خودروسازان به دلیل تخلف از عهد و تاخیر در تحویل جریمه می شوند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، سید امیر حمزه مالمیر گفت: در عرضه خودرو از طریق بورس، خودروساز متعهد است خودرو را در زمان تعیین شده و بر اساس ضوابط سازمان بورس تحویل دهد. بورس اوراق بهادار و شفافیت معاملات در حین انجام معامله، هرگونه تاخیر با پرداخت جریمه به خریداران جبران می‌شود تا علاوه بر سلامت معاملات، خریداران بتوانند با خیال راحت از بورس کالا خرید کنند.

مالمیر درباره مزیت های خرید خودرو از بورس کالا بیان کرد: پس از فروش خودرو در بورس کالا، رانت ناشی از وجود دو نرخ آزاد و تکلیفی در بازار از بین می رود و رفتار محصولات چند خودروساز. در بورس عرضه و قیمت بازار نیز یکسان خواهد بود. این رویداد را نشان می دهد.

وی افزود: عرضه خودرو در بورس کالا نقطه عطف مهمی در حوزه شفافیت معاملات است که منافع آن هم به دست مصرف کنندگان نهایی و هم خودروسازان می رسد و از سوی دیگر دولت نیز ارزش افزوده بیشتری را جمع آوری می کند. مالیات. به درستی

مالمیر افزود: تا زمانی که قیمت فروش خودرو از شرکت سازنده با قیمت بازار فاصله داشته باشد، رانت وجود دارد و واسطه ها از هر وسیله ای از جمله اجاره کد ملی برای دریافت این رانت استفاده می کنند. در یک مزایده، قیمت منصفانه پیدا می شود و مابه التفاوت قیمت دستوری و بازار آزاد به خودروساز و سهامداران آن منتقل می شود.

مدیر عامل یک سبد چرخان سرمد بازار یکی از مزیت های عرضه خودرو در بورس کالا را این است که خودروساز باید به تعهدات خود به شدت عمل کند و گفت: در عرضه خودرو از طریق بورس کالا، خودروساز متعهد به تحویل خودرو است. از آنجایی که معاملات بر اساس قوانین مبادله و شفافیت و زمان تعیین شده توسط شفافیت معاملات انجام می‌شود، خریداران با پرداخت جریمه، نسبت به جبران تاخیر آن اقدام می‌کنند تا علاوه بر سلامت معاملات، خریداران بتوانند از بورس کالا نیز خرید کنند. با اعتماد به نفس

به گفته این فعال بازار سرمایه، زمانی که مشتری می تواند با اخذ کد معاملاتی و شرکت در مزایده از طریق بورس و به صورت کاملا شفاف اقدام به خرید خودرو کند، به دلیل عدم وجود رانت در این معاملات، واسطه حذف می شود. روند معاملات و به همین دلیل به کاهش تدریجی قیمت ها امیدوار بودند که تاکنون رفتار عرضه و قیمت بازار بر آن صحه گذاشته است.

رئیس هیات مدیره بورس کالای ایران همچنین گفت: افزایش معاملات خودرو در بورس کالا با فرهنگ سازی و آموزش در محدوده جغرافیایی ایران و امکان استفاده از مردم برای ارسال سفارش خرید از طریق شعب بانک ها. جدای از شعب کارگزاری و از سوی دیگر عرضه کافی و منظم و مستمر خودرو توسط خودروسازان و تعریف ابزارهای جدید از جمله گواهی سپرده بلندمدت، می تواند چهره صنعت خودرو را تغییر دهد. و تولید در این بخش جدای از ایجاد تعادل در بازار.