خرما – میوه شگفت انگیز عربستان

خرما از میوه های درخت خرما است که غذایی با ارزش غذایی بالاست. در ماه رمضان که مسلمانان از صبح تا غروب روزه می گیرند به وفور استفاده می شود. شیرینی خرما گرسنگی را از بین می برد و این دلیل دیگری است که روزه ها را با خرما باز می کنند. پس از باز شدن روزه، مانع از پرخوری می شود.

خرما حاوی کلسیم، گوگرد، آهن، پتاسیم، فسفر، منگنز، مس، منیزیم، روغن‌های فرار، ویتامین B6، اسید فولیک، پتاسیم، آهن و منیزیم، پروتئین، قند، ویتامین و سرشار از فیبرهای طبیعی است که به سلامتی کمک می‌کند. بدن و ذهن

خرما قند طبیعی را به شکل گلوکز و فروکتوز فراهم می کند که آماده جذب فوری است و بی نهایت برتر از نیشکر است.

خوردن خرما فواید زیادی دارد که می توان آن را به شرح زیر نشان داد:

از سرطان جلوگیری می کند: خرما بسیار مغذی است و حاوی فیبرهای طبیعی است. طب مدرن نشان داده است که آنها در پیشگیری از سرطان شکم موثر هستند. به طور کلی اعراب بادیه نشین، که آنها را به طور منظم می خورند، میزان بروز سرطان بسیار پایین را نشان می دهند.

قلب ضعیف: خرما یک درمان عالی برای قلب ضعیف است. خرما خیسانده یک شبه باید دو بار در هفته مصرف شود که باعث تقویت قلب می شود.

عرب‌های بادیه‌نشین که مرتب خرما مصرف می‌کنند، میزان بسیار کم بیماری قلبی را نشان داده‌اند.

درمان چاقی: تنوع گسترده ای از عناصر مغذی موجود در خرما آن را در برابر گرسنگی مقاوم می کند! بنابراین درمان با خوردن چند خرما در هنگام احساس گرسنگی به کاهش گرسنگی و سیر شدن کمک می کند. این خرما قند مورد نیاز بدن را تامین می کند و روده را تحریک می کند که گرسنگی را تا حد زیادی کاهش می دهد و در نهایت مصرف غذا را کاهش می دهد.

تسکین زایمان: خوردن خرما درد زایمان را کاهش می دهد. از نظر علمی، آنها حاوی هورمون هایی هستند که رحم را تقویت می کنند، به تولید شیر برای مادران شیرده کمک می کنند و همچنین از از دست دادن خون پس از زایمان جلوگیری می کنند. (میوه رسیده حاوی ماده ای است که باعث تشدید اسپاسم رحم و افزایش انقباضات به ویژه در زمان زایمان می شود. این ماده شبیه “اکسی توسین” است که از غده هیپوفیز ترشح می شود و انقباضات رحم را تحریک می کند. خرما حاوی محرک هایی است که ماهیچه های رحم را تقویت می کند. رحم در ماه های آخر بارداری این به گشاد شدن رحم در زمان زایمان کمک می کند و خونریزی پس از زایمان را کاهش می دهد).

ایده آل برای مادران شیرده: متخصصان تغذیه خرما را بهترین غذا برای مادران شیرده می دانند. این به این دلیل است که خرما حاوی عناصری است که به کاهش افسردگی و غنی سازی شیر مادر با مواد مغذی مورد نیاز برای سالم و مقاوم کردن کودک در برابر بیماری کمک می کند.

استخوان ها: کلسیم برای استخوان های قوی مهم است، بنابراین این یک مزیت اضافی است که خرما ارائه می دهد. از آنجایی که خرما سرشار از کلسیم است، به سلامت استخوان ها کمک می کند. به همین دلیل توصیه می شود که کودکان و سالمندان به ویژه زنان برای تقویت استخوان ها خرما فراوان بخورند.

علم مدرن نیز اثربخشی خرما را در پیشگیری از بیماری های دستگاه تنفسی ثابت کرده است.

اختلالات روده: خوردن خرما در صبح با معده خالی، کرم‌های روده و سایر انگل‌ها را از بین می‌برد، زیرا خرما خاصیت پادزهری دارد و رشد آن را مهار می‌کند. به گفته Metchnikoff، دانشمند بزرگ روسی، استفاده آزادانه از خرما رشد ارگانیسم های پاتولوژیک را کنترل می کند و به ایجاد کلونی از باکتری های دوست در روده کمک می کند.

بینایی را بهبود می بخشد: خرما در حفظ دید خوب نیز مهم است و در محافظت در برابر شب کوری موثر است.

یبوست را درمان می کند: خرما در درمان یبوست نیز بسیار مفید است، زیرا علوفه تهیه شده توسط آن باعث تحریک روده های سست می شود. آنها را باید شب در آب غوطه ور کنید و بعد از درست کردن آنها به صورت شربت خوب در صبح روز بعد مصرف کنید تا اثر ملین آن حفظ شود.

درمان ناتوانی جنسی: از شربت خرما می توان به عنوان معالجه قلب ضعیف استفاده کرد. همچنین می توان از آن برای درمان ضعف جنسی استفاده کرد. هنگامی که خرما با شیر و عسل مخلوط می شود، می توان از خرما به عنوان مقوی برای درمان اختلالات جنسی برای هر دو جنس استفاده کرد. و چنین شربتی باعث تقویت بدن و افزایش سطح انرژی آن می شود. افراد مسن نیز از این شربت بهره مند می شوند. استقامت آنها را بهبود می بخشد و بدن آنها را از سمومی که در طول سال ها در سلول های آنها انباشته شده اند پاک می کند.

درمان کبد و التهابات: داروی خرما اهرم و پاکسازی آن از سموم، افطار با خرما، یکی از باشکوه ترین درمان های طبیعی برای حفظ و پاکسازی اهرم از سموم انباشته شده است. همچنین از نوشیدن آب خرما می توان در درمان گلودرد، انواع تب، رینوریا و سرماخوردگی استفاده کرد.

درمان مسمومیت: خرما یک داروی عالی برای مسمومیت الکلی است. در چنین حالتی، نوشیدن آبی که خرمای تازه در آن مالیده یا خیسانده باشد، تسکین سریعی را به همراه خواهد داشت.

بیماری کودکان: خرما را به مچ دست کودک می بندند و در دوره دندان درآوردن اجازه مکیدن می دهند، لثه ها را سفت می کند و همچنین از سایر شکایات مانند بی قراری و اسهال جلوگیری می کند.

به طور خلاصه، یک خرما حداقل نیازهای یک رژیم غذایی متعادل و سالم را برآورده می کند – بنابراین ایجاد عادت سالم خوردن خرما به طور معجزه آسایی سلامت ما را حفظ می کند و به طول عمر می رسد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر