حضور ۱۲ اقامتگاه فعال گردشگری در استان قزوین – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهاننادر محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: آموزش، نظارت بر تاسیسات گردشگری، صدور پروانه بهره برداری و رسیدگی به پروژه ها از جمله فعالیت های ما در حوزه گردشگری است.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ اقامتگاه گردشگری فعال در قزوین داریم، گفت: با توجه به وجود چنین ظرفیتی در مناطق. مرگ و انتظار زیادی برای ایجاد فضای بیشتر گردشگری و اکوتوریسم وجود دارد.

وی افزود: همچنین ساخت ۲۶ اقامتگاه گردشگری هم اکنون در حال انجام است و پیش بینی می شود این اقامتگاه ها تا نوروز یا سال آینده به بهره برداری برسد.

این مسئول بیان کرد: با توجه به اینکه بیشتر اقامتگاه های بوم گردی در روستاها مستقر هستند، راه اندازی این اقامتگاه ها زمینه اشتغال در روستاها را فراهم می کند.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل قرار بود نرخ واحدهای پذیرایی و اقامتی افزایش یابد اما در استان با کمک انجمن واحدهای اقامتی در اردیبهشت ماه افزایش قیمت نداشت و این اقدام در شهریورماه انجام شد. و طبق محاسبات بر کاهش گردشگران تاثیر گذاشته است.» این اتفاق نخواهد افتاد.

محمدی با اشاره به اینکه نرخ اقامت در استان قزوین نسبت به استان های همجوار کمتر است، گفت: نسبت به سال ۱۳۹۷ شاهد افزایش ۵ برابری اقامت و اقامت گردشگران در مراکز اقامتی رسمی قزوین بوده ایم. .

این افسر گفت این اصرار ماست برای وی گفت: استان قزوین با ۱۲۰ راهنما قسمت قدیمی ترین استان ها در حوزه راهنمایان هستند و سال گذشته انجمن راهنمایان در این استان ایجاد شد.