ۲۰۰۸، یک مطالعه توسط موسسه تحقیقات پزشکی گاروان و موسسه شانگهای ماتریا مدیکا، چهار ترکیب را از خربزه تلخ تازه جمع آوری کرد که مشخص شد آنزیم AMPK را فعال می کند. این مهم است زیرا آنزیم AMPK پروتئینی است که متابولیسم سوخت را تنظیم می کند و جذب گلوکز را برای درمان دیابت انسان و سگ بدون عوارض جانبی شناخته شده قادر می سازد.

پروفسور دیوید جیمز، مدیر برنامه دیابت و چاقی در Garvan می گوید: «ما اکنون می توانیم در سطح مولکولی درک کنیم که چرا خربزه تلخ به عنوان درمانی برای دیابت عمل می کند. با جداسازی ترکیباتی که معتقدیم درمانی هستند، می‌توانیم نحوه عملکرد آنها در سلول‌هایمان را بررسی کنیم.» بدون تکنولوژی و پیشرفت های علم، تجزیه و تحلیل چیزی به سادگی خربزه تلخ و نحوه عملکرد ترکیبات آن بر دیابت سگ هرگز نمی تواند انجام شود.

خربزه تلخ که به آن کدو تلخ نیز می گویند، در آفریقا، آسیا و دریای کارائیب کشت می شود. این یک درمان سنتی برای دیابت در جزایر اقیانوس آرام و اقیانوس هند، قند خون پایین در دیابت نوع ۱ و ۲ (به شکل عصاره آن) بوده است. علاوه بر دیابت سگ، خربزه تلخ نیز برای آن استفاده می شود

ضد سرطان

ضد ویروس

محافظ قلب

یبوست

بیماری دستگاه گوارش

تعدیل ایمنی

کمک به گوارش

دانه شنبلیله به عنوان گیاه و ادویه غذا استفاده می شود. این گیاه عمدتاً در هند رشد می کند و بسیاری از مردم آن را مانند تخمه آفتابگردان می خورند. معمولاً از دانه های شنبلیله در غذای معروف کاری یا برای طعم دادن به نمک و فلفل استفاده می شود.

استفاده برای دیابت سگ و در افراد، در دوزهای مناسب دانه شنبلیله باعث کاهش قند خون فعال می شود. قدرت ترکیب در دانه های آن است. برخی از دیابتی‌ها نتایج خوبی را گزارش می‌دهند که دانه‌های شنبلیله را در طول شب خیس می‌کنند تا چند فنجان چای صبح و عصر درست کنند و به ۲۰ تا ۳۰ امتیاز BS می‌رسند.

دانه های شنبلیله، ریشه زردچوبه، Gymnema sylvestre و خربزه تلخ فرمول افسانه ای برای تعادل قند خون Primalix را تشکیل می دهند، عصاره گیاهی مورد اعتماد دوستداران حیوانات خانگی در همه جا برای دیابت گربه و سگ.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر