حادثه تروریستی در منطقه نظامی بلگورود روسیه ۱۱ کشته – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد روز شنبه یک حادثه تروریستی در یک منطقه نظامی رخ داد. بلگورود روسیه پشتیبانی در این زمینه گفت: دو نفر یکی از کشورهای مستقل مشترک فواید برگزاری کلاس های آموزشی تیراندازی در میدان تیراندازی بلگورود آنها یک حمله تروریستی انجام دادند که در آن ۱۱ نفر کشته و ۱۵ نفر زخمی شدند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که تروریست ها در این جلسه آموزشی از سلاح های سبک برای شلیک به نیروهای نظامی استفاده کردند.

این وزارتخانه اعلام کرد: در اثر تیراندازی ۱۱ نفر جان باختند و ۱۵ نفر دیگر مجروح شدند و به مرکز درمانی منتقل شدند.

هنوز مشخص نشده است که تیراندازان از شرکت کنندگان دوره آموزشی نظامی بوده اند یا خیر. هستند یا افرادی که خارج از برنامه آموزشی نظامی بودند به سربازان در حال تمرین تیراندازی کردند هستند. همچنین انگیزه عاملان این حمله مشخص نشده و جزئیات عاملان این حادثه تروریستی منتشر نشده است.

جزییات بیشتری از این حادثه منتشر نشده است، اما نام عمومی آن اعلام شده است بلگورود مربوط به زیردریایی های فوق پیشرفته ارتش روسیه است که در جریان حوادث این روزها در اوکراین به آب انداخته شدند. گفته می شود روسیه یک زیردریایی استبلگورودبرای کنترل قطب شمال، اما اخیراً آن را به نیروی دریایی خود که به عنوان «مادر زیردریایی‌ها» شناخته می‌شود، تحویل دهیم.

همزمان یک حادثه تروریستی رخ داد بلگورودوزارت دفاع روسیه نیز در گزارش روزانه خود درباره جنگ اوکراین اعلام کرد که نیروهای پدافند هوایی این کشور دارای هواپیماهای جنگنده هستند. سوخو – ۲۵ سرباز اوکراینی در منطقه نیکولایف در پی گزارش هایی مبنی بر درگیری در این منطقه در ۲۴ ساعت گذشته واژگون شده اند خارکفبیش از ۵۰ سرباز اوکراینی کشته و ۲ تانک، ۵ خودروی زرهی و یک انبار مهمات منهدم شد.

حملات هوایی ارتش روسیه با موشک های دقیق به محل تجمع گردان دوم تیپ ۶۵ مکانیزه ارتش اوکراین در منطقه زاپوروژیهبیش از ۱۶۰ پرسنل نظامی اوکراینی کشته شدند. به گفته وزارت دفاع روسیه، ارتش اوکراین نیز در درگیری در این مناطق مشارکت دارد دونتسک و لوهانسک ۶۰ نفر، در منطقهدو محاسبه“۳۰ نفر، قلمرو”احمق“۵۰ نفر و قلمرو”دوچانیاو ۱۲۰ مرد را از دست داد.