رژیم لاغری سریع

جابه‌جایی دام‌ در کرمانشاه بدون مجوز دامپزشکی قاچاق محسوب می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانشاهرخ یارویسی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته توسط استاندار کرمانشاه با استانداری کردستان برای استفاده دامداران و عشایر استان کرمانشاه از مراتع استان مذکور با توجه به شرایط خشکسالی و کاهش بارندگی‌ها با جا به جایی دام طبق ضوابط قرنطینه‌ای بهداشتی موافقت شده است.

وی بر اهمیت کنترل نقل و انتقال غیر مجاز دام از بعد بهداشتی و اقتصادی تاکید کرد و افزود: هرگونه جابه‌جایی دام و نهاده دامی و فرآورده‌های خام دامی خوراکی و غیر خوراکی بایستی طبق اصول قرنطینه‌ای بهداشتی و ضوابط حاکم صورت گیرد و در غیر این صورت برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.

معاون سلامت اداره دامپزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: نقل و انتقال غیر مجاز دام از بعد بهداشتی و اقتصادی اهمیت دارد و هرگونه جا به جایی غیراصولی دام و نهاده دامی قاچاق محسوب می‌شود.

یارویسی خاطر نشان کرد: در کارگروه مبارزه با قاچاق دام استان کرمانشاه موضوعاتی همچون گزارش کشفیات دام قاچاق توسط دستگاه‌های کاشف در مناطقی از استان کرمانشاه جابجایی دام عشایر به شهرستان‌های کرمانشاه و سایر استان‌ها همچنین حمل غیر مجاز دام زنده و راهکارهای جلوگیری از آن طرح و با تاکید اعضا جهت ابلاغ به دستگاه‌های همکار در کارگروه اعلام شد.