توقف استفاده از گاز برای تامین برق در آلمان – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «کریستین لیندروزیر دارایی آلمان روز یکشنبه از کشورش خواست استفاده از گاز برای تولید برق را متوقف کند.

وزیر دارایی آلمان این درخواست را برای جلوگیری از رشد بحران انرژی در این کشور اعلام کرده است.

لیندر وی در این خصوص گفت: باید تلاش کنیم در تولید برق به دلیل بحران گاز دچار بحران نشویم بنابراین دیگر نباید با گاز برق تولید شود.

این وزیر آلمانی خواستار تداوم نیروگاه های اتمی در کشورش شد و گفت: شرایط زیادی به تداوم نیروگاه های هسته ای ایمن و پایدار تا سال ۲۰۲۴ و استفاده از آنها در صورت لزوم کمک می کند.

آلمان در حال حاضر سه نیروگاه هسته ای را اداره می کند که قرار است به زودی تعطیل شوند، اگرچه مقامات برلین در حال انجام یک تحلیل فنی از وضعیت عرضه انرژی قبل از تصمیم گیری هستند. گرفتن این نیروگاه ها آخرین نیروگاه هایی هستند که تعطیل می شوند. به گفته رسانه های آلمانی، حداقل یک نیروگاه هسته ای به کار خود ادامه خواهد داد.

پیش از این، کلاوس مولر، رئیس آژانس شبکه گاز گفته بود که اگرچه ذخایر گاز طبیعی آلمان نزدیک به ۶۵ درصد است، اما این مقدار برای زنده ماندن در زمستان بدون گاز روسیه کافی نیست.

با توجه به محدودیت های ایجاد شده برای کاهش صادرات گاز روسیه، آلمان به دنبال جایگزین هایی برای تامین این گاز برای گرم کردن آب منازل و تولید برق است.

در هفته های اخیر مسکو گاز صادر کرده استمتحرک جریان” ۶۰ درصد بود و چون مشکل فنی وجود داشت، برلین تصمیم گرفت آر آ او آن را محکوم کرد و آن را “سیاسی” خواند.