توافق ریاض با پروازهای خطوط هوایی رژیم صهیونیستی از حریم هوایی عربستان – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، رسانه های صهیونیستی از باز شدن حریم هوایی عربستان به روی شرکت هواپیمایی این رژیم خبر دادند.

بر اساس این گزارش، رسانه های صهیونیستی اعلام کردند شرکت هواپیمایی ال ال ایرلاینز توانسته است موافقت عربستان سعودی را برای انجام پروازهای خود از حریم هوایی عربستان به دست آورد.

این رسانه ها گفته اند که این توافق از روز چهارشنبه اجرایی شده است.

این در حالی است که خطوط هوایی سیشل پیشتر اعلام کرده بود که مجوز رسمی از سازمان هوانوردی عربستان سعودی برای پرواز در حریم هوایی این کشور هنگام راه اندازی خط پروازی بین تل آویو و ماهه در این جمهوری را دریافت کرده است.

پایگاه خبری پاسپورت نیوز گزارش داد که اولین پرواز در این زمینه روز چهارشنبه از فرودگاه بن گوریون انجام شد و پس از عبور از آسمان اردن و عربستان به جمهوری سیشل پرواز کرد.

سازمان هواپیمایی کشوری عربستان اخیرا با صدور بیانیه ای به تمامی خطوط هوایی غیرنظامی از جمله خطوط هوایی رژیم صهیونیستی اجازه پرواز در حریم هوایی این کشور را داد.

در این بیانیه آمده است: خطوط هوایی عربستان سعودی تصمیم گرفته است حریم هوایی خود را در چارچوب رعایت تعهدات خود بر اساس کنوانسیون ۱۹۴۴ شیکاگو مبنی بر عدم تبعیض بین پروازهای غیرنظامی در حوزه ناوبری بین‌المللی، به روی تمامی پروازها باز کند. نیاز به عبور از آسمان. عربستان سعودی را باز کنید.

خطوط هوایی عربستان سعودی این اقدام را که ساعاتی قبل از سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به این کشور انجام شد، “تلاشی همه جانبه برای تقویت موقعیت کشور به عنوان یک قطب جهانی که سه قاره را به هم متصل می کند و تقویت ترافیک هوایی بین المللی” خواند.