دامنه بورس تغییر کرده است؟ + فیلم


به گزارش تجارت نیوز، ناظر اداره نظارت بر بورس سازمان بورس گفت: به ویژه محدوده نوسانات بازار سهام فعالان بازار سرمایه سال هاست که از نهاد نظارتی سازمان بورس مطالبه می کنند. وجود باند نوسان، محدود کردن بازه قیمتی عاملی بود که صف های خرید و فروش را در بازار ایجاد کرد و به تصمیمات فعالان بازار دامن زد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، پیمان حدادی افزود: سازمان بورس صدای فعالان بازار سرمایه را شنید. در آوریل امسال، دامنه نوسان توکن های فهرست شده در بازار اول صرافی یک درصد افزایش یافت و از پنج درصد به شش درصد رسید. رئیس سازمان بورس در عین حال وعده داد که بر اساس گزارش های ویژه بورس ها و غیربورس ها، در صورت وجود وضعیت باثبات در بازار، امکان تغییر مقوله وجود دارد. نوسانات بر اساس فصلی.

حدادی افزود: اگر گزارش های تحلیلی بورس تهران و بورس ایران و تصمیم نهایی هیات مدیره سازمان بورس در مورد افزایش دامنه نوسان در پاییز مثبت باشد، احتمال تغییر آن وجود دارد. برای بازار اول و بازار دوم بورس ایران و فرابورس در این صورت دامنه نوسانات بازار اول به مثبت/منفی ۸ درصد و بازار دوم به مثبت/منفی ۶ درصد افزایش می یابد.

آخرین اخبار بورس را در تجارت نیوز بخوانید.