داربست فلزی و انواع آن


داربست ابزاری ضروری برای صنعت ساختمان است. این طراحی تکمیل سریع کار ساخت و ساز و همچنین ایمنی کارکنان و افراد سایت ساخت و ساز را تضمین می کند.

داربست سازه ای موقت است که به کارگران کمک می کند تا تعدادی از وظایف ساختمانی از جمله تعمیر و نگهداری، تعمیرات ساختمان، ساخت پل و سایر سازه های ساخت بشر را انجام دهند. داربست بیشتر در ارتفاعات و در مناطقی که رفت و آمد کارگران دشوار است مانند ساختمان ها و پل ها استفاده می شود.

داربست به طور گسترده ای در صنعت ساختمان استفاده می شود. هدف اصلی استفاده ساخت داربست فلزیاین اتصال مناسب المان ها و میله های داربست به یکدیگر و یا نصب داربست در محل مورد نظر می باشد. انواع متفاوت داربست در طرح ها و اندازه های مختلف برای استفاده در کارهای ساختمانی مختلف کاربرد فراوانی دارند و نقش عمده ای دارند. به طور کلی از بست برای ساخت و تقویت داربست استفاده می شود. داربست به طور کلی کوپلر همچنین بررسی قبل نامیده می شود ساخت داربست فلزی و در مورد انواع آن صحبت کنیم، بهتر است در مورد انواع داربست صحبت کنیم.

انواع داربست

داربست مهمترین ابزار ساختمانی در دنیای امروز است. این ساختار نه تنها کار را برای کارگران آسان کرده است بلکه باعث افزایش بهره وری در بازار شده است. داربست ها با توجه به تفاوت های مکانیکی آن به سه نوع زیر تقسیم می شوند.

  • کوپلر و لوله داربست (لوله و کوپلر)
  • قاب H
  • داربست چند جهته

داربست لوله و کوپلر:

داربست لوله و کوپلر قدیمی ترین و متنوع ترین نوع داربست است که از لوله ها و بست های فولادی تشکیل شده است. طراحی این نوع بست موقتی است. هدف اصلی آن حمایت از خدمه و اطمینان از ایمنی آنها است. در بیشتر مواردی که انعطاف پذیری لازم است استفاده می شود.

داربست فلزی و انواع آن

ترکیب بندی:

لوله جزء اصلی داربست است و برای اتصال لوله ها از بست ها استفاده می شود. لوله های فولادی افقی و عمودی با “گیره زاویه راست” یا “گیره دو پیچ” متصل می شوند. و سایر لوله های مورب توسط “گیره های چرخشی” به هم متصل می شوند. تمام لوله های فولادی برای تثبیت داربست به طور ایمن متصل شده اند.

داربست: H.

قاب H نوعی داربست نردبانی است که برای بالا و پایین رفتن استفاده می شود. این نوع داربست برای انواع کارهای بیرونی مانند رنگ آمیزی، گچ بری، پوشش خارجی و غیره استفاده می شود. و به طور گسترده برای ساخت نما استفاده می شود. مونتاژ و جداسازی بست ها در این نوع داربست ها بسیار آسان است.

داربست فلزی و انواع آن

ترکیب بندی:

هر سیستم داربست فریم H دارای ماژول هایی است. هر ماژول دارای یک عضو افقی و دو عضو مورب است. دارای سه قسمت ایمنی شامل نرده ایمنی، قاب H و نوار مورب می باشد. برای کارکرد ساده و حمل انواع اسلب کاربرد دارد و مانند نردبان است.

داربست چند جهته

این یک نوع داربست با ۸ میله فولادی است. اتصال دهنده های داربست چند جهته برای کارهای پیچیده استفاده می شود. سرعت بالا و حداکثر بهره وری را در کارهای ساخته شده از فولاد با کیفیت بالا ارائه می دهد. در مقایسه با داربست های دیگر، نوع بهتری از تکیه گاه سازه ای را فراهم می کند، چند جهته است و می تواند در هر زاویه ای قرار گیرد.

داربست فلزی و انواع آن

ترکیب بندی:

به صورت استاندارد به یکدیگر متصل می شوند و با لوله های افقی، لوله های مورب و میله های عرضی به هم متصل می شوند و اتصالات با چکش سفت می شوند. ساخته شده از فولاد با کیفیت بالا.

هر نوع داربست اهمیت خاص خود را در پروژه های ساختمانی دارد. و در هر کدام از انواع بست ها بنا به نیاز استفاده می شود.

داربست چیست؟

اتصال دهنده ها در داربست و سایر صنایع اجزا و قطعاتی هستند که در فرآیند مونتاژ قالب داربست مورد استفاده قرار می گیرند. بست ها جزء یا جزء اساسی هر سازه ای هستند و هدف اصلی آن اتصال، گروه بندی یا به هم پیوستن دو یا چند قطعه است. بست ها ابزار یا وسایلی هستند که قطعات را به هم متصل یا متصل می کنند.

به عبارت دیگر، بست داربست بخشی یا جزئی از سیستم داربست است که برای اتصال لوله ها و محکم کردن آنها در جای خود استفاده می شود. استفاده از داربست بسیار مهم است. برای محکم کردن ساختار داربست و اطمینان از حرکت نکردن و عدم حرکت سهوی آنها از بست ها استفاده می شود.

انواع بست داربست

انواع مختلفی از بست داربست در بازار وجود دارد. ساده ترین و اساسی ترین آنها عبارتند از:

اتصال زوایای قائمه

داربست فلزی و انواع آن

این نوع بست برای محکم کردن قسمت یا قسمتی از سیستم داربست استفاده می شود. اتصال دهنده های دو پیچ که یکی از انواع اتصال دهنده های داربست فلزی است که می تواند اطمینان حاصل کند که در ناحیه متصل شده هیچ گونه تاب خوردگی، خم شدن یا پیچ خوردگی وجود نخواهد داشت. سرعت نصب بست های دو پیچی بسیار زیاد است، بنابراین بیشتر استفاده می شود.

putlog را ببندید

داربست فلزی و انواع آن

نوعی اتصال یاتاقان است که تخلیه می شود و برای داربست های بدون فشار استفاده می شود و دو لوله داربست را با زاویه ۹۰ درجه به یکدیگر متصل می کند. عمدتا برای غرفه ها، نمایشگاه ها و گلخانه ها استفاده می شود. روش استفاده از بست پاتلوگ به این صورت است که فقط در حالت افقی و میله های افقی قرار می گیرد و به عبارت دیگر برای اتصال لوله افقی به لوله افقی استفاده می شود.

بست های چهار پیچ

بست های چهار پیچ یا دو کوپلر نوعی زاویه اتصال است که بین دو لوله افقی یا عمودی قرار می گیرد. بست چهار پیچی شبیه بست دو پیچی است و برای اتصال لوله ها با زاویه ۹۰ درجه استفاده می شود و تنها تفاوت آن این است که به جای یک نقطه اتصال، دو نقطه اتصال دارد. اما آنها فقط یک هدف و کاربرد دارند و به همان صورت مورد استفاده قرار می گیرند.

داربست فلزی و انواع آن

کوپلرهای چرخشی

برای اتصال دو ستون داربست در هر زاویه ای از گیره گردان فلزی استفاده می شود. مهاربندهای چرخشی برای اتصال مورب به سازه های داربست استفاده می شوند و قابل تنظیم هستند. برای افزایش دوام و طول عمر به صورت چرخشی طراحی شده است. بست های گردان انعطاف پذیرترین بست هایی هستند که می توانید بخرید!

داربست فلزی و انواع آن

کوپلر داربست آستین

این بست برای تثبیت استفاده می شود. همچنین امکان اتصال انتهای یک لوله به لوله دیگر داربست را فراهم می کند تا دو لوله در کنار هم قرار گرفته و از خم شدن و سر خوردن آن ها جلوگیری کند.

داربست فلزی و انواع آن

H را ببندید.

فقط n t اچ. اتصال دهنده های ثابت که برای اتصال مقطع لوله داربست به سایر بخش های طولی سازه مانند تیر H طراحی شده اند، همیشه به صورت جفت استفاده می شوند. همچنین برای داربست های معلق استفاده می شود.

داربست فلزی و انواع آن

ویژگی های بست داربست

قبل از خرید بست داربست ابتدا باید به جزئیات و پارامترهای فنی توجه کنید و با توجه به نیاز خود بست را انتخاب کنید که بتواند در طول پروژه به شما کمک کند. در اینجا برخی از ویژگی ها و پارامترهای فنی وجود دارد که باید هنگام انتخاب بست ها به آنها توجه کنید.

اندازه

اندازه وسایل داربست می تواند تعیین کند که کجا می توانید از آن استفاده کنید. این که آیا قصد دارید از آن در بالای ساختار داربست استفاده کنید، بخش میانی یا پایه بر اندازه انتخابی شما تأثیر می گذارد.

ساخت و ساز و مصالح

همه بست های داربست از یک ماده ساخته نمی شوند. برخی از آنها از فولاد گالوانیزه و برخی از چدن ساخته شده اند. دانستن ساختار و مواد داربست بسیار مهم است زیرا می تواند عملکرد، استحکام و نحوه عملکرد آن را تعیین کند.

طراحی یا سبک

سبک یا طراحی بست برای جایی که می خواهید از بست بسیار مهم است. به عنوان مثال، اگر طرح صنعتی است، می توانید از آن در کاربردهای صنعتی استفاده کنید. اگر سبک یا طراحی سازه ای باشد، می توان از آن در پروژه های مسکونی، تجاری و یا حتی بازسازی استفاده کرد.

مکانیزم پولیش سطحی

در نهایت، تکنیک تکمیل سطح، لایه نهایی یا بیرونی بست، پارامتری است که باید به آن توجه کنیم. متداول ترین روش های تکمیلی که برای کوپلرها و سایر اجزای داربست اعمال می شود عبارتند از گالوانیزه گرم، پوشش روی، گالوانیزه آهن و موارد دیگر!

همانطور که می دانید، موارد ذکر شده تمام ویژگی هایی نیستند که باید بدانید، اما مهم ترین مواردی هستند که ممکن است قبل از خرید بست داربست از آنها آگاه باشید.

وزن پایه داربست چقدر می تواند تحمل کند؟

وزن متوسط ​​بست های داربست بین ۶.۱ کیلو نیوتن تا حدود ۷ کیلو نیوتن است. با این حال، این رقم بسته به اندازه، وزن و کیفیت کلی بست می تواند متفاوت باشد.

نکته: از حدس زدن و حساب کردن روی حرف های افراد دیگر و غیر متخصص خودداری کنید. همانطور که همه می دانید، همه بسته های داربست یکسان ساخته نمی شوند و برای جزئیات بیشتر باید با سازنده بسته های داربست مشورت کنید یا دفترچه راهنمای آنها را مطالعه کنید.

قیمت داربست

قیمت بست مورد نظر برای خرید بستگی به نوع، اندازه و جنس استفاده شده در ساخت آن دارد. بسته به اینکه شما در حال خرید عمده یا خرده فروشی هستید یا اینکه چه نوع تکنیک سطحی برای آن استفاده می شود، قیمت ممکن است متفاوت باشد.

بهترین اتصال دهنده های داربست را کجا می توانید پیدا کنید؟

دنیا مملو از تامین کنندگان و سازندگان متعدد اتصال دهنده های داربست است. هزاران نفر را در سراسر جهان خواهید یافت! هنگام انتخاب، بهتر است به یک تامین کننده اتصال دهنده بروید که همه انواع را دارد و می تواند به شما مشاوره کافی بدهد. فولاد به تنهایی این یکی از بزرگترین تولید کنندگان تجهیزات ساختمانی است که می توانید بست داربست با کیفیت بالا را با مناسب ترین قیمت از آن تهیه کرده و برای انواع داربست از آنها استفاده کنید.

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای