حذف ارز ترجیحی برای دلجویی از مظلومان و جلوگیری از هدر رفتن منابع دولتی اجرا شد.


غلامرضا منتظری نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در خصوص حذف ارز ترجیحی اظهار داشت: با توجه به حذف ارز ترجیحی از سوی دولت، این ارز به دلیل افزایش نرخ ارز در بازارهای جهانی حذف می شود.

وی افزود: هر تغییری در ابتدا با مشکلاتی مواجه است و سیاست حذف ارز ترجیحی نیز از این قاعده مستثنی نیست. باید زمان بگذرد تا مردم عواقب تصمیم جدید را ببینند تا بتوانیم اقبال و حمایت بیشتری از سوی مردم داشته باشیم.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: برای رواج یارانه ها به موازات اجرای طرح جدید باید چتر نظارتی تقویت شود اما متأسفانه برخی اقلام که واجد شرایط دریافت ارز اولویتی نبودند افزایش یافته است.

وی در ادامه افزود: طبق نظر کارشناسان میانگین ارز انتخابی پایین بوده و رانت ها از فساد و ارز انتخابی تشکیل شده است. وقتی مردم سر میز خود اثر ارز ترجیحی را نمی بینند، نشان دهنده فساد و رانت بالای آن ارز است.

نماینده مردم گرگان در مجلس گفت: این ارز منتخب در بین برخی افراد رواج پیدا کرده و برخی واردکنندگان نیز با استفاده از این ارز کالاهای لوکس و بعضا غیر ضروری را به کشور و یا حتی با قیمت بازار آزاد وارد می کنند. فروش

منتظری گفت: رویکرد دولت برای تغییر سیاست اولویت بندی تخصیص ارز این بود که روش حمایت را تغییر دهیم تا منابع دولتی هدر نرود و خیال تولیدکنندگان راحت شود.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید