حدادی: در این سال ها ۱۰ ۱۰ میلیون ضرر کردم / اگر ۳۰ ۳۰ میلیارد می دادند، ۱۰ مدال بازی های آسیایی می گرفتیم.


احسان حدادی گفتبیا بریم وی در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد موضوعات مختلف صحبت کرد که در ادامه می خوانید:

* چندین جلسه با ویلکینز کار کردم

حدادی درباره جایگاهش در اردوی آمریکا گفت: تمرین می کنم اما به تنهایی البته مک ویلکینز سرمربی آمریکایی چند جلسه با من کار کرد و تقریباً برخی از خطاهای فنی ام را برطرف کرد. مطمئناً با چهار یا پنج جلسه تمرین این مشکلات به طور کامل حل نمی شود و چون قرارداد نداریم نمی توانم بیشتر با او تمرین کنم.

* تحت هیچ شرایطی نمی توانید در مسابقات جهانی شرکت کنید

او گفت: در حال حاضر مشخص نیست که آیا او در جام جهانی شرکت خواهد کرد یا خیر. من حدود ۱۶، ۱۷ روز برای مسابقه قهرمانی جهان دارم و نمی دانم باید بمانم یا برگردم. اگر می خواهید در مسابقات جهانی شرکت کنید باید شرایط بدهید چون همانطور که گفتم فیزیوتراپ و ماساژور ندارم و تحت هیچ شرایطی نمی توانم در مسابقات جهانی شرکت کنم. فدراسیون اعلام کرده است که شرایطی را برای زندگی در آمریکا ایجاد می کنیم اما در صورت حضور من باید امکاناتی فراهم شود.

* فدراسیون جهانی طرفداری نمی کند

قهرمان پرتاب دیسک آسیا گفت: البته حضور در مسابقات جهانی برای من بسیار مهم است زیرا حضور در این مسابقات آرزوی خیلی ها است و خوشحالم که در سطح جهانی هستم و از من دعوت کرده اند. . متأسفانه، بسیاری از آنچه در مورد آن گفته می شود، خصومت شخصی است، زیرا آنها هیچ دانشی از دویدن ندارند. اگر فدراسیون جهانی از من دعوت کرد باید بر اساس توانایی من باشد و هیچ لطفی به کسی نکردند.

* من امسال ۱۰ میلیون پوند از دست دادم

وی در ادامه گفت: مسئولان فدراسیون جهانی که دوست و آشنای ما نیستند می خواهند به ما لطف کنند. اگر قرار باشد به ما لطفی بکنند قطعا به ما ایرانی ها نخواهند کرد. اگر لطفی بود تا الان ۱۰ میلیون یورو ضرر نمی کردم چون ده سال است هیچ اسپانسری از من حمایت نکرده است. پس قطعا باید توانایی دعوت از این مسابقات را داشته باشم.

* اگر ۳۰ میلیارد برای دو و میدانی بدهند، ۱۰ مدال بازی های آسیایی می گیریم

وی در خصوص حمایت مجلس از فدراسیون ها گفت: به هر حال وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نمی توانند بودجه خوبی به فدراسیون ها بدهند بنابراین مجلس و دولت باید به ورزش به ویژه دو و میدانی توجه جدی داشته باشند. که اولین ورزش المپیک است. به نظر من اگر خدا ۳۰ میلیارد داشته باشدمیدونی کمکم کنید، قول می دهم تا چهار سال دیگر ۱۰ تا ۱۵ مدال آسیایی بگیریم. من مطمئن هستم که با بودجه ۳۰ میلیاردی همه چیز تغییر خواهد کرد، تنها در ۶ سال دیگر می توانیم مدال المپیک را کسب کنیم.

حدی در ادامه گفت: اگر دوومیدانی ما قوی‌تر شود، سایر رشته‌ها نیز خود به خود پیشرفت می‌کنند. در حال حاضر، دو و میدانی از سایر رشته های پایه مانند ژیمناستیک و شنا بسیار جلوتر است زیرا مدال های آسیایی زیادی کسب کرده و مدال های نقره کسب کرده است. اگر لوک خاص تر شود، مدال ها افزایش می یابد.

* هیچ چیز جز ورزش نمی تواند پرچم کشور را در دنیا به اهتزاز درآورد

نایب قهرمان المپیک لندن تاکید کرد: ورزش تنها جایی است که باعث شادی و نشاط جامعه می شود و تنها چیزی که پرچم یک کشور را در جهان به اهتزاز در می آورد. هیچ کس نمی تواند پرچم کشور را در جهان بدون هیچ هنرمند، ابرو یا بازیکنی به اهتزاز درآورد. اگر یک میلیون دلار خرج کنید، پرچم شما چندین بار در آسیا و جهان برافراشته خواهد شد.

* قطر تقریباً به اندازه وسعت تهران است، اما در ورزش به قله های جهان رسیده است

وی افزود: ببینید قطری که به اندازه تهران است فقط از طریق ورزش می خواهد کشورش را به دنیا معرفی کند. چه کسی در دنیا قطر را برای بازی نمی شناسد؟ آنها این را به خوبی درک می کنند و به همین دلیل جام جهانی را برگزار کرده اند. آنها هنرمند و خواننده ندارند، پس چرا فقط روی تبلیغات و ورزش سرمایه گذاری می کنند؟ چون راهی برای معروف شدن در دنیا پیدا کرده اند.

قهرمان چهار دوره بازی های آسیایی گفت: همانطور که گفتم اگر ۳۰، ۴۰ میلیارد بودجه می دادند دوومیدانی به راحتی ۱۰ مدال در بازی های آسیایی می گرفت. من آن را رعایت کرده ام و به آن ایمان کامل دارم.

* حضور قهرمانان در فدراسیون باعث پیشرفت ورزش می شود

حدادی با اشاره به حضور قهرمانان ورزشی در فدراسیون های مختلف گفت: بازیکنان و قهرمانان سابق باید وارد شوند. در آخرین مورد دیدم که سجاد انوشیروانی، بهداد سلیمی و کروش باقری وارد فدراسیون وزنه برداری شدند که اتفاق بسیار خوبی است. دبیر در کشتی، سای در تکواندو و جاوید داوری در بسکتبال نیز حضور دارند و قطعا به پیشرفت این رشته کمک کرده اند.

او گفت: “من در حال حاضر ورزش می کنم و می خواهم ببینم در آینده چه اتفاقی می افتد.”

در پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید