خبرنگاران باید نقد منصفانه و نقد واقع بینانه داشته باشند


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرضا، حجت الاسلام محسن طالب پور امام جمعه موقت شهرضا در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با بیان اینکه کربلا و عاشورا یک مکتب است و درس ها و پیام های فراوانی دارد، اظهار داشت: عاشورا و کربلا یک مدرسه هستند. هر دو طرف را دید. یک روی این سکه قساوت و تجاوز است و روی دیگر آن بسیار درخشان و مظهر ایمان و تقوا و فداکاری و پایبندی به حدود الهی است.

وی با اشاره به روز حقوق بشر و تاکید بر اینکه هیچ دینی مانند اسلام بر کرامت انسانی تاکید ندارد، گفت: ما در منابع دینی کامل ترین گفتار و کردار را در خصوص حقوق بشر داریم، افتخار اسلام و دین این است که از آن جلوتر است. حق الله حق الناس محفوظ است، شاید خداوند از حقش می گذرد، اما حق الناس را نمی گذارد.

طالب پور با اشاره به ۲۶ مرداد روز خبرنگار افزود: خبرنگاران حقایق را به مردم می گویند پس باید در گزارش خود صادق باشند، نقد منصفانه و نقد واقع بینانه داشته باشند و انتقاد را با تخریب اشتباه نگیرند و از بزرگ نمایی و کم اهمیت جلوه دادن مشکلات خودداری کنند، موفق باشید. . . انجام نده

امام جمعه موقت شهرضا با اشاره به روز تکریم اسرا و مفقودین و یاد و خاطره شهدای پاسدار درگاه گفت: باید قدردان شهدا و رزمندگان گرانقدر دفاع مقدس و خانواده های شهدای مدافع حرم باشیم. وجود مبارک آنها برای جامعه ما ارزشمند و مهم است.

وی با تاکید بر وظیفه نجات و تکریم خانواده های مفقودین افزود: بیش از ۸۰ درصد شهدای پاسدار مجرد بودند اما بیش از ۹۵ درصد شهدای پاسدار حرم متاهل بودند که دار فانی را وداع گفت. زن و بچه شان را بردار، گردن ما سنگین است.

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/h/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید