حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی کارگران باید از فروردین ماه پرداخت شود


حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی کارگران باید از فروردین ماه پرداخت شود

نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی گفت: رقم حق مسکن قابل توجه نیست و حتی کفاف هزینه حق الزحمه مشاور املاک برای کارگران را نمی دهد و کمک هزینه محسوب می شود. . تمرکز اصلی شورای عالی کار بر حقوق و معیشت است.

– اخبار مالی –

هادی ابویی نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، درباره حق مسکن ۶۵۰ هزار تومانی اظهار داشت: طبق مصوبه شورای عالی کار، این مصوبه باید از فروردین ماه اجرایی شود. . . دولت باید به زودی مصوبه جدید را ابلاغ کند و پس از ابلاغ، کارفرمایان باید حقوق معوقه کارگران را پرداخت کنند.

ابویی گفت: نامه رئیس مجلس تنها در راستای انجام وظیفه قانونگذار در حوزه نظارت بر اجرای قانون بوده است. دولت باید به زودی اجرای مصوبه ۶۵۰ هزار تومانی را اعلام کند.

نماینده کارگران در شورای عالی کار افزود: عمده مشکلات در حوزه واگذاری زمین است. ایده دولت سیزدهم برای استفاده از زمین های متعلق به سازمان ها و موسسات برای ساخت خانه و از طرفی اعطای وام و تسهیلات کم بهره به کارگران در قسط های طولانی بسیار خوب است. رئیسی آن را اجرا کرد. ، این یک گام بزرگ خواهد بود. به سمت کارگران مسکن هدایت می شود.

ابویی با بیان اینکه «یک راه حل فعال سازی تعاونی های مسکن است» گفت: در دهه های گذشته زمین رایگان در اختیار تعاونی های مسکن قرار گرفت و در مرحله بعد و با توزیع اسناد، پول زمین را از کارگران گرفتیم. ، که موفق شد.

وی تصریح کرد: مبلغ حق مسکن قابل توجه نیست و شامل حق الزحمه مشاور املاک کارگران نمی شود و به عنوان کمک هزینه محاسبه می شود. تمرکز اصلی شورای عالی کار بر حقوق و معیشت است و در شرایط اقتصادی کنونی هنوز با نقطه ایده آل زندگی آبرومندانه و مرفه برای کارگران فاصله داریم.

انتهای پیام/+

منبع: تسنیم

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=304923