جهاد برای تبیین نیاز امروز جامعه به ویژه نسل جوان – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، عصر سه شنبه جلسه مشورتی فرمانده سپاه استان گیلان با فعالان رسانه و فضای مجازی برگزار شد.

کاسم مصفا یکی از فعالان فضای مجازی با انتقاد از ارائه آمارهای متناقض از سوی مسئولان گفت: امروز نمی توان جلوی انتشار اطلاعات و اخبار را گرفت و باید با انتقال سریع اخبار به منبع خبر تبدیل شد. و درست است و اجازه ندهید رسانه ها با منبع خبر مخالفت کنند

وی افزود: برخی امروز نیاز به شفاف سازی دارند و عده ای امروز مهارت دفاع از نظام را ندارند و نیاز به برگزاری جلسات بصیرتی دارند.

مصفا با بیان اینکه امروز نیازمند تبیین جهاد هستیم، در ادامه گفت: امروز فقط در مدارس آموزش داریم و موضوع آموزش در آموزش و پرورش به کلی مهجور مانده است.

نبود کانون بصیرتی و جهاد تبیین در گیلان

«محمد پوراسماعیلی» از دیگر فعالان فضای مجازی نیز با بیان اینکه استان با کمبود مراکز معرفتی و جهاد تبیینی مواجه است، گفت: بسیاری از مجریان شبکه معاند ضد گیلان و در چند وقت اخیر هستند. وقایع، به وقایع ملت چند برابر می کردند و چون عامل اصلی هرج و مرج رسانه ای بود. ما باید بتوانیم خیلی چیزها را در این بحث پوشش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه قبل از اینکه به امنیت نگاه کنیم باید رویکرد جامعه شناسانه به اتفاقات اخیر داشته باشیم، افزود: اتفاقات اخیر باید بررسی شود تا ببینیم چگونه این جوانان از مدارس بسیج کنار گذاشته شده و در سمت مقابل قرار گرفته اند.

پور اسماعیلی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه تولید محتوا در سطح رسانه گفت: به جز تولید، توزیع کننده مناسبی برای محتوای تولید شده نداریم. محصولات ما باید به سرعت در سراسر استان تحویل شود، اما این سیستم وجود ندارد.