جام جهانی قطر دبی / شبی ۱۵۰۰۰ دلار به دنبال پول نقد در یک قایق تفریحی لوکس


دبی در تلاش است تا از فرصت میزبانی جام جهانی فوتبال در قطر استفاده کند.

گزارش کردن عصر ایران به گزارش خبرگزاری فرانسه، یکی از این راه ها اجاره قایق های لوکس به افرادی است که دوست دارند مسابقات در دریا تماشا کنند.
جام جهانی قطر دبی / شبی 15000 دلار به دنبال پول نقد در یک قایق تفریحی لوکس

جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ از ۲۹ نوامبر تا ۲۷ دسامبر در قطر برگزار می شود. پیش بینی می شود در این مدت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برای تماشای این مسابقات به قطر سفر کنند.

این اولین جام جهانی فوتبال است که در خلیج فارس و خاورمیانه برگزار می شود.

جام جهانی قطر دبی / شبی 15000 دلار به دنبال پول نقد در یک قایق تفریحی لوکس

به گزارش خبرگزاری فرانسه:

یک قایق تفریحی لوکس سه طبقه در سطح دریا گزینه ای برای ثروتمندانی است که می خواهند جام جهانی دبی را تماشا کنند.

دبی، یک منطقه ثروتمند، با وجود فاصله جغرافیایی کوتاهش از قطر، بخش خدمات پیشرفته، هتل ها و هنجارهای اجتماعی باز (در مقایسه با مناطق جنوبی خلیج فارس) انتظار دارد تماشاگران جام جهانی را جذب کند. تماشاگرانی که قصد اقامت در دبی را دارند اما برای تماشای مسابقه به قطر سفر می کنند و به دبی باز می گردند.

در سواحل دبی، مجموعه ای از کشتی های کوچک و قایق های تفریحی لوکس آماده میزبانی از بازدیدکنندگان هستند.

در میان این قایق ها، «استاردام» دارای جکوزی، بار و اتاق های مبله است. این قایق را می توان به ازای هر شب ۲۰۰۰۰ دلار در طول جام جهانی کرایه کرد.

مردم می توانند مسابقات را در حالی که قایق در امتداد ساحل دبی و دریا حرکت می کند تماشا کنند.

جام جهانی قطر دبی / شبی 15000 دلار به دنبال پول نقد در یک قایق تفریحی لوکس

«جنی تاکر»، مدیر بازاریابی شرکتی که این قایق‌ها را اداره می‌کند، به خبرگزاری فرانسه گفت: «در قایق، آشپزی داریم که می‌تواند از سراسر جهان غذا درست کند… این شرکت می‌تواند خدمات مختلفی را بر اساس درخواست مشتری ارائه دهد. .

این شرکت مجموعه ای از گزینه ها را برای تماشای جام جهانی ارائه می دهد.

جام جهانی قطر دبی / شبی 15000 دلار به دنبال پول نقد در یک قایق تفریحی لوکس

به گفته وی، حداقل قیمت اجاره قایق برای یک شب ۱۵ هزار دلار است که شامل تماشای مسابقات جام جهانی در دریا می شود.

وی افزود: این شرکت تاکنون ۱۵ رزرو برای این سرویس دریافت کرده است… بیشتر رزروها شامل ۲ یا ۳ نفر می شود.

وی استفاده کنندگان از این خدمات را «شخصیت های درجه یک، صاحب خودروهای گران قیمت و لوکس و اقشار خاص جامعه» عنوان کرد و افزود: بیشتر رزروها مربوط به مرحله نیمه نهایی و فینال جام جهانی است.

جام جهانی قطر دبی / شبی 15000 دلار به دنبال پول نقد در یک قایق تفریحی لوکس

اما قایق های تفریحی لوکس تنها بخشی نیستند که از جام جهانی کسب درآمد می کنند.

دور از سواحل، مناطق ویژه ای در مکان های مختلف دبی برای تماشاگران باز شده است. یکی از آنها پارکی برای دوستداران فوتبال در کنار رستوران های مجلل یا به عنوان مثال “دبی هارپور” است، جشنواره ای که برای تماشاگران ایجاد شده است، جایی که تمام مسابقات از طریق صفحه نمایش بزرگ پخش می شود. قیمت بلیط برای حضور در مسابقات از ۲۱ دلار برای هر نفر شروع می شود. در این مجموعه رستوران های گران قیمت نیز سرو می شود.

گردشگری رگ حیات اقتصاد دبی است. این شهر در سال ۲۰۱۹ پذیرای حدود ۱۶ میلیون گردشگر بود، اما به دلیل کرونا این تعداد در سال ۲۰۲۰ به ۵.۵ میلیون و در سال ۲۰۲۱ به ۷.۳ میلیون نفر کاهش یافت.

جام جهانی قطر دبی / شبی 15000 دلار به دنبال پول نقد در یک قایق تفریحی لوکس

«جیمز سوانستون» کارشناس اقتصادی در این باره گفت: لوکس بودن بازار دبی و تا حدودی ابوظبی هر دو را نسبت به اقتصادهای منطقه خلیج فارس در وضعیت خوبی قرار می دهد و می توانند از جام جهانی بهره ببرند. .

وی در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه افزود: احتمالاً فعالیت های حامی گردشگری مانند میزبانی و رستوران و تجارت عمده و خرده بیشترین بهره را از جام جهانی خواهند برد.

امارات پیش از این اعلام کرده بود که افرادی که کارت تماشاگر جام جهانی قطر (هیا کارت) دارند، می توانند ویزای امارات را به قیمت ۱۰۰ درهم (۲۷ دلار) دریافت کنند. این ویزای ۹۰ روزه و چند بار ورود است که می تواند برای ۹۰ روز دیگر تمدید شود.

با این حال، به دلیل رکود اقتصادی و افزایش قیمت ها، بسیاری در دبی تصمیم گرفته اند گزینه های اقتصادی تری مانند تماشای مسابقات بدون پرداخت هزینه را انتخاب کنند.

تونی، یک تبعه لبنانی ۳۶ ساله ساکن دبی، گفت که مسابقات را در خانه از تلویزیون تماشا خواهد کرد.