تردید در میان جمهوریخواهان؛ آیا ترامپ می تواند در انتخابات ۲۰۲۴ پیروز شود؟


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «هیل»، افشاگری های مخرب در جلسه استماع کمیته تحقیق درباره حمله ۶ ژانویه ۲۰۲۱ حامیان ترامپ به کنگره آمریکا، شک و تردید جمهوری خواهان سنا را درباره دونالد ترامپ تقویت می کند. . ممکن است یک نامزد حزبی در سال ۲۰۲۴ یا حتی یک دوره دوم در کاخ سفید داشته باشد.

به گزارش این رسانه وابسته به کنگره آمریکا، یکی از سناتورهای جمهوری خواه که خواست نامش فاش نشود درباره رفتار ترامپ در هفته های منتهی به ۶ ژانویه ۲۰۲۱ و طی ۶ ژانویه ۲۰۲۱ یک سری جزئیات شرم آور گفت. حمله به ساختمان کنگره تأثیر زیادی بر قدرت سیاسی آنها داشت که قبل از انتخابات ۲۰۲۴ ضربه خواهد خورد. این سناتور با اشاره به شهادت کسیدی هاچینسون، دستیار سابق کاخ سفید مبنی بر اینکه ترامپ زمانی که در آن روز از اسکورت یک مامور سرویس مخفی به ساختمان کنگره امتناع کرد، عکس گرفت، گفت: فکر نمی کنم او دوباره نامزد شود. این چیز خوبیه. چیز، به دلیل همه چیزهایی که اتفاق افتاده است.

بر اساس گزارش رسانه ها، هاچینسون که در آن زمان از دستیاران مارک میدوز رئیس سابق کاخ سفید بود، اکنون با تحقیقات وزارت دادگستری در مورد حمله ۶ ژانویه همکاری می کند.

یکی دیگر از سناتورهای جمهوری خواه، که او نیز خواهان ماندن نانچوس بود، گفت که اکثریت سناتورهای جمهوری خواه نمی خواهند او دوباره نامزد ریاست جمهوری این حزب شود. این نماینده مجلس توضیح داد: می توانم روی تعداد سناتورهای جمهوری خواه که می خواهند دونالد ترامپ نامزد ما باشد، روی یک دست حساب کنم. نتیجه مجموع جلسه استماع ۶ ژانویه بر عملکرد ترامپ در سال ۲۰۲۴ تأثیر خواهد گذاشت.

ترامپ در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان راه سختی دارد

به گزارش هیل، رهبران جمهوری خواه سنا به طور علنی پیش بینی می کنند که ترامپ در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان در سال ۲۰۲۴ با رقابت سختی روبرو خواهد شد. او معتقد است که تسلط ترامپ بر حزب در حال فرسایش است و نظرسنجی ها نشان می دهد که علاقه فزاینده ای به ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا دارد.

میچ مک کانل، رهبر جمهوری خواهان سنا اخیرا به خبرنگاران گفت که ترامپ برای ریاست جمهوری با میدان شلوغی روبرو خواهد شد. سناتور جمهوری خواه ویپ جان تون پیش بینی کرد که رئیس جمهور سابق در چرخه انتخابات بعدی با رقابت سختی از سوی دیگر جمهوری خواهان روبرو خواهد شد. او بر اهمیت جذب رای دهندگان مستقل و نوسانی برای سلب کنترل کاخ سفید از جمهوری خواهان تاکید کرد.

این قانونگذار آمریکایی همچنین گفت که جلسات استماع ۶ ژانویه در حال پر کردن برخی از شکاف ها است و این افشاگری ها به رای دهندگان جمهوری خواه که از قبل از ترامپ حمایت می کنند آسیبی نمی زند، اما احتمالاً بر رای دهندگان در وسط تأثیر می گذارد. جزئیات جدید اضافه شده است.

به گفته وب سایت هیل، سناتورهای جمهوری خواه در حال سنجیدن آسیب های ترامپ هستند، حتی اگر به یک بایدن ضعیف نگاه می کنند که محبوبیتش به زیر ۴۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش تون، «افرادی هستند که در یک اردوگاه نیستند و ممکن است در معرض اطلاعات جدید و انتشار اطلاعات جدید باشند. انتخابات – حداقل انتخابات سراسری – توسط افرادی در میانه (غیر از طرفداران حزب) تصمیم گیری می شود. در نهایت همه باید متوجه پیروزی شده باشند. هر دو طرف به گوشه ها و اردوگاه های خود خواهند رفت و بعید است نظر خود را در مورد هیچ یک از اینها تغییر دهند، اما رای دهندگان مستقلی که تصمیم گیری را به تعویق انداخته اند… یا شاید فقط در حال حاضر توجهی ندارند، احتمالاً همینطور است. آنها در مورد نتیجه تصمیم خواهند گرفت.”

دیدگاه های منفی ترامپ در نظرسنجی ها

به گفته این رسانه های آمریکایی، تعداد فزاینده ای از سناتورها و رأی دهندگان جمهوری خواه به دیدگاه منفی تری نسبت به ترامپ روی آورده اند. نظرسنجی رویترز/ایپسوس هفته گذشته نشان داد که ۴۰ درصد از جمهوری خواهان اکنون فکر می کنند ترامپ مقصر حمله به ساختمان کنگره است. این نظرسنجی همچنین نشان داد که یک سوم جمهوری‌خواهان فکر نمی‌کنند ترامپ باید دوباره نامزد ریاست‌جمهوری شود، در حالی که در اوایل ماه گذشته ۲۵ درصد افزایش داشت.

متحدان رسانه ای ترامپ همچنین رقبای بالقوه ای را که می توانند ترامپ را در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان شکست دهند یا او را از نامزدی منصرف کنند، زیر نظر دارند.

مجری برنامه صبحگاهی فاکس نیوز “فاکس و دوستان” در نظرسنجی روز دوشنبه بر برتری دیسانتیس در میان جمعیت شناسی و همچنین تسلط قوی فرماندار در نیوهمپشایر، میشیگان و فلوریدا تاکید کرد که واکنش های خشمگین ترامپ را برانگیخت.

هیئت تحریریه روزنامه محافظه‌کار نیویورک پست در ۶ ژانویه از سکوت ترامپ انتقاد کرد و اعلام کرد: ترامپ ثابت کرده است که شایسته نیست دوباره رئیس اجرایی این کشور شود.

هیئت تحریریه «وال استریت ژورنال» یک روز پس از جلسه استماع کمیته منتخب مجلس نمایندگان گفت: صرف نظر از نظر شما درباره کمیته ویژه در ۶ ژانویه، حقایق بیان شده در این جلسه استماع کمیته نگران کننده است.

این روزنامه آمریکایی با اشاره به تصمیم مایک پنس معاون رئیس جمهور ترامپ برای انجام وظایف قانونی خود و تایید نتایج انتخابات نوشت: شخصیت در یک بحران آشکار می شود و آقای پنس در ۶ ژانویه امتحان خود را پس داده است. آقای ترامپ به طرز بدی شکست خورد.

یک سناتور جمهوری خواه که به طور محرمانه با هیل صحبت کرد، پیش بینی کرد که سایر مجریان ارشد فاکس نیوز در سال آینده توجه بیشتری به سایر نامزدهای جمهوری خواه خواهند داشت. این سناتور گفت که رأی دهندگان حزب جمهوری خواه ترامپ را دوست دارند، اما به دنبال نامزدهای دیگری هستند.

ترامپ یک نیروی سیاسی قدرتمند است

به گزارش هیل، با وجود همه این ها، سناتورها و استراتژیست های جمهوری خواه گفتند که ترامپ همچنان یک نیروی سیاسی قدرتمند است. سناتور تد کروز، که یکی از نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری محسوب می شود، گفت: “مقامات انتخابات ریاست جمهوری جمهوریخواهان از نزدیک ترامپ را زیر نظر خواهند داشت تا ببینند او چه می کند.” از طرف جمهوری خواهان، سوال واضح این است که دونالد ترامپ چه چیزی را انتخاب خواهد کرد. من نمی دانم او قرار است چه کار کند. همه کسانی که مسابقه را تماشا می کنند منتظرند ببینند ترامپ چه تصمیمی می گیرد. “

کروز در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کند تحقیقات کمیته منتخب مجلس نمایندگان آمریکا در مورد حادثه ۶ ژانویه برای ترامپ هزینه سیاسی داشته است، گفت: من فکر می کنم جلسات استماع یک سیرک سیاسی بود. فکر نمی کنم آنها افکار عمومی را تحریک کنند.

انتهای پیام/ص
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید