حجاب در کشور ما اجباری نیست، اما پوشاندن صورت، مو و پا تا مچ پا و دست ها تا مچ برای نامحرم واجب است.


نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: ما در کشور حجاب اجباری نداریم اما پوشش اجباری است و در هیچ جای دنیا سراغ نداریم که پوشش اجباری نباشد.

به گزارش ایسنا، سیدمحمدنبی موسوی فرد امروز (۷ مهرماه) در نخستین دوره تربیت مربی «تبیین جهاد» ویژه فرهنگیان خوزستان که در ناحیه یک آموزشی اهواز برگزار شد، گفت. رد لاستیک روی پرچم باقی مانده بود، او ۱۲۰۰۰ دلار جریمه شد. سیب زمینی سرخ کرده در کانادا به نام پوتین فروخته می شد که از زمان جنگ در اوکراین ممنوع شده است. درس داستایوفسکی در ایتالیا ممنوع است زیرا او یک نویسنده روسی است. این دیکتاتوری بر فضای اروپا حاکم است. آن وقت آزاد هستی که هر چه می خواهی در مورد خدا و پیغمبر بگو، اما ببین اگر از آنها انتقاد کنی چه می شود.

وی افزود: روزنامه فرانسوی شارلی ابدو مقاله ای نوشت که پسر سارکوزی در مجامع یهودیان دیده شده است، بنابراین ممکن است جایگاه بالاتری داشته باشد، روزنامه بسته شد. اما در ایران ما کاملا برعکس است. یکی از اساتید دانشگاه کتابی در مورد خدمات رضاشاه نوشت اما به منبعی اشاره نکرد. حقوق بگیر دانشگاه آزاد ۴ سال است که بازنشسته شده و همچنان تدریس می کند.

نماینده ولی فقیه از استان خوزستان گفت: نماینده ای در نطق علنی مجلس گفت که ما سلاح هسته ای داریم و قرار است بمب هسته ای بگیریم اما او را بیرون کردند، اعدام کردند؟ در حال حاضر در دانشگاه مشغول تدریس است. در سال ۲۰۱۶، پس از شورش ها برای برکناری اردوغان در ترکیه، دولت وقت ۳۰ فرماندار را برکنار کرد. ۱۷۵۵ رئیس و معاون دانشگاه برکنار شدند. ۲ هزار و ۱۷۰ معلم غیردولتی، ۱۹ هزار و ۲۰۰ معلم و کارمند وزارت فرهنگ، یک هزار و ۳۰۰ کارمند وزارت کار و ۹۰۰ کارمند وزارت کشور برکنار شدند.

موسوی فرد گفت: حتی در فتنه ۸۸ که حدود هشت ماه کشور در هرج و مرج بود، فعالان این فتنه چهار سال بعد بالاترین مقام های کشور شدند.

وی افزود: چرا حجاب در ایران اجباری است؟ حجاب جلوی نامحرم یعنی پوشاندن موها و پوشاندن پاها تا مچ پا و دستها تا مچ، اگر مقداری مو بیرون باشد دیگر حجاب شرعی نیست، پوشش است. حالا اگر برخی از خانم ها مو رشد کنند، پلیس وارد عمل می شود؟ پس حجاب در کشور ما اجباری نیست، اما پوشش اجباری است. در هیچ کجای دنیا پوششی که اجباری نباشد پیدا نمی کنید.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: در کانادا دانشجویان به دلیل لباس اعتراض کردند و پلیس همه آنها را دستگیر کرد. در کشور ما اگر روسری برداشته شود، شلوار اجباری است یا خیر؟ پوشش جهانی وجود دارد و اجباری است. در دانشگاه های معتبر دنیا چارچوب و شکلی برای حجاب وجود دارد.

موسوی فرد گفت: حجاب چه فایده ای برای دولت ها دارد؟ این همه قسم شهید چه فایده ای دارد؟ بر اساس خاطرات یک شاهزاده سعودی در سال ۲۰۰۱، یک پادشاه ایرانی در سال ۱۹۶۰ به پادشاه عربستان سعودی نوشت: “اگر می خواهی حکومت کنی، دامن زنان را کوتاه کن، تعداد دیسکوها را زیاد کن.” و کازینوها، و جوانان بیشتری را به فحشا جذب کنند. شما می توانید بیشتر حکومت کنید.

وی افزود: در زمان پهلوی کمتر از یک پنجم دانشگاه های کشور فاحشه خانه بودند. در زمانی که ما کسی را نداشتیم، کاباره شکوفه ناو جزو چهار کاباره برتر دنیا بود. اما ما طرفدار کرامت زن هستیم و حجاب باید حفظ شود. پوشش در همه جای دنیا قانون است.

وی در پایان گفت: ببینید در جامعه آمریکا که رابطه نامشروع و فرزند نامشروع ایجاد می شود، در زیر سایه حجاب چقدر جنایت انجام می شود. در آمریکا بیش از ۷۰ درصد این جنایات و جنایات توسط فرزندان نامشروع انجام می شود.