جوکر: هواشناسی یک شکست است/ مردم فکر می کنند وضعیت قرمز است، اما هواشناسی شرایط زرد و نارنجی را اعلام می کند


جوکر: هواشناسی یک شکست است/ مردم فکر می کنند وضعیت قرمز است، اما هواشناسی شرایط زرد و نارنجی را اعلام می کند

نماینده مردم یزد، اشکذر و نادوشان در مجلس با بیان اینکه هوا بدتر شده است، گفتند: مردم فهمیدند که وضعیت قرمز است اما هواشناسی زرد و نارنجی اعلام کرد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم یزدمحمدصالح جوکر دقایقی پیش در جلسه ستاد مدیریت بحران استان یزد با حضور وزیر کشور گفت: بازدید وزیر کشور از تمامی مناطق سیل زده کشور جای تقدیر دارد. “

وی با بیان اینکه همه دستگاه های ذیربط در سیل اخیر کمک زیادی کردند، گفت: چهار ماه پیش چنین جلسه ای در استانداری یزد برگزار شد و تصور می شد دیگر چنین حوادثی تکرار نشود اما شاهد آن هستیم. باز هم حادثه

وی با انتقاد از اینکه مدیریت بحران در سطح ملی و استانی جایگاه خود را ندارد، گفت: معتقدم پدافند غیرعامل امروز به مراتب برتر از مدیریت بحران است.

نماینده مردم یزد، اشقاذر و نادوشان در شورای اسلامی به ضرر ۲۰۰۰ میلیاردی بر اثر سیل چند ماه پیش یزد اشاره کرد و گفت: اگر این خسارت به استان داده می شد، شاهد نبودیم. این. از دست دادن امروز

جوکر افزود: امروز شاهد سیل مشابه چند ماه پیش بودیم و شاهد سیل مشابه اما با خسارات بسیار بیشتر هستیم.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و مشاوران مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در یک ساعت اول در بافت تاریخی نتوان آب را برداشت، کاری نمی توان کرد و ساختار خاک از بین می رود.

وی در تشریح شکست هواشناسی در کشور گفت: همه مردم هشدار قرمز هوا را درک می کنند اما هواشناسی به دلیل کمبود امکانات اخطار زرد یا نارنجی اعلام می کند.

وزیر کشور: باید سریعاً سیل را از بافت تاریخی یزد حذف کنیم. در گفت وگو با وزیر کشور تسنیم: دولت به بافت تاریخی یزد خسارت های سیل را جبران می کند/ خلاصه کاملی از تلفات سیل نداریم.

نماینده مردم یزد، اشکذر و نادوشان در شورای اسلامی افزود: قبلا هم اعلام کرده بودیم که حق استان را از معادن بپردازند اما هیچ اقدامی نشده است واقعا خسته شده ایم. اگر بدهی استان را پرداخت کنند هیچ توقعی از دولت نداریم.

وی با بیان اینکه وزیر باید سریعاً ۲۰۰ میلیون به عنوان غرامت سیل به یزد بدهد، گفت: خاکریزهای خاکی روستاهای تفت در حال طغیان است و در صورت عدم اقدام و بارش باران امشب در منطقه، آب باران به سمت یزد می رود.

انتهای پیام/۷۸۱/

منبع: تسنیم

میانگین امتیاز ۵ از ۵

از کل ۱ رای

لینک کوتاه: https://pulbank.ir/?p=304910