توزیع اعتبار باید عادلانه باشد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، رسول فرخی بعدازظهر پنجشنبه در جلسه شورای برنامه کم اهمیت لاهیجان که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد به سیاست اقتصاد انقباضی کشور بر اساس شرایط موجود اشاره کرد و گفت: کارایی و اثربخشی سازمانی دو موضوعی است که در سیستم مدیریتی کشور چندان به آن توجه نشده است.

فرخی با تاکید بر تخصیص مناسب اعتبار برای پروژه های در دست اجرا در شهرستان افزود: در راستای مسئولیت اجتماعی خود باید با مردم صادق باشیم.

وی پرداخت نادرست وام در سال های گذشته را یکی از مطالبات و گلایه های شهروندان دانست و گفت: باید از اعضای گرام پریشاد دعوت و با کمک و رای آنها به عنوان نمایندگان روستاها بودجه توزیع شود. انصافا در سطح شهرستان.

نماینده مردم لاهیجان و سیاکال در مجلس نیز گفت: حق سایر شهرستان های استان را نخواهیم گرفت اما اجازه نمی دهیم شهرستان یک ریال از حق خود را ضایع کند.

وی با تاکید بر اینکه در توزیع پول باید عدالت رعایت شود، گفت: آب شرب، راه روستایی، آب کشاورزی، پروژه های مسکن و جهاد کشاورزی از اولویت های شهرستان است.

فرخی همچنین با تاکید بر اینکه تابستان امسال سال سختی برای کشاورزان است گفت: همه دریاچه ها و سدها باید اصلاح شوند. سلام شهر باید گلابی شود تا بتوانیم در سال های آینده آب بیشتری از شهر برای مصرف خود تامین کنیم.

یکی از اعضای کمیسیون شورا و امور داخلی شورای اسلامی، هماهنگی مدیران شهری را مورد توجه قرار داد و افزود: برای راه های روستایی لاهیجان و سیاهکل ۳۰ میلیارد تومان اعتبار و ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است. این دو شهر مشکل آب روستایی دارند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در شورای اسلامی آخرین وضعیت پروژه های جزئی در لاهیجان را تشریح کرد و گفت: به مدت چهار دسته راه بسته است باجکیاگورب ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی وزیر راه و شهرسازی به سیاکول دستور داده شده است. م این پروژه تا ۲ سال آینده تکمیل خواهد شد.

فرخی افزود: ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر برای پروژه تقاطع غیر همسطح میدان گیل تخصیص می یابد.

وی همچنین از آسفالت این روستا ابراز نگرانی کرد لیل لاهیجان تاکید کرد: عقب ماندگی های این دهستان در سال های گذشته باید جبران شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاکل در مجلس با اشاره به ۲۲ سالگی ساخت مجتمع فرهنگی هنری لاهیجان گفت: ۲۰ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر رئیس جمهور برای آن در نظر گرفته شده است. استان این پروژه کافی نیست و در تلاش هستیم تا اعتبارات لازم برای فاز اول را تامین کنیم این پروژه تا پایان سال به اتمام می رسد.