تورم باعث افزایش هزینه های حفاری در تکه نفت شیل آمریکا می شود.


تنگناهای عرضه و کمبود نیروی کار در اقتصاد ایالات متحده هزینه تولید نفت شیل را افزایش می دهد ، روندی که به افزایش قیمت نفت کمک می کند.

هزینه های مربوط به فولاد ، حقوق و قرارداد اجاره تجهیزات حفاری در حال افزایش است. آرتم آبراموف ، سرپرست تحقیقات شیل در Rystad Energy ، پیش بینی می کند که تورم هزینه ها در منطقه نفتی در سال آینده به 10-15 درصد برسد ، بسیار سریعتر از شاخص های گسترده تر قیمت ایالات متحده.

این می تواند عواقبی برای بازارهای جهانی نفت داشته باشد. مودیز ، آژانس رتبه بندی بدهی ها ، اخیراً محدوده مورد انتظار خود را برای قیمت نفت در دو سال آینده با 5 دلار در هر بشکه از 50 دلار به 70 دلار در بشکه افزایش داده و خاطرنشان کرد که “هزینه های تولید همزمان افزایش یافت. تقاضای نفت و بهبود اقتصادی گسترده تر. ” به

شرکت های خدمات نفتی که وظایفی مانند حفر چاه و دفع زباله را انجام می دهند ، ماه ها هشدار داده اند که بار رو به افزایش هزینه های عرضه و حقوق را به دوش تولیدکنندگان خواهند رساند.

جف میلر ، مدیرعامل هالیبرتون ، سومین شرکت بزرگ خدمات میدان نفتی از نظر درآمد ، در ماه جولای گفت که “تورم در بسیاری از بخشهای کسب و کار ما وجود داشته است” ، اما “ما توانستیم این را منتقل کنیم.”

نفت خام وست تگزاس اینترمدیت بیش از 80 دلار در هر بشکه معامله می شود ، زیرا بازارهای نفت از محدودیت های قرنطینه در آغاز همه گیری ویروس کرونا در اوایل سال 2020 خارج شده اند.

آبراموف گفت: قیمت نفت به حدی است که حفر چاه های جدید حتی با افزایش هزینه نیز سودآور شود. پیش بینی ها نشان می دهد تولید نفت آمریکا در طول سال 2022 حدود 800000 بشکه در روز رشد خواهد کرد که نسبت به امسال افزایش چشمگیری داشته است.

تعداد دکل های حفاری چاه های جدید نفت و گاز ، که شاخص اصلی سلامت این صنعت است ، به طور پیوسته به 533 دستگاه افزایش یافته است که تقریباً دو برابر سال گذشته در سال گذشته بوده است.

اما با تلاش مجدد این صنعت برای مواجهه با انواع مشکلات نیروی کار و زنجیره تامین که مارک های مصرف کننده مانند مک دونالد ، فورد و والمارت را درگیر کرده است ، هزینه ها را بالا برده و قیمت نفت را در ایالات متحده افزایش داده است. زوج.

آبراموف از ریستاد گفت که قیمت حفاری سودآور یک چاه معمولی در حوضه پرمین تگزاس ، بزرگترین منطقه تولید کننده کشور ، می تواند از 50 دلار در بشکه در سال آینده به 55 دلار برسد.

نظرسنجی بانک فدرال رزرو دالاس از بیش از 100 تولیدکننده نفت و گاز و گروه های خدمات میدان نفتی در ماه گذشته نشان داد که شرکت ها برای یافتن کارگران در تلاش هستند و با تأخیر و گران تر تحویل تجهیزات و مواد روبرو هستند.

هزینه های ورودی گزارش شده توسط شرکت های خدمات نفتی به بالاترین حد خود رسید ، در حالی که فدرال رزرو دالاس اعلام کرد ، در حالی که شاخص سررسید تأمین کننده بین دوم و سوم تقریباً دو برابر شد.

نمودار خطی تغییرات طی 12 ماه گذشته (٪) که نشان می دهد سود سهام سهام خدمات نفتی تعدیل شده است

بیش از نیمی از شرکت های خدمات نفتی مورد بررسی گزارش دادند که در استخدام افراد با مشکل روبرو شده اند و از متقاضیانی استفاده می کنند که فاقد صلاحیت بوده و یا خواستار دریافت دستمزد بیشتر از میزان پیشنهادی بوده اند.

جف ویلهلم ، نایب رئیس ارشد Flex Flow ، یک شرکت مستقر در میدلند ، تگزاس ، که خدمات پمپاژ خوبی را در حوضه پرمین ارائه می دهد ، گفت که مردم را پس از پاییز سال گذشته که منجر به کاهش گسترده مشاغل شده بود ، برای همیشه تجارت انرژی را ترک کردند. به

“من با بچه هایی که سالهاست آنها را می شناسم تماس می گیرم و آنها به من گفته اند ، می دانی ، جف ، من از تجارت انرژی خارج شدم و از مسیر بیمه (کار) یا مسیر مراقبت های بهداشتی استفاده کردم. به به آنها به دنبال چیزی کمی پایدارتر هستند ، “ویلهلم گفت. “این ناامید کننده است ، زیرا برخی از این افراد 20-25 سال تجربه داشتند. پر کردن آن سخت است. “

ویلهلم همچنین گفت که کمبود برخی از محصولات لاستیکی ، پلاستیکی و فلزات گرانبها که در میدان های نفتی استفاده می شود ، شرکت ها را مجبور به تعطیلی روزها یا هفته ها کرد.

هنگامی که همه گیری ده ها شرکت را از کار باز کرد ، بخش خدمات نفتی ایالات متحده با مشکل مواجه بود. در حالی که سهم بازماندگان در ابتدا به چشم انداز بهبودی بازگشت ، سودها تعدیل شد.

رائول لبلانک ، تحلیلگر IHS Markit ، گفت که در حالی که این بخش ممکن است برخی از هزینه های رو به افزایش را به تولیدکنندگان نفت و گاز منتقل کند ، تجهیزات میدان نفتی همچنان مازاد دارد.

وی ادامه داد: ما هنوز تقریباً به همان میزان تجهیزات در سال 2019 در اختیار داریم ، زمانی که فعالیت 60 درصد بیشتر از میزان فعلی بود. بنابراین ، فولاد (دکل ، ژنراتور ، پمپ ، کامیون) زیادی در اطراف وجود دارد. “LeBlanc گفت. “این کیت با دوام است ، به این معنی که شرکت های خدمات نفتی باید قبل از به دست آوردن قدرت قیمت گذاری منتظر بمانند تا تقاضا به طور کامل بازگردد.”

وی افزود: “مشکل فوری یافتن افرادی است که آنها را اداره کنند.”

اسکات شفیلد ، مدیر اجرایی تولیدکنندگان نفت و گاز پایونیر منابع طبیعی ، گفت: اگر خشکسالی طولانی مدت سرمایه گذاری در تجهیزات و انقباض آن منجر به افزایش بیشتر تورم انرژی شود ، در صورتی که صنعت تلاش کند از سطح قبل از همه گیری رشد کند.

“ممکن است سرمایه به دلیل افزایش قیمت نفت آنجا باشد ، اما مردم ، نیروی کار ، موجودی. به به تجهیزات ، دکل های حفاری ، تجهیزات خرده فروشی ، فقط آنجا نیست. “او در مصاحبه ای در اوایل اکتبر گفت. اگر جهان در سالهای 2023-25 ​​به ما نیاز داشته باشد ، این یک مشکل خواهد بود. ”

دیدگاهتان را بنویسید