جانسون: روسیه فاقد منابع نظامی است


یکصد و هفده روز پس از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در منطقه دونباس، لندن مدعی شده است که پیشرفت روسیه در شرق اوکراین کند شده است.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا صبح پنجشنبه گفت که سرویس اطلاعات نظامی لندن معتقد است که با کاهش منابع نظامی روسیه، شتاب روسیه در جنگ اوکراین در چند ماه آینده کند خواهد شد.

جانسون در مصاحبه ای با روزنامه آلمانی زوددویچه سایتونگ مدعی شد که نیروهای روسی در شرق دونباس پیشروی کرده و آن را نابود کرده اند، اما مجبور شده اند هزینه های زیادی را نیز برای نظامی و تسلیحات بپردازند.

به نقل از رویترز، وی گفت: با این حال، سرویس اطلاعات دفاعی ما معتقد است که روسیه در چند ماه آینده ممکن است به جایی برسد که دیگر نتواند به جلو حرکت کند زیرا منابع خود را از دست داده است. “تمام شد.”

او گفت: «بنابراین ما باید به مردم اوکراین کمک کنیم تا پویایی را معکوس کنند. من در این مورد در اجلاس G7 صحبت خواهم کرد. تا زمانی که اوکراینی ها در موقعیتی هستند که می توانند ضد حمله را آغاز کنند، باید از آنها حمایت شود. با تجهیزاتی که از ما می خواهند».

جانسون در پاسخ به این سوال که آیا این یک پیروزی برای اوکراین یا شکست روسیه است، گفت: “منطقه ای که آنها حمله کردند.”

رئیس اطلاعات ارتش بریتانیا روز چهارشنبه گفت که “در حالی که تلاش های روسیه برای محاصره منطقه سیورودوسک از طریق ایزیم در شمال و پاپسنا در جنوب ادامه دارد، آتش توپخانه سنگین ادامه دارد.”

مطابق با سایت اینترنتی در این بیانیه آمده است: «روسیه در حال آماده شدن برای استقرار تعداد زیادی از نیروهای ذخیره در دونباس است. مقامات روسی از ۲۵ مارس تاکنون تعداد کل تلفات نظامی در اوکراین را اعلام نکرده اند.

پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرد: با این حال، جمهوری خودخوانده دونتسک آمار تصادفات خود را منتشر می کند. تا ۱۶ ژوئن، منطقه اذعان کرد که از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۱۲۸ پرسنل نظامی در این عملیات کشته و ۸۸۹۷ نفر مجروح شده اند.

این گزارش می افزاید: «تعداد تلفات در جمهوری خودخوانده دونتسک حدود ۵۵ درصد قدرت اولیه آن است که نشان دهنده تلفات فوق العاده نیروهای روسی و حامیان آنها در دونباس است».

وی در پایان گفت: «به احتمال زیاد نیروهای دونتسک به سلاح ها و تجهیزات قدیمی مجهز خواهند شد. در هر دو طرف، توانایی ساخت و استقرار واحدهای ذخیره در خط مقدم احتمالاً برای نتیجه جنگ بسیار مهم است.»

لندن پیشتر با اشاره به انهدام کشتی جنگی بزرگ روسیه توسط کی یف مدعی شده بود که این کشتی در حال ارسال سلاح به یک جزیره کلیدی اوکراین در دریای سیاه بوده و به تصرف آن کمک می کند. (برای اطلاعات بیشتر)

روسیه در ۲۶ مارس ۱۴۰۰ به یک کشور اروپایی حمله کرد و از جمهوری دونباس برای دفاع از خود در برابر تجاوزات اوکراینی کمک خواست و از آن زمان کشورهای غربی تحریم ها را تشدید کرده و به اوکراین تسلیحات می رسانند و به ناآرامی در اوکراین دامن می زنند.

انتهای پیام/ ب
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید