تقصیر کسی نبود! (+ تصویر اسناد)


خبرگزاری میزان به نقل از قوه قضائیه، از نحوه مرگ این نوجوان در آستانه چهلمین درگذشت نیک شکرمی خبر داد و نوشت: خبر درگذشت نیکا شاکرمی فرصت مناسبی بود تا جریانات ضد انقلاب و ضد مردمی نام جدیدی بر پروژه ترور خود بگذارند و این خبر با ترور نیکا تیتر شد. نیروهای امنیتی برای شرکت در آشوب خیابانی پروژه جدیدی را برای تخریب اذهان جامعه راه اندازی کردند.

آنها با تمرکز بر هشتگ نیکا شاکرمی در شبکه های اجتماعی شایعه ای ایجاد کردند و آن را در اخبار و فضای مجازی تکرار کردند و با ادعای دستگیری نیکلا توسط ماموران امنیتی سعی کردند علت مرگ وی را به حضور وی در اغتشاشات مرتبط کنند. با این حال، اکنون اطلاعات جدیدی از تلفن همراه مرحوم نیک شاکرمی استخراج شده است که ماجرا را باز می کند و به آگاهی مردم در مورد بزرگی پرونده کمک می کند.

داستان چگونه آغاز شد؟

زهرا (آتش) شاکرمی، عمه نیکا که در همان لحظات اولیه با اعلام این خبر نقش اساسی در اطلاع رسانی شبکه ضدانقلاب داشت. به گفته یکی از دوستان نیکا، او از موج ادعاها مبنی بر فوت نیکا ابراز خرسندی کرد و گفت چه خوب که این خبر به گوش همه رسید وگرنه مردم خرم آباد نیلا را دختر خیابانی خطاب می کردند. و بالاخره خودکشی کرد!

پیام لحظه آخری نیکا شاکرمی به مادرش: تقصیر هیچکس نبود!

نقش خاله نیکا در ماجرا وقتی جالب می شود که در بازجویی خود می گوید: چند روز پس از ناپدید شدن نیکا، شخصی از طرف یکی از دوستانش با او تماس گرفت و مدعی شد که خانواده اش از مقامات عالی رتبه سپاه هستند. و در نیکا بود که توسط سپاه بازداشت و مورد بازجویی و تفهیم اتهام قرار گرفت و در چند روز اخیر به اوین منتقل شد.

پیام لحظه آخری نیکا شاکرمی به مادرش: تقصیر هیچکس نبود!

محمدجواد شفیعی بازپرس شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران در گفت و گو با خبرنگار میزان در خصوص ادعای خاله نیک شاکرمی اظهار داشت: عمه مرحوم شاکرمی در تحقیقات اولیه گفته بود که فردی به او درباره نیک شاکرمی اطلاع داده است. در بازداشت نیروهای امنیتی. عمه نیک شکرامی با فراخواندن شخص مورد نظر، آشکارا آن را تکذیب کرد.

گمان می رود که خانواده از مرگ نیکا بی اطلاع باشند

فاصله زمانی بین بی اطلاعی خانواده نیکا از او و تحویل جسد شاکرمی به خانواده اش از دیگر مواردی است که نیروهای ضد انقلاب برای پیشبرد پروژه قتل نیکا شاکرمی از آن استفاده کردند.

به گفته بازپرس پرونده، در پشت بام ساختمانی که جسد نیک شاکرمی پیدا شد، یک فیلتر سیگار و یک کیف حاوی حوله، عینک شنا و سیگار کشف شد.

شفیع گفت: تلفن همراه متوفی نیز در محل کشف شد که روی حالت هواپیما و در حال پخش موسیقی بود.

وی گفت: جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و از روی جسد اثر انگشت گرفته شد و با توجه به اینکه متوفی فاقد سابقه بود، هیچ اطلاعی از هویت وی به دست نیامد.

بازپرس پرونده افزود: خانواده متوفی ۱۶ مهرماه مفقودی فرزند خود را به کلانتری اعلام کردند و جسد ۱۸ مهرماه تحویل خانواده می شود. سازمان بهشت ​​زهرا(س) در نامه ای به کلانتری برای انتقال جسد متوفی به اتاق تشریح از عنوان «زن ناشناس» استفاده کرده است، نامه ای که برای مرحوم نیک شکرمی نوشته شده و هویت وی را مشخص می کند. معلوم نیست و آنجا نیست مدارک هویتی خود را نداشت.

پیام لحظه آخری نیکا شاکرمی به مادرش: تقصیر هیچکس نبود!

افسر تحقیقات پلیس در نامه ای دیگر دستور انتقال جسد نیک از بیمارستان به پزشکی قانونی را به بازپرسان ویژه قتل صادر کرد و در این سند از هویت نیک شکرمی اطلاعی در دست نیست.

پیام لحظه آخری نیکا شاکرمی به مادرش: تقصیر هیچکس نبود!

شناسایی نشدن جسد و برخورد دیرهنگام خانواده نیکا برای اعلام ناپدید شدن وی از دلایل روشنی برای تعیین دلیل این فاصله زمانی است.

در ادامه بازگشایی پرونده نیکا، محمد شهرری، سرپرست دادسرای امور جنایی استان تهران، ۲۲ مهرماه درباره جزئیات این فالوور می‌گوید:

چهارشنبه ۳۰ شهریور ساعت ۷:۳۰ صبح ساکنان ساختمانی در میدان امیر اکرم با جسد جسد زن جوانی در حیاط خانه خود مواجه شدند و بلافاصله به کلانتری محل اطلاع دادند. تیم های ویژه به محل اعزام شدند و مشخص شد این زن از ساختمان همسایه به داخل حیاط این خانه پرتاب شده است.

بنا به اعلام شهرری، در معاینه بدنی و کالبدشکافی، شکستگی های متعدد در ناحیه لگن، سر، اندام فوقانی و تحتانی، دست و پا و دررفتگی مفصل ران حاکی از پرت شدن فرد از ارتفاع بود که در تحقیقات انجام شده مشخص شد. .

همچنین به گفته بازپرس پرونده نیکا شاکرمی، پس از بررسی دوربین های مداربسته مشخص شد که نیکا شاکرمی وارد ساختمان نیمه فروریخته شده است. سپس بررسی شد که متوفی با کسی در ساختمان در ارتباط بوده یا به دعوت شخصی وارد ساختمان شده است و با ارزیابی پیامک ها و تماس های تلفن همراه مشخص شد که وی با هیچکس در ساختمان تماس نداشته است.

شفیع بازپرس پرونده نیز تاکید می کند: در بررسی دوربین های محل مشخص شد که فردی نیکا را تعقیب نمی کند.

فرضیه های بیشتر برای توضیح پرونده نیکا

عشق به ارتفاعات نیکلا و پیشنهاد خودکشی با سقوط از ارتفاع دو نکته در تحقیقات دوستان نیکا بود.

طی این تحقیق یکی از همکلاسی های سابق نیکا می گوید: از زمانی که با هم آشنا شدیم، نیکا به پشت بام ها می رفت، از قد و خلوت لذت می برد.

یکی دیگر از دوستان نیکا که شاکرمی را به دلیل شرکت در کلاس طراحی خاله نیکا دیر ملاقات کرده است، به نکته جالبی اشاره می کند که با نیکا در مورد خودکشی به دلیل افسردگی صحبت کردم و او در پاسخ به پیشنهاد خودکشی من گفت: تنها راه مطمئن برای خودکشی. خودکشی سقوط از ارتفاع است که البته کشنده است.

پیام لحظه آخری نیکا شاکرمی به مادرش: تقصیر هیچکس نبود!

پیام لحظه آخری نیکا شاکرمی به مادرش: تقصیر هیچکس نبود!

تقصیر کسی نبود

حالا یک ماه از مرگ نیک شکرمی می گذرد و بعد از اینکه سعید و سیما نیز تصاویر دوربین های مداربسته ساختمان نیمه فرو ریخته را منتشر کردند، نیکا شب قبل از حادثه وارد شد و از پشت بام همان ساختمان سقوط کرد. اسناد جدید ترسیم شد. تحویل تلفن همراه شکرمی و خبرگزاری میزان به دستور ضابط قضایی فرضیه خودکشی این دختر را تقویت می کند و خانواده نیکا نیز مشکوک بودند که او قبل از ورود به فضای رسانه ای افکار خودکشی داشته است.

ذکر این نکته ضروری است که در این گزارش تنها از بخشی از اطلاعات تلفن همراه نیکا شاکرمی که مربوط به علت مرگ وی است استفاده شده است و در این گزارش به هیچ یک از اسناد شخصی نیکا پرداخته نشده است. زندگی یا نسبت فامیلی او و اصولاً چنین اجازه ای هرگز از مرجع قضایی صادر نمی شود

اما شب قبل از حادثه، مادر نیکا شاکرمی با پیامک های متعددی از سلامتی او ابراز نگرانی کرد و از او خواست به خانه بازگردد.

مادر که به شدت نگران سلامتی دخترش است از او می خواهد که با اسنیپ به پرند (محل زندگی مادر) برگردد.

به گفته شفیعی، بازپرس دادسرای امور جنایی تهران، مادر نیک شکرمی ابتدا اعلام کرد که او با دخترش زندگی می کند، اما در بررسی ها مشخص شد که نیک جدا از مادر و خاله اش زندگی می کند و پدرش نیز به قتل رسیده است. . در سال ۱۹۹۲. رها شده بود

اما نکته کلیدی در گفت و گوی مادر نیکا و دخترش این است که شب بیست و نهم از ساعت ۲۱:۲۶ تا ۲۳:۰۵ مادر پیام های متعددی ارسال کرده و نیکا به آنها پاسخی نداده است که در نهایت منجر به فوت آن مرحوم شد. نیک شکرمی. در ساعت ۰۴:۰۰:۵۷:۴۸ صبح، سی ام شهریور یک پیام مجرد به مادرش نوشت: تقصیر کسی نبود

پیام لحظه آخری نیکا شاکرمی به مادرش: تقصیر هیچکس نبود!

پیام نیکا ساعاتی قبل از پیدا شدن جسد او توسط ساکنان محلی ارسال شد.

ساعت ۱۹:۰۹ سی و یکم شهریور، یک روز پس از حادثه، مادر نیکا دوباره به دخترش پیام داد و از او خواست به خانه برگردد و به او گفت زندگیت را خراب نکن، مادر نیکا به او توصیه کرد در بیمارستان بماند. برای یک ماه. اجازه می دهد که این سوال حل شود و می گوید: ماه آینده به خانه می آورم تهران.

در ۳۱ سپتامبر، عمه نیک در پیامی که حاکی از نگرانی احتمالی در مورد خودکشی نیک بود، به او گفت: “نیک عزیز، اجازه نده اشتباهات دیگران به تو صدمه بزند.”

این پیام خاله نیکا در واقع به برخی اختلافات خانوادگی آنها و وضعیت ناپایدار و آشفته نیکا اشاره دارد.

اقدام خرید قرص برنج

جدای از صحبت های نیکا با مادرش، گفتگوی اینستاگرامی مرحوم شاکرمی با فروشنده قرص برنج کش نیز یکی از محتویات چت های استخراج شده از تلفن همراه نیکا بود که به دستور مقامات قضایی تصاویر در اختیار خبرگزاری میزان قرار گرفت. .

پیام لحظه آخری نیکا شاکرمی به مادرش: تقصیر هیچکس نبود!

همچنین در تصویر دیگری که از موبایل نیکا شاکرمی گرفته شده است، بار دیگر اشاره به تمایل به خودکشی او دیده می شود.

پیام لحظه آخری نیکا شاکرمی به مادرش: تقصیر هیچکس نبود!

اکنون انتشار اسنادی مبنی بر هویت زدایی از جسد نیکا و اظهارات خاله و دوستان نیکا و همچنین پیام های رد و بدل شده بین او و مادرش، واقعیتی را نشان می دهد که به دور از روایت نادرست شبکه ضد انقلاب است.

آنها به دلیل رسوایی این شبکه در حادثه نیکا از این تاکتیک جنگ روانی کوتاه نمی آیند و از چند روز گذشته وضعیت کشتار مردم ایران را خشمگین کرده است.